bugün

milli piyango anadolu lisesinin kisaltimis hali..
nostalji.
bunyesindeki tenis kortunda yazları cuzi bir ücret karşılığı tenis oynayabileceğiniz, daha iyi yerlerde olması gereken güzide bir lisemiz
samsun anadolu lisesi maçlarında "çıkmaz demeyin şansınızı deneyin milli piyangooo"die tezahürat yaptığımız lisenin kısaltmasıdır.
"hayalet sevgilim" şarkısıyla ünlenen irem yağcı'nın 2004 yılında mezun olduğu okul.
(bkz: az mı okuduk be zamanında)
hayatımın en güzel yıllarını geçirdiğim okulum, bir daha yaşanmayacak ama o kadar güzeldi ki bu kadar sıcak bir lise olabilir mi oluyor işte.. hayatımın en önemli insanıyla tanıştım mpal sayesinde unutmam imkansız okulumu..
(bkz: cankaya milli piyango anadolu lisesi)
(bkz: samsun milli piyango anadolu lisesi)
(bkz: nilüfer milli piyango anadolu lisesi)
"mepal" diye okunur. *
övünerek mezun olduğumu söylediğim, fefe'si, gümüş'ü, muhammet çelebi'si ile unutulmaz günler yaşadığım canım lisem... Bursa'nın en iyi okulu...
ilk kayıt olduğumda adı NAL-Nilüfer Anadolu Lisesi'ydi. Sonra NMPAL oldu, şimdi bakıyorum MPAL deniyor sadece. idris Kansu, Sami Abi, Şehriye Abla.. Bu yaşıma kadar ki hayatımın en güzel günlerini yaşadığım okulum.
(bkz: mal)
(bkz: afyon milli piyango anadolu lisesi)
bursanın en klas lisesi. canım okulum. çok özlediğim gençlik yıllarımın sevgili tanığı. m.ç siyle remzisiyle,fefesiyle, turan hocam selim hocam doktorumuz sibel hoca ve daha birsürü unutulmaz,spesifik karakterler diyarı.
bursa'nın en iyi okuludur. hem sosyal imkanlarındaki hem de eğitimindeki kalitesiyle dört sene daha okunası bir lisedir.
gelinesi, görülesi okuldur. bursa'nın en iyi lisesidir (puan olarak bal önde olabilir, ama biz daha iyiyiz ^^)
http://mpal.k12.tr/ resmi web adresidir. http://www.mpalliler.com/ ise öğrenci ve mezun sitesidir. yeni müdür atanmasıyla birlikte, öğrencilere yeni bir tartışma konusu da çıkmıştır

(bkz: ne kadar zamanda bize alışır)
hayatımın en güzel 4 yılını geçirdiğim okulum, tekrar oku deseler bi an düşünmem yine okurum tabi aynı kadroyla* nilüferin incisi bursa nilüfer milli piyango anadolu lisesi.

edit: şimcik hocalara baktım da çoğu hala aynı. hey gidi hey...
bursada bulunan 2008 yılında mezun olduğum canım okulum.
7 yıl bıkmadan usanmadan okuyup son sene uzaklaştırıldığım okuldur. öperim her santimetresinden.
kumara teşvik ettiği iddia edilen okulum. dalga geçer gibi ya. adında "milli piyango" bulunuyor diye mezunların elinde iskambil kağıtlaryla dolaştığını düşünen bir milli eğitim bakanlığı mevcut. yapmayınız etmeyiniz rica ederim. mpalliler uyuma okuluna, adına ve kültürüne sahip çık.
geçen sene mezun olduğum lisedir.

hilal hocası ömrümü tüketmiştir
remzi hocası mantığımı bitirmiştir

şebnem hocası, berna hocası, yeşim hocası, cemal hocası, sali hocası, muhammet hocası, orhan hocası.. bu hocalar okulun gerçek kahramanlarıdırlar. süpermenleridirler.

bu arada okul yaz tatillerinde buram buram gres yağı kokar.
okulun tüm demirleri gres yağı ile kaplıdır. ama yine de kaçılır.