bugün

kimi tavırlarının insana tiksinti verdiği, kendisinden soğutan, aradaki bağı koparan arkadaşın karakterini yansıtan modeldir. Arkadaşlığı zaten talidir, dolaylı yoldan başlar, doğrudan biter. işleri düşmedikleri zaman aramazlar. Daha somut bir örnek vereyim, üçüncü kişilere sizi 'arayıp sormuyor, hayırsız.' diye anlatırlar ve bu sizin kulağınıza bi şekilde gelir. Bunu söyleyen çakma arkadaş halbuki kendine bakmaz. Zaten cesareti ve gerçek bir arkadaşlığı olsa sizinle yüz yüze bunu konuşabilir. Korkak bi tavuktan farkı yoktur, kendinden tiksindirir.

Edit: imla
narsist.
satak arkadaştır. önce çok iyi arkadaş imajı verir. sonra sizden daha üstün birini görünce aynı şekilde ona davranır. sonra ondan başkasına konar. eğer birgün yine yalnız kalırsa size döner.
egoist, yalaka, soğuk ve hareketleri yapmacık olanlar.
her muhabbeti abaza muhabbetine bağlayan arkadaştır..
parayı bulup arkadaşlarını unutan.
seni sevmeyen arkadaş modelidir. ya da insan. hangisini seversen.
her şeyi soran arkadaş modelidir.

o kim?
nereye?
neden?
nasıl?
niye?
valla mı?
nerdeydin?
gibi...
seni arkandan vuran modeldir.
durmadan sana anne edasıyla şunu yedin mi bunu içtin mi ders çalıştın mı gibi sorular soran, kalk ders çalış, hasta olunca şunu iç vari telkinlerde bulunan ve ziyadesiyle boğan modeldir.
'o kız sana bakmaz'cı fazla açık sözlü arkadaş tipi.
nefret ediyorsam niye arkadaşız sorusunu akla getirir.
+ boşver abi sana kız mı yok? baska bulursun.
- abi öyle deme ya ben onu çok seviyorum. ben onu istiyorum.
+ ya s.ktiret o kız kokuyordu zaten.
- abi çok seviyorum diyorum ayıp oluyo ama.
+ usta bende seni çok seviyorum bana ayıp olmuyo mu şimdi?
- ha?

* teselli ettiğini sanıyor g.t.
alçakgönüllü modelinin de bulunduğu liste.
samimi bir arkadaş ortamında seni çekemeyip, söylediklerine, yaptıklarınla sürekli dalga geçip üzerine oynama ve çevreden buna destek beklemeleri ezmeye çalışmaları benim için nefret etmeye yeterlidir. sürekli arkadaş sıfatında kalıp dost denilen olguya asla ulaşamayacak olandır.
sadece işi düştüğünde arayıp soran arkadaş modeli.

edit: bu bile eksileniyorsa aramızda çıkarcılar var bu işte bir sıkıntı var.
hani böyle kusursuz olmaya çalışan, sürekli senin eksiklerini arayan tipler olur ya, işte bunlardan nefret edilir.

birde 'abi seviyosan git konuş bence' diyen arkadaşlar vardır, onlardan artık nefret bile etmiyorum. *
kalabalık bir arkadaş ortamında hep beraber eğlendikten sonra adisyonu almadan gidip kendi hesabını aradan çıkarmak için takla atan garip varlık.
+abi büyük boy mu alsak
-önce sen al iyiyse ben de alırım...
seni takmayan arkadaştır. Aynı zamanda herşeyi ben biliyorum havasında olan arkadaştır.
nefret nedir? arkdaşdan nefretmi edilir? nefret kolay bir sözcükmüdür? bu kadar kolaymıdır? hoşlanılmayan davranışlarına katılmamanın adı nefretmidir? olmayan modeldir olmayan , nefret ediyorsan gitme denesidir.
(bkz: ense şaplak)
cool olmaya çalışan, özenti arkadaş modelidir.
sürekli mutsuz olan, ağlak ifadesi hiç değişmeyen, derdi tasası hiç bitmeyen, mutsuzluğunda garip bir huzur bulduğunu düşündüğüm arkadaşlardır. gerçekten nefret edilesi ve uzak durulasıdır.

ayrıca;

(bkz: bulaşıcı bir hastalık olarak mutsuzluk)
popüler olabilmek adına ruhunu bile satabilen arkadaş modeli.