bugün

siyaset terk insan sıçmığı.

-ne olacak bu ülkenin hali aahh ah
+iyi olacak şükrü amca iyi olacak
-nasıl duymuyorum
+iyi olacak diyorum iyi olacak!
-emeklilere zam yo...
+ya bi siktir git şükrü amca kafa sikme allasen
-nasıl duymuyorum
+yapacaklar yapacaklar!
"ne oluyor?" diyebilsek guzel olabilecek.
şu günlerde sorulabilecek en güzel soru.
son günlerde, hukuk ve adalet konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır.

düzen sağlamak için kaba kuvvete başvurulmakta ve karşı fikirler dinlenmemektedir.

diğer taraftan baktığımızda, yabancı medyanın ciddi kışkırtıcı tavırları ve ülke içindeki sorunu daha da büyütme istediği ayan beyan görülmektedir.

bunun için bbc, cnn yayınları takip edilebilir.
ATV'de sabah dini bir tartışma programı. Ekranda bir bayanın sorduğu soru:

"2 çocuk yaptık fakat üçüncüsünü yapmadık. Günaha girer miyiz?"

işte Türkiye'nin son hali. Salak, beyinsiz bir zombie ordusu.
olum sen ne diyosun zahide ile yetiş hayata programında ambulansa yol vermek caizmidir sorsu soruldu bu toplumda normaldir.
Gerçekten düşündüren sorudur artık, baksanıza sözlükte bile savaş çıkmıştır resmen.
Askeri ücret 1300 lira olmuş ama bazı işçilerin yemek ve yol parası kesilmiş. Harbiden neler oluyor bu ülkeye.. Yazık valla.
Bu ülkeden hiç bi b*k olmaz arkadaş .. insanlar ı kendini toplamdn kimn dost kimn düşmn oldunu görmdn hiç bir şey olmaz . Bu gidişle de hiç bir şey düzelmez ..
uzun zamandır cevabını düşündüğüm soru.
Ülkeyi bu hale getirenlerin cevaplaması gereken sual.
yine biri içip içip başlık açmış.
sabahlara kadar konuşsak da sıfıra sıfır elde var sıfır olacağımız haldir.

ben de bu sözlükte bunun cevaplarını aramaya çalışıyorum, gözlemler yapıyorum, ancak deneklerim olumlu sonuç vermiyorlar.

şu anda ülkenin hali: içler acısı. kadın terörü, ve gerçek manadaki terör bu ülkenin bu halde olmasına sebep.

halbuki özünde iyi insanlarız bence, silkinip kendimize gelmeliyiz hepsi bu.

(bkz: benim hala umudum var)
yıllardır ne oluyorsa yine aynısı olacak ve hiçbirşey değişmeyecek ne yazık ki.
ülke iyice çıldırmış. şort giymiş diye kadının kafasına tekme atmalar, onca şehit gelmesine rağmen önemsememeler, sıcak diye güneşe ateş açmalar, demokrasi demokrasi diyip ülkeyi 1-2 hafta inletip şehit haberlerine sessiz kalmalar, ülkeye suriyeli doldurmalar. çocuk tecavüzlerinin artması ve kimsenin buna ses çıkartamaması, tecavüzcü kurumları kapanmaması vb vb. ne olacak bu ülkenin hali kardeşim. ülkenin ü'sü kalmamış. herkes kendi cephesine geçmiş benim desteklediğim partiye bir şey söylense de söyleyen kişiye küfür etsem derdinde. ne bileyim bu ülkeden şimdilik bir umudum yok. inşallah her şeyin hayırlısı olur.
Rakının ikinci kadehinden sonra söylenen klasik söz...

Aslı "n'olcaaak bu memleketin hali?"dir.
Gece gece aklıma gelen sorudur. Sahi ne olacak ülkenin hali ülkemizdeki sorunları çözmeyip neden suriyeye daldık dolar ne olacak ab ye girseydik ne olacaktı. Kafamda deli sorular.
Ülkemde Wikipedia yasaklı ve Recep ivedik 5'i 7 milyon 500 bin kişi izlemiş. Vah vah vah diyorum ülkeme vah vah vah.
ölcez. ewed
Karanlık.
ülkenin durumuna üzülme sözü.
ülkenin durumuna üzülen kişinin sözü.