bugün

türk olmanın genetik açıdan diğer insanlardan üstün olduğunun kanıtından dolayı söylenen sözdür.
mantıklı düşünüldüğünde doğrudur. fransızların mutsuz olduğu gerçeği varsayımı çıkar ki, başlığı kimse parsellemesin yarın benimdir.
herkesin eşit vatandaş olduğunun vurgulanmak istenmesidir.

Alman vatandaşı olan herkes Almandır ve eşit haklara sahiptir.

Fransız vatandaşı olan herkes fransızdır ve eşit haklara sahiptir.

ne istiyorsunuz amk? Kendini türk hissetmiyorsan hissetme, türk değilse olma. Burada bir bütünlük söz konusudur. Bu bütünlüğü anlamayan kekolar uzak dursun o zaman.
turk olmaktan gurur duymanin kelimelere soze dokulmasidir ne mutlu turkum diyene.
her turk un kendini turk hissedenin soylemekten gurur duydugu duymasi gerektigi cumledir.
bokunu cikarip turk olmayanlara zorla soyletmek hos degildir. fasistligin alemi yok.
söylendiği dönemde milli bayramlar daha coşkulu kutlandığından söylenmiş sözdür. o dönemde savaş görmüş neslin milli duygusuyla şimdi televizyonda milli bayram kutlaması görüp* başka kanala zaplayan gencin milli duygusu elbette bir olmaz. zamanla güzel şeylerden alınan keyif ya da keyif alanların sayısı azalıyor veya azaltılıyor maalesef. yine de "ne mutlu türküm diyene" diyelim biz.
embesillerin anlayamayacağı mantıktır.
şiirlerinde küfür etme diyorlar usulsüz, lan bu kadar orospu çocuğuna nasıl anlatayım küfürsüz diyerek üstadın andığım başlıkımsı birşeydir. fransızdan rustan sana ne lan? dedirtir insana. birde unutmadan ne mutlu Türküm diyene.
Fransız ve alman milliyetçiliğini normal karşılarlar.. iş ''ne mutlu türküm diyene'' ye gelince damarlarına basılır. Amerikalı denildiğinde bir millet var mı ? Millet yok ama adam kendini amerikalı hissediyor. Bu milliyetçilikten utanmıyor. Çıktığınız yumurtayı beğenmezken, daha aşırı söylemleri alkışlarsınız. Amerika, krizde olmasına rağmen, arap zenginine liman kullanım hakkını vermez. Bunu milliyetçilik için yapar. Biz de her şeyimizi satarız..
amaç milliyetçilik değildir ulusçuluktur. millet kökeni aranmaz ulus için yaptıkları aranır bu kadar basittir.

(bkz: espiri yapmak için zorlamak)
ümmetçi, hilafetçi kırıkların anlamakta zorlandıkları mantıktır.
ne mutlu kürdüm diyene gibi bir söz nasıl mantıksızsa aynı mantık silsilesi içinde değerlendirilmesi gereken söz öbeği.
bu sözün mantığı söylerken yürekten hissetmektir.hissetmiyorsan mantık aramanın alemi yoktur. (ne mutlu "türküm" diyene)
Ne mutlu Türküm diyene lafı o zamanlarda hürriyetini kazanmış olan Türk milletine söylenmiş sözdür. Çünkü ne mutlu ki gene hürriyetimiiz kazandık amacını taşımaktadır. Kazanılan zaferler adına söylenilmiş bir sözdür. Ayrıca Türküm lafı Türkiye sınırları içinde yaşayan herkese söylenmiş bir laftır. Etnik köken belirtmez ve bütün ırkları aynı çatı altında toplamış bir sözcüktür ama bunu anlamayan dingiller maalesef ülkemizde anlayanlardan daha fazla.
o zamanın şartlarında söylenen bir sözdür, çok üstünde durulmaması gerekir.
gerizekalı bir nesil tarafından anlamı hala çözülememiş bir cümlenin mantığıdır.
halbuki eve karı atma planı yaparken harcadığınız efor ve beyin jimnastiğinin yalnızca yarısını harcasanız anlaşılacak.

cümlenin mantığına gelirsek, mevzunun ırk veya kan bağı değil, kendini türk hissetmek olduğu anlatılıyor. yani ne olursan ol ama türk'üm diyorsan, kendini türk olarak tanımlıyorsan ne mutlu sana. ufkunu 12 katına çıkardığımız arkadaşlarımız köşelerine çekilip, bugün atatürk'e ve atatürkçülere nasıl iftiralar atsam da marjinal gözüküp 3-5 karı daha kaldırsam telaşına düşebilirler.
istiklal savaşını hatırlayıp mantığı çözülebilecek olan cümle.
gerizekalıların br anlam çıkarmaya çalıştığı cümle.

hayır inatla aşağılama var diyor.

ulan bi siktir git amk kavatı.
ülkemizde yaşayan ve kendisini çerkes, arnavut, boşnak, kürt, zaza hisseden, türk olmadığının farkında olan ve dedeleri bu ülke için savaşlarda şehit olmuş insanlara ihanet mantığıdır.
+bana vurmayın ne demektir?
-bana vurmayın demektir. bana vurmayın diyince, şu anlam çıkmaz: bana vurmayın diğerlerine vurun.

+ben türküm mutluyum ne demektir?
-ben türküm mutluyum demektir. ben türküm mutluyum diyince, şu anlam çıkmaz: "ben türküm mutluyum; siz türk değilsiniz mutlu olmayın."

hayır şimdi bu soyu belirsizler diyor ki yok; bana vurmayın demek, "bana vurmayın başkalarına vurun demektir."
ne mutlu türk'üm diyene: bu ülkede yaşayan, bu ülke için şehit olan ama türküm demeyenleri ikinci sınıf vatandaş yapmaktır bu. uzatmayın akıl yoksulları. tüm ülke farkında bunun.

asimile politikasıdır.
bu sözün ırkçılıkla alakası yoktur, vatan ve millet sevgisinin de yoktur, ama bir takım orospu çocukları kendi milli değerlerine saldırmayı osuruktan değerli bok olmak sandığı için böyle sözleri itlikle anabilirler tabi.
Herkes ırkçı bir söz anlar fakat değildir ince bakın söze Ne mutlu türk'üm diyene. Diyene diyor mustafa kemal atatürk kimse ırkçı demesin boşuna.
bir türkün yüreğinde hissettiği bir cümle olması nedeniyle söylenmesidir.

ne mutlu türküm diyene al yıldızlı bayramızın gölgesi altında huzurla ve mutlulukla söylenmesi çok güzel bir cümledir.
sunay akın ın gayet güzel açıkladığı mantık.
https://www.facebook.com/...o.php?v=10151484958560270
sarhoş kafayla söylenen sözdür.