bugün

entry'ler (421)

genç fenerbahçeliler

kendilerinden başka kimsenin, fenerbahçe tribünlerinde bulunmasını istemediği grup/topluluk.

belgesiz, bilgisiz, verisiz konuşmam. açınız fenerbahçe taraftarının şu an ki en popüler ve kalabalık platformu olan 12numara.org'u "gfb'yi tribünlerde ve bu camiada görmek istiyor musunuz" başlığındaki anketi inceleyin. ya da durun ben vereyim sonuçları. evet %19.25'iken, hayır %73.99. kendilerinden başka kimse onları ne statta, ne fenerbahçe'yle ilgili başka bir yerde görmek istemiyor. ortak kanaat, fenerbahçe tribünlerini bırakıp akp gençlik kollarına katılmalarıdır.

bir de bu sefa kalya denen amigo bozuntusu bir demeç veriyor ve diyor ki; "tribünlere siyaseti sokmayın"... neden diyor bunu? yeni sezon'da tribünlerden yükselecek istifa seslerini bastırmak için olmasın? ey sefa kalya, sen ve senin grubun değil miydi "adam gibi adam recep tayyip erdoğan" pankartını saraçoğlu'na asan? sen ve senin grubun değil miydi tribüne "türkiye'ye yakışan fenerli başbakan"pankartını asan? sen ve senin grubun değil miydi akp'nin açılışlarına fenerbahçe atkılarıyla, formalarıyla gidip tayyip erdoğan'a tezahüratlar yapan? şimdi mi tribüne siyaseti sokmayacağız? hadi ordan...

fenerbahçe adını, grubunun adını kullanarak şirket kurup rant elde eden adamın amigoluk yaptığı gruptur ayrıca.

edit: imla.

tek bir oyun oynama hakkı olsa seçilecek oyun

haxball.

2013 ösys sonuçları

sonunda açıklanmıştır.
artık susarsınız da, rahatlarız değil mi sevgili liseliler?
2 haftadır ne kafa siktiniz be...

dincilerin istiklal mahkemeleri ikiyüzlülüğü

(bkz: devrim mahkemeleri)
(bkz: savaş meclisi)
(bkz: geçiş dönemi)

önce araştırıp, sonra gelsin sevgili dinciler.

mecburen uludağ sözlük ü kullanmak

hoş bir durum değildir.

bende aynı durumda olduğumdan mütevellit, bilirim. yazacak bir başlık bulamazsın, başlık açasın gelir; gelecek yorumları, trollerin olası manipülasyonlarını düşünür vazgeçersin. yazmaya, okumaya hevesin kalmaz. bunu değil, bu amına kodumun trollerini burdan alın. nasıl fikir?

edit: ya sev ya terket'in bir sözlük mottosu değil, parti sloganı olduğunu sanıyordum amk. bu kafayla bir sikim olmaz yalnız.

en yakındaki kitabın 88 ci sayfasındaki 1 ci cümle

"bu zaman, panslavistlerin iktidarda ağırlıkları olması sebebiyle, panslavizm'in rusya'da şahlandığı bir dönemdi."

necip fazıl kısakürek

yalamayı çok seven, troll edebiyatının büyük üstadı. tabii ki bir kaç eserini bu nitelemenin dışında tutuyorum. kumarı da çok severdi rahmetli.

yalamayı çok seven derken derdimizi belgeli, bilgili anlatalım: http://www.haberturk.com/...derese-yalvaran-mektuplar

edit: e madem kumar dedik: http://4.bp.blogspot.com/...t%C4%B1+milliyet+1951.jpg

yazarları en derinden etkileyen duygu

bir sike yaramama duygusu.

yiyip, içip, yatmak. bi yaralı parmağa işememek, hiç bir işe yaramamak. tüm bunlara rağmen o içten gelen "ulan aslında sen çok iyisin" dürtüsü. el atsan her şeyi yaparsın, en iyisini sen bilirsin, sen hariç herkes sik kafalı gazı. gün geçtikçe, içten içe aslında tüm o dürtülerin, gazların boş olduğunu anlaman. kabul etmemekte direnmen. ama nereye kadar direniceksin, nereye kadar direnicem? belki de hakkaten bi şeyler yapabiliyorumdur, el atsam yaparımdır. yani aslında hayal kırıklığıymış o duygu. gerçi,

ulan ben aslında var ya...

dünyadaki en büyük başarı

kendini gerçekleştirebilmektir.

tamam ama ben domalamam baştan söyleyeyim tunç

(bkz: bir elin domalabilme ihtimali)
(bkz: bir elin konuşabilme ihtimali)

ekşi sözlük ün haddini aşması

bak şimdi güzel kardeşim. Üstte bi arkadaş da açıklamış fakat anlaşılan o ki idrak edilememiş. Ben uludağ sözlükte atıyorum fenerbahçe'ye küfrettiğim bir başlık açıyorum. Ana avrat düz gidiyorum. Benimle beraber 10 kişilik bir yazar grubu da bu furyaya katılıyor ve küfür seviyesini maksimuma çıkarıyoruz. Buraya kadar tamam mı? Sonra bu olayı gören fenerbahçeliler de uludağ sözlük'e karşı linç kampanyası başlatıyor. Sizce bu mantıklı olur muydu? Böyle bir durumda ne yapardınız? işte 5-10 kişinin yazdıkları, ettikleri hakaretler için tüm bir sözlüğü hadsiz ilan etmek, tehditler savurmak, islam düşmanlığıyla suçlamak ne kadar mantıklı? Ha yok ben illa beynimi kullanmayacam, ekşi sözlük kafirdir diyorsan yapacak bişey yok... Bari o beyni stand by'da bıraksaydın der, akıl fikir dilerim.

Ha unutmadan, islamla ilgili en ufak eleştiri görünce eleştiri sahibini " allahsız atayist gomunist orspu çocuu" diye hakarete boğmakta hiç bir mahsur görmeyenlere karşı uslübum her zaman böyle güzel kardeşimli olmayacaktır. Örnek olarak yukarlarda bulunan entry'imi okuyabilirsiniz.

ekşi sözlük ün haddini aşması

aptalca bir şakirt çığlığı.

Şimdi ekşi sözlük, yazarların entrylerini barındıran interaktif bir sözlük. Tıpkı burası gibi. Dolayısıyla ekşi'nin bir sözlük olarak düşüncesi, ideolojisi bulunmamaktadır. Olsa olsa iki, üç yazarın haddini aşması söz konusu olabilir. Söz konusu yazarları da takip ederseniz uçurulmuş olduklarını görebilirsiniz. anlaşılan göt kılları henüz bu durumu idrak edebilecek kapasiteye ulaşamamış.

adettendir editi: genç maklubeciler rahatsız.

şafak sezer i sosyal medyada linç etme kampanyası

ekşi sözlüğü sosyal medyada linç etme kampanyasından oldukça seviyeli, zeka ürünü twittler içeren kampanyadır. Katli vaciptir, asmalı, yakmalı çığlıkları barındırmaz.

1993 doğumlu olmak

90'larda çocukluğu ağız tadıyla yaşayabilen son devre olmak demektir.

ilber ortaylı nın konuşması

hayattan soğutur.

Evet çok bilgilidir, kültürlüdür, akademik olarak ülkemizde tarih'in top noktasıdır. e ama bana iki kelam edemiyorsa, daha doğrusu ben onu dinlerken hiç bir şey öğrenemeyip hayattan soğuyorsam, "lanet olsun osmanlı'ya da, tarih profesörlüğüne de" diyorsam ne anladım o bilgiden.

Otursun kitap yazsın efendim, programlara çıkıp hem kendine hem bize eziyet etmesin.

Edit: bazı yazarlara göre coolmuş. Bi açın, tom waits dinleyin hele. Cool ses dediğin öyle olur, böyle değil.

entry yerine kullanılabilecek alternatif isimler

uludağ sözlük için kullanılacaksa olsa olsa atmık olur. bu kadar troll'ün barındığı bir platformda atmıktan başka bir şey uygun düşmez. deliler gibi attırıyorlar sağa sola, realist düşünün atmık yapalım.

izmirliler ramazan ayında ne yaparlar sorunsalı

başörtülü kadınların üzerine işeyip, camiiye ayakkabılarıyla girer, yetmezmiş gibi bir de bira içerler.

istediğin cevabı aldıysan, şimdi başka sulara açıl sevgili ak troll, izmir'den size ekmek yok artık.

hz isanın hz muhammed den büyük olması

"hz isa'nın bir duası vardır: allah'ım beni tekrar dünyaya getir ki
muhammed'in ümmeti olmak şerefine
ulaşayım."

kahkaha atarken atımdan düştüm. Hahahaha ulan yaa. ya hahahahaha yok artık bilader ne yedin ne içtin hahahaha neyse biraz ciddiyet.

Yaş olarak ele alındığında doğru olan önermedir.

Ayrıca belirtmek gerekir ki incil'de geleceği belirtilen varlık ahmet, mehmet değil kutsal ruh'tur. Müslümanlarhristiyanlarıyenerbikerem.com okuyup okuyup entry giriyosunuz.
Not: hristiyan değilim.

bir cümle için başlık açmak

gereksizdir.

bir şey anlattığın, anlatacağın yok. sırf başlık açmış olmak için başlık açıyorsun. yapma amına koyayım yapma. bir şey anlatmayacaksan, anlatamayacaksan, 2 cümleyi yan yana getiremeyeceksen başlık da açma, entry de girme. bir kitleye laf sokmak için, gösteriş yapmak için, başlık açılmaz. ondan sonra utanmadan bir de ekşi'yle, uludağ'ı falan karşılaştırıyorsunuz. mümkün mü ulan böyle bir kıyaslama? bir meramın varsa açarsın başlığını yazarsın çatır çatır anlatırsın, ama yok illa gereksizlik yapacak. illa dikkat çekmeye çalışacak.

hayır, oscar wilde olursun bir cümleyle 100 satırlık şey anlatırsın eyvallah derim. yok ama illa sinir bozacak amına koyduğum. başlığımı açtım, meramımı anlattım. şimdi buyrun, devam edebilirsiniz.

mesela:

(bkz: bir şakirtin tayyibi sürekli gündemde tutması)
(bkz: yaz aşkı bulsam kesin kar yağar)
(bkz: balonla şut çekmeye çalışmış nesil)
(bkz: modların horul horul uyuduğu gerçeği)
(bkz: en kötü makyaj yalandır)
(bkz: kucağa oturan kezbanın cinsel organı kırması)

recep tayyip erdoğan ı seviyorum çünkü

cemaate girdim. ilişkileri sağlam tuttuk tabii. giren, çıkan para içte döndü sağolsun başbakanımız. rant mant diyorlar, bunlar bir takım uydurma laflardır. alt tarafı biraz cukkalıyoruz cebimize 3-5 kuruş allah razı olsun. ihale açıyorlar hop bizde. alım yapıyorlar hop bizde. daha ne olsun.. bizim yeğen vardı misal cemil. okutamadık, daha doğrusu okumak istemedi serseri. verdik bunu gençlik kollarına, şimdi hali vakti yerinde. e daha ne olsun...

memleketin anasını siktik, sırtımız pek, karnımız tok, altımızda son model araba, ev desen dayalı döşeli. e daha ne olsun.