bugün

vatanını, milletini, insanını çok seven insanların söyleyebileceği sözdür.

her yoda, her koşulda kendi insanı birinci sırada gelir, diğerleri ikinci plandadır.
(bkz: hayat ne tuhaf vapurlar falan)
(bkz: aferin)
şu zamanda söylenilmesi gerekli olan tek cümledir. fakat ilginçtir ki, bunu söyleyen bir şekilde susturuluyor.
(bkz: gozgozgoztepe)
humanizm denen akımın varlığından habersiz, insan sevgisinden yoksun, bünye söylemidir. bunlar böyledir üstadım, bir makama oturuversinler hele, hemen hısım, akraba ne varsa bulur kadrolaşırlar..taksi durakları, minibüs hatlarıda bunlarındır..köşebaşında sivri burun ayakkabılarıyla takılan çocuklarda bunların çocuklarıdır..kimbilir belkide çocukları değil ta kendileridir..
(bkz: yaradılanı sev kafatasından ötürü)*
ortadaki iki sıfırıda attınız ne etti?
29..
-rap rap rap
-hayrola abi darbe mi oldu?
-yok be oğlum,faşistler kudurdu.
-hee.o zaman ver malı gitsin.
seni leylekler getirdi yavrum.
(bkz: ben de harranlıyam)
vatan sevgisi etnisiteye indirgeyen bir kez olsun 'bizim olan işletmeler yabancıya satılmasın' demeyen insanların söylemidir.
(bkz: konuşurken osurmuş hissi yaratmak)
(bkz: ne altar in oglu tarkan mi)
türkiyede faşizmin yapı taşı olan olan söz bütünü. hastalıklı insanın hastalıklı düşüncesi...
(bkz: öyle miii vay aleyküm selam).
diğerleri niye ikinci plandadır diye sorulmasına neden olan düşüncedir, ırkçılıktır. diğerlerinin doğmadan önce milletini seçme şansı yoktur çünkü...

peşin edit: türk'üm.
(bkz: ne esmer ne sarışın bildiğin kumralım)
(bkz: ne uzun ne kısa aşağı yukarı orta boyluyum)
(bkz: ne gay ne transeksüel sıradan bir heteroseksüelim)
(bkz: ne asyalı ne beyaz ben zenciyim)
"ne ermeniyim ne türk kürt oğlu kürdüm ben" dese biri, 'vay, helal sana, halkların kardeşliği evet. kürtsün, aslansın, kaplansın' şeklinde tepki verecek olanların iğrendiği durum.

lan herkesin şucu bucu olduğunu kabullendiniz de bu memlekette, bir tek türk'lerin türk olduğu gerçeğini kabullenemediniz ya; ne biçim bir kuyruk acısıdır anlamadım gitti arkadaş..
(bkz: her türlü etnik fetişizme karşıyız)
(bkz: batman in oğluyum süperman in torunuyum)
(bkz: sorduk mu)
(bkz: kaldı mı dohuz)
ortaasyadan geldiğini ileri süren "insan" söylemi.

her "insanın" kendi milletini sevmesi çok normal birşey. Anormal olan altında yatan niyet. kim kürtsün, ermenisin dedi? diye sorarlar "insana".

balık çekmek ise dert tebrikler. ermenilere ve kürtlere karşı çok küfür ettirtir bu başlık. "yüce türk gençliği" bu konuda duyarsız kalmaz. sokaklara tükürmediği, yolda gördüğü 10 kadından hiçbirine laf atmadığı gibi. *
(bkz: faşistim faşistsin faşist)