bugün

müşteriyi pohpohlamak amacıyla sarfedilen cümledir. sonuçta her müşteri ytl, dolar ve euro olarak kasaya döner.
(bkz: müşteri velinimetimizdir)
artık değişmiş olan slogan; "müşteri haklıymış gibi davranın" derler çoğu yerde.
patronların çalışanlara empoze ettiğidir.

Bu cümlenin farkında olan müşteri personelı skmeden bırakmaz. Ses çıkarırsın 'müşteri her zaman haklıdır' diye g.ötü tavan yapar.
doğru olmayan cümledir. kimse sürekli haklı olabilecek kadar mükemmel değildir. yanlışmıyım ağa.
ne yazık ki kimi kafe sahiplerinin aklında bir türlü barındıramadığı gerçek.
yıllar boyunca bir kafeye gidersiniz, renkli ve huzur bulduğunuz bir yerdir burası. ancak bir süre sonra kafe yıkılır diğerleriyle birlikte. yeni yapılan yerindeyse son derece donuk, beton bir görüntüsü vardır, sizin de içiniz kararır ve diğer kafelere gitmeye başlarsınız. bunu farkeden kafe patronuysa sizi soru yağmuruna tutar. sadece müşteri hakkı değildir akıldan çıkarılan, aynı zamanda esnaf hakkıdır.
kesinlikle her zaman geçerliliği yoktur. çalışanın kafasını s*kmek için üretilmiş müşteri gel pisi pisi çağrısıdır. buna dayanarak dangalak müşteri resmen işkence yaparken bir arızaya çattığını anlar a.q. başlarım müşterisine de.
müşteri-iki tane maske alabilir miyim?
ben-ilaçlamada korunmak babında değil mi?
müşteri- evet, ne kadar?
ben-ikisi 4 lira!
cep karıştırılır hırsla.1 lira çıkar. 2 elli kuruşluk!
müşteri-1 tane alayım ben 1 lirasını da sonra veririm.
ben-(mırıldanarak) vermeseniz de olur(zaten gelmeyeceği belli-ayak yapıyo-altında en az 100 milyarlık araba var)
müşteri-(giderken) cebimde 100 lira var, bozdurmak istemedim.

ilkinden 5 dakika önce;
-ne kadar tutuyor aldıklarım?
-45 lira efendim.
-42 lira nakitim var kabul edersen yoksa karttan geçiver.
(duymamazlıktan gelerek) kart alınır. ve işlem yapılır.

dün, hepsinin üst üste gelme günüydü. bugün daha hallice olsa da, şu cepteki 100 lirayı bozdurmak istemeyen fakat ürün alma derdinde olan abiye hala daha gülümsemekteyim.
Doğru olan cümle. Olumsuzu çağrıştırır. Tabi eğer işinde bir yerlere gelmek istiyorsan.
Aslında müşteri çoğu zaman mal- hizmet almak istemez. O anki egosunun ne kadar şımartıldığına
ve ne kadar iyi hissettiğine bakar. Duygusal müşteri diyoruz buna. Aslında ben de böyleyimdir.
Dünyanın en kötü malını özellikle bir bayana iyi hissettirerek satabilirsin rahatça.

Müşterinin haklılığı kısmının suyunu çıkaranlar da oluyor bazen.
iki gündür benim bir tanesiyle başım dertte. Çözüm bulabildik mi hayır.
Sorun bende mi hayır. Sadece hayattan hırsı sorunu olan belki de çocukluğunda kötü deneyimler yaşamış
öfkeli bir insan. Beni maddi zarara uğratarak içine bir nebze de olsa su serpilmesini istiyor.
Bunu herkes yapmaz mı aslında. Başka birşeye kızıp başka birşeye çıkarmak.

Müşterinin haklılığının altında bir sorun yatıyor işte.
O gün yataktan kötü kalkmıştır belki. Kafası o kadar karışıktır ki şişenin kapağını sağa değil de
sola çevirmeye inat edip bozuk mal diye kafa ütülüyor da olabilir.

Müşterinin haklılığı veya sorun neyse kişinin sorununu hayat deneyimlerinizle ona çaktırmadan
bulup dolaylı laflarla çözebildiğiniz onu rahatlatabildiğiniz noktada geçiyor.
Bazen orospu gibi hissettiriyor insana nedense, biraz da psikolog.
O anda sinirlerine hakim olabilmekse işte profesyonellik deniyor buna da.
put haline getirilmiş slogandır.
3 kuruş kazanmak için uydurulmuştur.
büyük işletmeler karşısında evet, haklıdır ama küçük esnaf karşısında böyle değildir efendim. esnaflar bunu iyi bilirler, kazandıklarıyla kirayı denkleştiremezler ama mükemmeliyetçi müşterilere yaranmaya çalışırlar. esnaf ne kadar alttan alırsa alsın müşteri kendi işini düşünür. dünyanın hiç bir yerinde esnafı düşünen müşteri yoktur. esnaf parayla oynamaz. esnafın büyük paralar kaldırdığı sadece bir yanılgıdır. 5 kuruşluk alışveriş yapıp fiş isteyenler, o kadar malı dağıtıp almayanlar, veresiye yazdırıp hiç getirmeyenler, işini hemen gördürmek isteyenler... yayalım, kesin bilgi: müşteri her zaman haklı değildir.
call centerları da bu başlığa örnek gösterebiliriz.
Bunu söyleyen her kimse ağır kapital orospu çocuğuydu dömeninde buna eminim.
müşteri her zaman haklı değildir.

doğru insan her zaman haklıdır. insan haklıdır. bir insanın haklılığını vasfı belirleyemez. köpeklik yapmaya gerek yok.
Hizmet sektöründe çalışan her insanın yaşadığı olumsuz durumdur.
Yok öyle bir dünya kim uydurdu bu saçmalığı ortaya çıksın.
Değildir.

Onu ancak müşteri işe hiç ilgilenmemiş biri söyler.

Müşterinin çoğu 1 lira kar etmenin derdindedir, üstüne firma batsa umrunda olmaz.
müşteriye verilmesi gereken imaj budur ama asla öyle değildir.