bugün

allah uzun ömürler, şifa versin ama her canlı gibi müslüm gürses'in de öldükten sonra meydana gelecek hadiselerdir.
ne mi gelecek mesela?
hayatında bir kez olsun onu dinlemeyenler, "ayy ne kıro müzik" diye kötüleyenlerin sanal ortamlarda "müslüm baba, neden terk ettin bizi? neden paramparça ettin yüreğimizi?" diye yapmacık bir hale bürünecekler.
bana sevdiğin şarkılarını sayar mısın, diye sorsanız "'son pişmanlık neye yarar?', 'paramparça', 'sigara', ımmmmm, şey... ya, hani, ııımmmm, şeyyy. ya aslında müslüm baba bizi zamansız terk etti." diyecektir. yok, adamın paçalarından yapmacıklar akıyor.
adam, sırf, tanıdık biri vefat etti diye onu sevmek, onun hakkında iyi şeyler yazmak zorunda hissediyor.
hayır, değilsin. "müslüm baba" gibi yapmacık bir ifade ile değil de "müslüm gürses, toplumumuzda sevilen bir sanatçıydı. şahsen sevmezdim kendisini ama allah'tan rahmet diliyorum/ mezarında rahat uyusun/ışıklar içinde yatsın." de. kimse seni öldürmez.
yeter ki yapmacık olma. mesela ben de müslüm gürses'i tarzım değil diye sevmiyorum. öldükten sonra da sevmeyeceğim. bir şarkısını bilir ve severim, o da "son pişmanlık neye yarar?" . ama üzüleceğim, toplumun değerlerinden biri olan müzik türünün en iyilerinden olduğu için.
"şimdi neden bu başlığı yazdın?" diyeceksin ama insan tahammül edemiyor bu yapmacıklığa.
ve bu yapmacıklığı;
-amy winehouse'ta gördük: görsel
-neşet ertaş'ta gördük: (bkz: neşet ertaş/#17020264)
eminim müslüm gürses'te de göreceğiz.

not: gerçekten, müslüm gürses hayranlarına bir şey demiyorum ben.
jilet satışları babanın vefat ettiği hafta patlama yaşayacaktır. sonrasında ise jilet stokları tükeneceğinden jiletlerin yanından geçilmez olacaktır.
Bugüne kadar hiç müslüm gürses dinlememiş hatta dinleyenlere ıyyyğğğkk! Tepkisi veren kişilerin bile facebook da müslüm gürses şarkıları paylaşıp, acı kaybımız vb yazılar yazacaktır. (bkz: neşet ertaş)
müslüm gürses vefat ettikten sonra herkes bir, anda müslümcü kesilecek. parçalarını hep dinlerdim en çok sevdiği sanatçıların başında gelirdi bir sürü laf salatası. bu tür konuşanların gidip evine baksan bir mümlüm gürses kaseti bile çıkmaz. veya sorsan en çok sevdiğin parçası hangisi diye birisini bile söyleyemez. bizim ülkemiz maalesef böyledir. bir insan ne zaman ölürse. o zaman değere biner.
zamanında müslüm gürses şarkılarıyla dalga geçenlerin facebook ta orda burda müslüm şarkıları paylaşıp 'çok severdik' samimiyetsizliğini göreceğizdir. ünlülerin ölmesi yasaklansın ya. böyle yapmacık, beyinsiz insanları gördükçe midemiz kalkıyor çünkü. ölü sevici kaynıyor ortalık.
bugüne kadar hiç müslüm gürses dinlememiş biri olarak facebookta orada burada müslüm gürses'in parçalarını paylaşacağım. sonradan değere binme olayı değildir saygıdan ötürüdür. fakat yanlış anlaşılacak eylemdir. (bkz: hiç müslüm gürses dinlememiş insan)
arabesk şarkılar yetim kaldı...
çok kişi göz yaşı dökecek ve öldüğü gün jilet satışı tavan yapacaktır.
gömülüp unutulup gidecek, hatırlamaya değer bir şeyleri olduğunu sanmıyorum.
arabesk dünyası yasa boğulmayacak çünkü müslüm gürses paramparça dan sonra ölmüştü zaten. o yüzden şahsım adına pek de birşey olmayacak fakat son derece üzüldüğümü belirtmem gerek.
teoman müziğe geri döner ve arabeske başlar.
Hayattayken bir şarkısını bile dinlemeyen sanatçılar cover'larını yapmaya başlar.
Jilet fiyatları satılamadığı için ucuzlar.
asıl jiet fiyatları artacak çok satılacağı için.