bugün

neşet ertaş

neden bir insan ömründe gerçekten de bir neşet ertaş dinlemediği halde o ölünce neet ertaş aşığı kesilir ki?
ben mesela hiç dinlemezdim kendisini, hala da dinlemiyorum. elbette ki sevdiğim türküleri de yok değil. ama demeye çalıştığım şey şu;
adam hayatında hiç adamın takipçisi olmamış. belki "neşet ertaş türkülerini sever misin?" sorusuna "o ne yea. ben daha çok haus müzik takılıyorum." diyen bir adam sosyal ortamlarda zannedersiniz ki adamın en yakın arkadaşı/dostu ölmüş gibi ifadelerle, türkülerle anıyor. samimi olun azıcık. merak etmeyin, kimse sizi neşet ertaş'ı dinlemediniz diye ayıplayamaz. asıl vefatında bile "ben kendisini dinlemezdim ama türk halk müziğinin önemli bir ismiydi. allah rahmet eyesin." demeniz daha samimi durur.

her ne kadar bir ilgisi olmasa da, aynı şeyi dünyaca ünlü şarkıcılarda da yapıyoruz. mesela amy winehouse, whitney houston'da filan.
adam yine belki w. houston'ın sadece "i will always love you" şarkısını biliyor sadece ama o ölüce hoston'ın en büyük hayranı kesiliveriyor. bu da samimiyetsizliğin getirdiği başka bir salaklık işte: görsel .

kısacası samimi olun...
güncel Önemli Başlıklar