bugün

(bkz: hüseyin avni danyal)
onu bunu bilmem adam rolünün hakkını veriyor. yürüyen karizma. ama halo dayi'ya yapmayacaktı bunu. bir vecizesi için:

"ben yalçın bulut, yalvartmadan öldürmem".
memati' den ayarı yiyen yürüyen cenaze ;

--spoiler--
memati : bugün ihaleyi aldık, bundan sonra alacağımız ya aklın olur, ya canın.
bulut : ??&!*#

--spoiler--

halo dayı' yı kahpece öldürmemiştir ama, çıkıp teke tek yıkmıştır. yüzüne karşı sıkmıştır, önceki sezonda memati' nin nizamettin' e yaptıklarını gördükten sonra, daha okkalısını beklememize yol açan canlıdır.
olması gereken bir karakter hatta olmazsa bu dizinin tadı tuzu kalmaz dedirten karakter.Ama söylemleri öle vay be dedirtecek cinsten değil.
For example;
- yürü len kopçası kopuk hamam takunyası
- aklını alır dengene monte ederim
- meze yaptırma lan beynini bana
gibi posta koyma cümlelerini kullanırsa gayet şık olur.
(bkz: yalçın bulut tan aforizmalar)
rolünün hakkını veren it karakter. memati'yle aralarında önümüzdeki bölümlerde geçecek ilişkinin ayarını 4. bölümde almış kişidir: "ömrün kadar konuş!"
haloyu vurmakla kendisini bitirdiğini son bölümde anlamış olduğumuz adam. gelecek bölümde kuvvetle muhtemel tataroğlu tarafından ismi çizilecektir.
içten içe sempatiyi duyulan antipatik piskopat kişilik. yapı olaraki; "sıkarım bitiririm" mantığıyla memati'yle aynı doğrultudadır fakat faklı yönlerdedir.* neyse severek takip ediyoruz ve tahminime göre uzun yaşayacak 'kvp' karakteridir.
galatasaray taraftarı olduğunu da öğrenmiş olduğumuz dizi karakteri. gs plakalı aracı gözlerden kaçmamıştır. ayrıca; ip kopar taş dağılır. *
altıncı bölümde yediği şamar ile daha da keskinleşen sirkedir. iyiden iyiye batarken en zayıf halkaya kanca takmıştır. bir zincir en zayıf halkası kadar sağlamdır...sonuçta zincir kopar halka dağılır. halka arz edilmeden daha çok çok aktivitelerini göreceğimiz gudubet insan, sevimisiz karakterdir. kurtlar vadisi pusu'ya memati'den sonra en yakışanı olmasıyla birlikte senaryo ne gerekiyorsa onu hakkıyla yerine getiren mükemmel karakterdir. *

yazar burda senariste sesleniyor: yalçın bulutlar ölmesin, cerrahpaşalı halit kadar yaşasın en azından.
büyükbaş tataroğlu tarafından façası okkalı bir tokatla bozulmasına rağmen hala akıllanmayıp emekli dul yetimi kendine muhattap alan şeref yoksunu şahıs. lan azcık bişey kafanı çalıştır, ömer baba'nın kılına zarar gelse polat abimiz kesip ağzına vermez mi senin?? bence verir. bak bunu polat abiye yalakalık olsun diye demiyorum ama benim bildiğim polat abi yapar mı yapar.

not: kv yapımcıları bu karakterle sanırım bize yine birşeyler anlatmaya çalışıyor. bu işlerle uğraşan gs'li yönetici falan mı varmış ki acaba?? fatih terim'e de köpek gibi benziyor aslında ama alakayı çözemedim.
kurtlar vadisi pusu'nun en bir karizmatik karakteridir şu anda. arkaya doğru taranmış saçları,şeytani bakışları ve acımasızlığıyla italyan mafyalarını andırmaktadır. bu karaktere hayat veren oyuncu hüseyin avni danyal'ı ise ne kadar takdir etsek azdır heralde.
kurtlar vadisi pusu'nun polat ve memati'den sonraki en önemli karakteridir. yürüyen karizmadır. imana gelecektir zira altıncı bölümde camiye cuma namazı kılmaya gitmiştir.
(bkz: eceli gelen köpek cami duvarına pisledi)
onu bunu bilmem ama bu adam ölürken asla yalvarmayacaktır.

polat bilmem kaçıncı bölümde, bu herifi öldürürken bence hiç mi hiç zevk almayacak. eskiler bilir. nizamettin, kirve, akrep bekir ölürken nasıl yalvarıyorlardı. ama bu adam yalvarmaz arkadaş. bu adam ölürken bile, bi laf sokar adama.

işte ben bu adamı, ölümden korkmadığı için, yeri gelince ultra kibar, yeri gelince kahve ağzıyla konuştuğu için, ve ve tespih salladığı için seviyorum.
dizinin* ultra karizmatik karakteri.

+ ben çok kayan yıldız gördüm yıldız. kuyruğuna dikkat et.
hüseyin avni danyal tarafından başarıyla canlandırılan ağır psikopat karakter.
hüseyin avni danyal'in bence ise cok kötü canlandirdigi hattâ icine ettigi karakter. sürekli bir siritma halleri, her öfkeye bir espri katmasi, tuhaf tuhaf mizaha kacan mimikleri vs.
-ben sana gülüm demem, gülün ömrü az olur.. Memati BAŞ *
+Valla bu Memati'nin raconunu çok seviyorum, bu çocuğu benden başkası öldürse içimde kalırdı..
(bkz: hiçkimseyi yalvartmadan öldürmem)

(bkz: benim adım yalçın soyadım bulut hafızanda iyi tut)
devlet memurlarına dokunmayan manyak.
ömer baba'dan ayarı yemiş mafya babasıdır.

yalçın bulut: ee bey amca, pazarlıkta herşey mübahtır..
ömer baba: sizde mübah, bizde günah evladım..
Bana bulut deyin. Yalçın'ı unutun.

Tanım: Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırılan kötü karakterli bir rol.
racon anlayışı bir hayli komik olan şu sıralar işi gücü bırakmış memati başla uğraşan kurtlar vadisi pusu karakteri. replikleri şahane yazılmıştır.
--spoiler--
yalcin bulut. yalcin'i unut, bulut ikimize de yeter.
--spoiler--

yukardaki cumleyi dun gece kurmus sahis. hastasiyim hastasi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar