bugün

gecmıste sıkı bı mızah dergısı takıpcısı olan babamın 'sızın okuduklarınız dergımı bızım zamanımızda gırgır vardı.nasılda dergıydı ama bunların hepsı tırt'dedıgını hatırladıgım baslık.
l-manyak gibi manyak bir dergiyi barındıran tür.
(bkz: eglence gemisi)
(bkz: fermuar)
eskiden okuyunca gülünürdü ya da en azından gülümsenirdi. ama artık böyle bir şeyin imkansız olduğunu söylemek hiç de zor değil. zira test edilip onaylanabilinir * le-man le manyak penguen vs.vs beş altı tane dergi alınıp uzun bir yolculuğa çıkılınır *yahu bu mizah dergileri gülmek içindi eskiden hani gülümsetirdi felan dersiniz yolculuk biter yüzde şaşkın bir ifade. belki de yüzde gülümseme yaratacak dergiyi bilemiyorum ya da ya da espri anlayışımı kaybettim hükümsüzdür.

ayrıca uzun zamandır adını methini duyduğunuz, internetten bir kaç karikatürünüe rastladığınız sıkı çizerler dergiden ayrılır e tabi bu da bir sebeptir gülümsememeye. güldürürken çok düşündürdüler.
(bkz: turkiye de yayinlanmis mizah dergileri)
benim için bütün zamanlarda iki tane mizah dergisi vardır. (iddiali konuşurum)

birincisi, yıllarca takipçisi olduğum l-manyak. şimdi diyeceksiniz l-manyak bok gibi. evet şu anda öyle olabilir ama ben 4-5 sene öncesinden bahsediyorum hatta daha da öncesinden belki. robinson crusoe, deli cevat, mem-cos, cabbar baba, zikacu, zican adam, ezik sarkici altug, dedektif sanli'ların olduğu zamanlardan. şimdi isimlerini yazarken bile tüylerim ürperdi anasını satayım. neyse bu saydığım kadrolu zamanlarındaki l-manyak dergisi benim için efsaneydi.

ikincisi de şu anki uykusuz dergisi. yani piyasada en begenerek okudugum dergi o. kadrosu çok iyi. umut sarıkaya, ersin karabulut, otisabi, yigit ozgur, baris uygur, ugur gursoy.. bu kadroyu bozmadığı sürece de benim için iyi olmaya devam edecek..

gerçi bu ikisi farklı branşlarda dergiler sayılabilir, biri daha çok aylık dizi tadındaydı, diğeri tek karikatür üzerinden espriler. ama bu ikisidir yani olay benim için. iyidir yani.
4 tanesi günlük çıkar. kıymetlerini bilmemiz lazım.
(bkz: fanatik)
(bkz: fotomaç)
(bkz: fotospor)
(bkz: fotogol)
meraklı abla (m.a) ve market sahibi (m.s) ile aramda (t) geçen bir diyalog;
t:abi bi uykusuz aldım.
m.a:uykusuz mu? öyle gazete ismi mi olurmuş ya?
m.s:yok abla yaa, gırgır dergisi..(küçümsüyo burda)
t: Mizah Dergisi!..
Güldürme amacını karikatürlerle sağlayan yayın aracıdır.
(bkz: mizah gazetesi)
insanların eğlenebilmesi ve birazda o güzel beyinlerini zor olsada yorabilmeleri adına yazılan dergilerdir. Önerilerim arasında son zamanlarda baya hoşuma giden Karadergi de mevcutur. Başka önerin yok dicekseniz. O kadar yazmak istemedi canım.
reklam almayan tek dergi türü, candır can.
gırgır dergisini tavsiye ederim.