bugün

entry'ler (966)

sözlük kızına abaza olmadığımızı nasıl kanıtlarız

karınca yiyerek

ilk seks deneyimini eşimle yaşamak istemem

düğün bitmişşşş halaylar çekilmiş oyun havaları oynanmışş göbekler fırlatılmış haşat olmuşssun
kafanda hala erik dalı çalıyo yankılı hem de
düğün sonrası kilit kuzenlerle akrabalarla goygoylar kritikler
sonra işte baba evinde bi kahve sohbet muhabbet tam ortasında birdenbire

-ilk seks deneyimimi eşimle yaşamak istemem!
çayı kahveyi ağzından püskürtenler anlamayanlar falan
+neey??
-evet ilki eşimle olmasın!
+sen ne diyosun olm ne içirdiler bu çocuğa ??akif şunu bi götür elini yüzünü yıka!
-hayır hala iyiyim gayet iyiyim ilk deneyimim eşimle olmamalı, beni affedin ama
+bak haaallaaaa sus lan!
-amcamla olacak! evet duydunuz! ilkim amcam olmalı ! sonra eşim kaçmıyo zaten hallederiz bi şekilde
+haklısın hayatım çok mantıklı
+evet abi haklı çocuk..

cm 03 04

insanların gençliklerinde hatalar vardır. alkol uyuşturucu karı kız kumar vs..

beni bu bitirdi çok net. çok fena bi oyundu. aşırı bağımlılık yapan bi oyundu.

dayanamadım yine indirdim kurdum. bugünkü menajarlikler falan hikaye.
düşünsene carlos,ronaldo,figo,nedved,del piero,totti daha bir sürü yıldız.. her takımın kendi yıldızı vardı. her takım iyiydi. bütün yıldızlar bi takımda toplanmıyodu.

bu oyuna çok kolay diyenler olmuş aslında oyun kolay değildi. günümüzde de olduğu gibi doğru kadro yapılanması ve uyum olunca takım istikrarlı ilerliyodu. tabiki oyun olduğu içinde biraz abartı yönleri vardı.

sen tutup geleceğin yıldızlarını sonraki oyunlarında kaparsan bugünün man city psg gibi takımı olur çıkarsın.

k: consigli,curci,cassano
d:zaccardo,bonera,de la cuesta,mexes,coloccini,pasquale,mawell,daniel
m:de rossi,emre,montolivo,gasbarroni,landolina,van der meyde,reyes..
f:todorov,martins,hidalgo,

Oyuncu ekledim editi: alessio de angelis kaleci pek sevdim. Tiendelli sağ bek ateş. Stoper wes brown. Romain delbourg. Fabio paim. Stephen pearson. Lee croft. Helder barbosa. Simonetta. Onwuachi. Timon van Leeuwen.

Atalanta müthiş takım

arka plandaki takım afc wimbledon

şu andaki afc wimbledon forma sponsoru football manager.

sözlüğü bırakan yazarlar

ulan sözlük bırakılır mı?

ülkenin birebir kopyası burası..

buram buram nefret hakaret şiddet seviyesiz kültürsüz süper bi ortam..

gel sağda solda içine dert olan ne varsa kus git
sana kimse bişey de demiyo..yazım yanlışı küfürlü başlık hakaret misssss

atış serbest. başka yerde nerde sana bu kadar şeyi rahat söyletiyolar? o yüzden gel vazgeç kal burda kin kusmaya devam et:)

atatürkün kadınlara bayan denilmesini onaylaması

bu kadınlara bayan denmesiyle ilgili çok uzun bi yazı vardı. baya açıklayıcı şimdi bulamam zor ama aratın araştırın bulursunuz.

1934 yılında atam öyle dedi ama üzerinden çok zaman geçti. kadınlar rahatsız oluyorsa denmeyi versin. psikolojik olarakda eğer uzun vadede bi algı farkı yaratıyorsa. nolcak.

clint eastwood

türküsü bile vardır.

gorillalar söylüyor.

hayata bakış açınız

4 .

(bkz: )

tuncay şanlı

s sporta konuk olmuştu geçenlerde

hani futboldan çok anlamadığı aşikar onu konuşmam bile

ya arkadaş ingilterelere kadar gidip bilmem kaç poundluk sözleşmelere imza atıyosun sırf yabancı dil yüzünden rezil oluyosun. lan tutsana bi tercüman. kıy paraya hem sana ingilizce öğretsin hem kültürü anlatsın hem de sana arkadaşlık etsin.

bi sen akıllsın demeyin bunlar harbi mal ve pintiler bak şaka demiyorum. bunlarda kafa çalışmaz.

salih uçan geçen demiş ütümü çamaşırımı herşeyimi kendim yapıyodum roma'da diye.

lan bi temizlikçi abla 100 lira sabah çağır akşam idmandan geldiğinde ev çamaşırlar ütüler hepsi bitsin.

bi de italyan manita yap ? hem dil öğren hem canın sıkılmaz?

yerleş oraya yapışdır bi çocuk.çocuğun ab vatandaşı olsun. avrupayı gez. al bi ab pasaportu. tarihi yerleri gez dolaş. yazdır çocugu ajax,lille, sassuolo neyse bi tane altyapıya. sende kal futbolun içinde tottiylen zanettiylen figoylan sohbet et fikir alışverişinde bulun.

nerdeeee sizde o düşünce kafa????

ama haaaallllaaa yarrrak var gibi koşa koşa gelin istanbulun gece kulüplerine beyinsiz vizyonsuzlar. sonra türk fitbolu gelişmiyaaaaah. taktik bilmiyaaaaah

spoiler

yıllar önce yaşamış ve ölmüş olan mafya babası pablo escobarın hayatından kesitlerin sunulduğu dizide narcos'da dizinin ilk mi ikinci mi sezonunda escobar ölüyo.

herifçioğlu gelmiş demiş ki spoylir verme oç

ahhdashdashda lan olm.. şaka olsa anlarım az gülerim. ama ciddi olduğu için çok güldüm.

bak güzel kardeşim bir diziye başladıysan sözlüğe gelip yorum okuma. git dizini izle bitir gel öyle oku. merakından gelip ne olacak diye okuyup sonra da spoylir verme deme!

o yüzden arkadaşlar rahat rahat gelin sözlükte spoiler verin yazın amk bunların adas-das-das.

bu arada lady diana da sonunda ölüyo.
hitler de

hani izlersen..

masterchef türkiye

türk dizileriyle dalga geçen ben
türk şovlarıyla dalga geçen aile ortamında dalgaya vurup onlar izlerken izlettirmeyen ben
leyla ile mecnın kafasında olup
netflix izleyen bennnn
bu yarışmayı izledim ya la:( utanıyorum. bu dangalakları izledğim için

asıl izleme sebebim şefler, güzel yemek olur vs diye izledim ama yani tamam reality şov tamam reytink de arkadaş arada sırada güzel şeyler de olsun be.

ama muklantıs gibi program ya içine çekiyo insanı. gerçi sağolsun programı bıraktırdı bıyıklı beyinsiz mal sığırı. danke schön lan sığır.

karadenizli kendi şivesiyle konuşunca sempatik tatlı
kürt kendi şivesiyle konuşunca yadırgamazlar
egelilere gülerler ay ne tatlı
iç anadolu insanı geliyom gidiyom diye konuşunca kabaaa çok kabaa

ilginç.

sözlüğü bırakan yazarlar

ateyizler birliği gibi bişeyse ben de gelirim. ben de çok inanmıyom. atayizim yani * ciddiyim.

ha ayrıca iyi yapmışsınız.

türk hekimleri

türk hekimleri özet----
-şikayetiniz nedir?
+eee ben karnımm
-şu testleri yaptırın gelin
+şey..
-gönderdim ben
türk hekimleri özet----

***türkish doctors uzun version***
gazi mustafa kemal atatürk'ün bahsettiği "türk hekimleri" şu anda sözlükte (bkz: doktor) başlığı altında bahsedilenler değildir bence.

türk hekimleri;
eğer allah korkunuz varsa allah için
atatürk'ü seviyorsanız atatürk için
hipokrat yeminine saygınız varsa hipokrat için
insanları tedavi etmeyi seviyosanız hümanizm için
iş ahlakınız varsa aldığınız paranın karşılığı için ne olur lütfen pilizzzz karşınızdaki insanı bi dinleyin. sabredin la bi ! hayır baktın mahallenin delisi dinleme. ama işinde gücünde okumuş ya da okumasa da kendini geliştirmiş dünya görüşü var derdini anlatıyo bi sabret la bi dinle la ne kaybetcen olm? dinlemeden adamın yüzüne bile bakmadan nasıl çözdün ya?hakkat yani öyle bi yeteneğin varsa pro ordinaryus super vizor doç.yrd.asl.slm.nbr. olursun!

son dönemde sıkça hastalanıp aile hekimi, devlet hastanesi, devlet hastanesi kıvamındaki özel hastane, orta şeker özel hastaneye sıkça gittim.

zaten yıllardır bildiğim şüphe de duymadığım devlet hastanesi doktorlarını ne konuşmaya gerek var ne anlatmaya..bi gün hatta o kadar hızlı bi şekilde başından savacak ki diye elimde notla gitmiştim. hastalıklarım bunlar rahatsızlıklarım bunlar kullandığım ilaçlar bunlar diye:)
234340 tane doktordan bir tanesi iyidir onu da gelip bana bak bu adam iyi demeyin.

aile hekimine hiç gitmemiştim dedim bi gideyim farklı bir bakış açısı farklı bir görüş

kollarımın içini açtım dedim ki bende alerji var ama neye karşı olduğunu bilmiyorum aşırı kaşıntı yaptı biraz hafiletsin diye bepantol sürdüm. o da kabarttı. teşhis şahane
-mantar o!
+yok doktor bey üniversite hastanesine gittim alerjim var ama testler çok pahalı olduğu için yaptıramadım
-mantar mantar
+ya sayın hasta bakıcı bey mantar değil alerji yıllardır var son dönemde azdı alerji kremi yazın gideyim
-mantar ilacını yazıyorum
sesli güldüm yani hahah falan dedim.. yazdı gittim eczaneye o dedim mantar kremi gibi bişey yazzdı vermeyin onu *

hadi devlet böyle eyyy özel hastanedeki sayın doktor! sen niye bu kadar sinirlisin sen niye dinlemiyosun? anana mı sövdüm ? 20 dakika muayane için ben üzerime düşeni yapıp ödememi yaptım. seni satın almış gibi kibirli de davranmıyorum. tane tane anlatıyorum! zahmet edip dinle ya ne acelen var ya? niye kovar gibi aleleacele ettiriyon hafız?

ha dinlesen de zaten biriniz de allahaşkına sorun ya kullandığın ilaçlar var mı? hangi-nasıl ortamda çalışıyosun? evde kedi var mı? klima var mı? daha önce hangi ilaçları kullandın ameliyat oldun mu? ya bunların hiç bi önemi yok mu ya?

boğazım ağrıyo
antibiyotik,ağrı kesici ateş düşürücü boğaz spreyi
ulan amınferyadı bi sorsana araba kullanıyorum uyku getiren ilaç niye yazıyosun!!!elimi kolumu kestirecek bi işte çalışıyosam? dikkat gerektiren işteysem?
niye sormuyosun neye alerjin var diye!!
en uyuz olduğum şey yahu abi bi sorun ya 4 tane soru 30 saniyeden 32983 saniye eder etmez..

en son aylarca serum antibiyotik vs yedikten sonra çözümü kimde buldum? hiç inanmıycan
hasta kuyruğunda beklerken bi bacıdan..
dertleşiyo işte herkes şu oldu bu oldu
kız bana dedi ki senin alerji boğazında reaksiyon gösterip şişiyo yüksek ateş boğaz kuruluğu vs hepsi ondan. göz kızarıklığı batma hissi vs. sen önce alerjini tamir et.
bak o kadar şey olmuş alanında uzman doktorun sırasında bunlar konuşulmuş içeri girdim anlattım yüzüme bakmadı ya la adam. burun spreyi alerji ilacı(aşırı uyku yapan) kan tahlili bi de cildiyeye git dedi.ama şimdi hakkını yememek lazım bana 3 tane alerji broşürü verdi. ordaki talimatları uyguladım ve çözüldü. mütüş.

çok daha üst seviyedeki hastaneye de gittim. orası da ayrı sıkıntı. tezgah diyelim.

daha çok şey var da insan yazarken darlanıyo yeminle.

ricky gervais

humanity geldi hoş geldi kaçırmayın izleyin..

sözlüğe bir heves geliyorum bi dünya entry yazmaya daha entry nin yarısında "amaaaaaan ne gerek var yaa" diyorum içimden.. bu adam hakkında söyleyeceğim o kadar şey var ama burada yazıp ziyan etmek..

la casa de papel

yorumları okumadım ama biraz overrated gibi geldi. gerçi zevk meselesi benim hiç sevmediğim bir diziyi başkası seviyor benim bayılarak izlediğim diziyi başkası yarısına bile gelmeden bırakıyo..

hal böyle olunca da diziyi kötülemek değil ama fazla abartıldığını belirtmek gerek olacak çoğu şeyi tahmin ediyorsam keyfi kaçıyo ama işte insan tahmin edemeden de duramıyo..

genelleme yapmadan duramıycam * bu diziyi aşırı derecede sevenler ilk defa zincirlerini kırıp yabancı dizi izlemiş demet akalın fanları gibi geliyo bana *

lan olum yıllardır bu ve buna benzer yüzlerce dizi ve film var biraz gözünüzü açın..

not: kötü demiyorum! sana fazla gelmiştir orasını bilemem.

ben spoylır veririm diziyi izliyorken gelip sözlükte dizi hakkında bir şeyler okurken spoylır olmaması saçmalık olur ona göre bunları göze alarak yorumları okuyun.. örneğin: pöröfösörün arabasını buluyolar bulduklarında yine yakalanmıyo * arabaya berlinin düğmesini bırakıyo.. spoylır bitti

ilk defa spoylır verdim o da içimden gelmeyerek zorlama sırf gıcıklığına.

george karelias and sons

buna başladıktan sonra en kral sigara bile tat vermez. sarması zahmetli olduğundan çok içemezsin. makineyle sarılmaz gevşek olsun ki çimi rahat olsun. akşamdan sarıp hazır edilmez çünkü kurur. özelliği yaş olmasıdır. 3-4 günde bi paket anca biter.

25 gr.lık paketi 13-15 arasındadır. 25 falan vermeyin.

kitap alıntıları

"ancak tarımsal mali yükler için bu indirim uygulanmaz"

monte kristo kontu- charles bukowski.

gecenin ayeti

Tebbet Suresi Kur'an-ı Kerim'in 111. suresidir. 5 ayetten oluşur.

Ebû Leheb’in elleri kurusun. Zaten kurudu.
Ona ne malı fayda verdi, ne de kazandığı.
O, bir alevli ateşe girecektir.
Boynunda bükülmüş hurma liflerinden bir ip olduğu hâlde sırtında odun taşıyarak karısı da (o ateşe girecektir).

hala namazda Ebu Leheb'e beddua ediyorsun.

ha evi yanmadı o ayrı.

gereksiz bir bilgi ver

yozgat.

5 dakikadan fazla dayanılamayacak şeyler

türk dizileri. ama salya sümük olanlardan. (izlemden nerden biliyosun? zaplarken 10 dakka bakmak yeterli) belki güzel olanlar da vardır bilmiyorum hakkını yemeyeyim.

ha bide gülme efekti olan sitcomlar.

reklam

belki 100 den fazla vestel reklamı görmüşümdür. bir tane vestel ürünü yok evimde barkımda almadım. reklamların hiç etkisi yok heralde bende.

her gün cola reklamı görürüm içmem. fanta vs.. reklamlarda görmediğim niğde gazozu içiyorum misal.

bilgisayarımı reklamlarda görüp almadım. haşortmenimi tişörtümü kalemi kitabı tabak çanağı termosu montu poları ayakkabıyı oyun konsolunu..

reklam izlemeyi severim misal profilo lüzum yok reklamını çok sevdim ama profilo almam.

http://www.youtube.com/watch?v=OB58V8hMD-o

ya da erdem yener'in yıllar önce oynadığı şu reklamdan sonra gidip dankek magma almadım yemedim.

http://www.youtube.com/watch?v=rfeRHydAxVc