son vuruş konusunda güiza'dan bile kötü...

editinho: ulan bu yazıyı alex'in bile stoch'u fırçaladığı mersin maçından sonra yazdım. o maça kadar son vuruşlarda hep saçmalayan stoch benim bunu yazmamı bekliyomuş meğer. yazıyı yazdık adam coştu. *

neyse umarım aynı performansla devam eder bu entry'de ibreti alem olarak burada kalır. *
değeri hala anlaşılamayan oyuncudur.
özer kazmasına verilen şansın yarısı bu adama verilseydi herşey çok farklı olurdu.
fenerbahçe'ye yakışmayan oyuncudur.

bu kadar hırslı ve yetenekli oyuncu fenerbahçe'de harcanıyor...
beşiktaş'ta olsa ikinci quaresma olabilecek potansiyeli olan futbolcu. fenerbahçe bıraksın onu bize.
geldiğinden beri sergilediği en iyi performanslardan birini sergiledi. bunun en büyük sebebi reto ziegler'indir.
bugün gördük ki son vuruş konusunda güiza'dan iyiymiş.

(bkz: #13430139)
aykut kocaman'ı maç itibari ile morartmış slovak.
yanlış zamanın yanlış insanı..

aykut kocaman'ın kafasındaki 4-3-3 sistemi alex de souza heybetine takılınca hem mirsolav stoch hem de issiar dia kendilerini caner erkin ayarında bir kanat oyuncusu olmak zorunda buldular.. halbuki bu iki adam da 4-4-1-1 sisteminin kanat oyuncuları değildir.. kaldı ki 4-4-1-1 diye bir sistem de yok.. herr daum'un icat ettiği bu sistemde mino ve dia taraftarın en çok gözüne batan adam konumundalar.. ama aynı durum mehmet topuz ve caner erkin için geçerli değil..

zira caner ve mehmet yıllarca burdaki sisteme alışmışlar, öyle eğitilmişler ve kendilerini o yönde yetiştirmişler.. mehmet topuz'un afilli bir sağ kanat devşirmesi olmasını burdan hareketle açıklayabiliriz.. keza caner erkin de..

halbuki avrupalı yıllar evvel bizim şimdilerde oynamaya çalıştığımız 4-3-3 sistemine giriş yapmış, güz dönemi harcını yatırmış bile.. biz daha yeni başlıyoruz.. dolayısıyla miroslav stoch gibi adamlar bu ülkede ve bu ülke sisteminde "savunma yapmıyor ya!" diye eleştirilirler.. aslında adam savunmanın kralını yapıyor kimsenin haberi yok.. rakip sahadayken top kendine geldiğinde rakip savunmayı yalpalatıyor, dengesini bozuyor, forvetine süper boş pozisyon alma imkanı sağlıyor lakin aynı dili konuşmadıkları için bu gerçekleşemiyor..

aslında ülkemize birkaç sene sonra gelmesi gerekirdi.. sistematik bir analiz yapılabilir stoch ve fenerbahçe futbol takımının sistemi hususunda ama değerli büyüklerimiz ne iştah bıraktılar ne de izleme hevesi..

bana sadece mino'nun attığı golleri izlemek keyif veriyor.. ötesi zaten çarpık gecekondu sistemi gibi.. 4-3-3 oynamaya çalışan ama 4-4-1-1 gibi bir saçmalık yavaş yavaş oyun mentalitesi haline gelmiş bir futbol takımı ve içerdeki yalnız adamlar..

(bkz: miroslav stoch)
(bkz: issiar dia)
attığı golden sonra 2 metre önüme kadar gelip sevincini taraftarlarla paylaşan futbolcu.
kesinlikle kulübeyi haketmediğini, geldiği günden beri değerinin anlaşılmadığı ve anlaşılamayacağını düşünmekteyim.

(#13303992)
oyunu karşı alana yıkamadığın sürece hiç bir verim vermeyecek futbolcudur.nitekim fb'nin oyunu rakip alana yıktığı anlarda performansı tavan yapmıştır stoch'un.son a.gücü maçı da buna güzel bir örnektir.
fenerbahçe nin oynadığı dakikalara göre yüksek verimle oynayan slovak yıldızı:
bu futbolcuda gördüğüm en iyi özellik 50-60 metre atılan uzun pasları kontrol ederken topun fazla kendisinden açılmaması adet ayağına yapışmasıdır. Çok önemli bir özellik, bir çok futbolcuda bu yok.
bu aralar formda ama dün galatasaray maçında çok etkisiz kaldı. bir şutu direkten döndü.
ülkemizdeki en iyi kanat oyuncularından. geçen hafta uzaktan attığı gol ve muhteşem performansı ile bu hafta ilk 11 oynayacağını düşündüm ama oynamadı. objektif olursak, yeteneklidir, gençtir ama;

görsel
sikerten adam manasında bir isim. o ne gol öyle.
aykut kocaman daha fazla şans verirse daha çok şeyler olabilir.
attığı golde topun ağlara temas ettiği an çıkan ses tüm stadın sesini bastırmıştır.

yuh...
bu adamın kesilmesini anlamıyorum arkadaş. geçen hafta bienvenu merakı yüzünden bu adam oynamadı. bir önceki hafta harika goller atmıştı halbuki, müthiş oynamıştı.

yani aykut hoca canımız ciğerimiz ama takıntılarından kurtulması lazım. Stoch gibi bir adam kenarda oturtulmaz, bu adam kadar hücuma yardım eden adam yok. her atağımız bu adamla şekillendi.

takıntılar demişken özer takıntısı devam ediyor aykut hocanın.
devamli oynamasini istedigim, azimli, tuttugunu koparircasina mucadelesi ile her zaman izlemekten zevk aldigim fenerbahceli oyuncu...
ulen kâfir, seviyorum lan seni... *
fenerbahçemin açık ara en formda oyuncusu, aykut hoca izin verirse çok can yakar daha.
senin aldığın para helal olsun dediğim futbolcudur.
bursa maçında yürekli oynamıştır, mücadele etmiş, golünü atmıştır.

derbide ona şans vermeyen aykut hocaya ne demeli?
süratli,hırslı ve topa çok düzgün vuran kaliteli fitbolcu.
bursa'nın aklını almıştır.