bugün

(bkz: pişmanlık)
bugünlük hafif sinirlenmiş olabilirler, yarın çıkıp yeni başbuğları olan uzun reis " pkk'ya darbe indireceğiz " diyerek gazlarını alacaktır.

düşünebilseler bu soruya bile gerek kalmazdı.
Bu ülkede şu bu parti iyi diyen birine anca gülerim. Öncelikele de chp lilere.
bazısı bu başlık altında bile chp'ye sallamayı düşünüyor.

yahu biz bunlara milliyetçi diye oy verdik, ihanete uğradık. eşimiz dostumuza konuyu elimizden geldiğince anlatacağız, başkanlığa hayır diyeceğiz desene. yok ben diyemem beyim der diyorsan, hayırlı olsun arka bahçeniz.
Verdik maalesef verdik arkadaş. Devlet bahçeliyi sevmeyerek verdik. Boş atmaya gidip en azından malumun karşısında diye verdik. Dünyanın en büyük dansözüne oy vermişiz. Adam sanmıştım değilmiş. Kötünün iyisine oy atmaktan başka bi şey yapamıyoruz şu an olsa kötünün iyisi olarak chpye atarız bu sistemde maalesef böyle devam edecek tamamen gönlüm olarak bir partiye atamayacam maalesef.
Bizler devlet kuran devletin bekasını düşünen insanlarız.Devletçi insanlarız. Hükümetin hataları, partilerin hataları kisilerin hataları devletin hatası demek değildir. Bu ayrımı yapamayanlar zaten hiç bizden olmamıştır.
Hepsi birer minik devlet bahçeli oldukları için gayet mutlular.

Atatürkçüleri kandırmak için yaptıkları yarrak yarrak hareketler son bulduğu için ayrıca dinginler...
Düsünemiyolar ki.
görsel
bu noktaya geleceğimizi bilsem uykumu bölüp gitmezdim bahçeli'ye oy vermeye.
Vermeseydim de hdp den daha mı az alsaydi yani diye düşünüyorum. Evet , bahçeli yaptıklarıyla kahrediyor ama 1 kasımda mhp yi hdp nin altında görmek te beni kahrederdi.
Pişman değilim. ben bahçeli'ye değil o zamanki partiye oy verdim. Bahçeli farklı parti farklı düşünüyor. Bir de diğer mesele, başka kime oy vereydik aq?
keşke her seçimde yaptığım gibi geçersiz oy kullansaydım.
bahçeliyle tayyip anlaştıysa bundan bahçelinin elbet çıkarı vardır fakat ben milliyetçi tabanın bundan ne tür bir çıkarı olduğu konusunda şüpheliyim. mhp git gide oy kaybediyor ve akp ye yakınlaştıkça akülkücü tayfa halkta da yer edip ülkücüleri ele geçiriyor. hal böyle olunca git gide ak çomara bağlayan ülkücü kitlesi oluşuyor. yani akp li olmak ülkücü için bir kazanç mıdır? ya da akp nin başkanlık sevdasında bir yer edinmek de mhp için bir kazanç mıdır?

bunları sorgulamak lazım diye düşünüyorum.
mhp'ye oy vermek illa onun şu an düşündüğü görüşü savunmak demek değildir. akıl var mantık var bir tane oy hakkı var gider verilir. evet.
hdp'ye ve akp'ye oy verenlerden değerlidirler. tek sıkıntıları yamuk genel başkanları.

not: chp.
Köpek gibi pişmanız.
3 yıl önce akpnin kankası hdp idi. şimdi MHP olmuş.
genel başkan bunları düşünemiyorsa benim problemim değil.
daha haziran seçimlerinden sonra akpli yazarlar kıçını yırtıyordu, "hdp niye koalisyona hayır diyor, tarihi fırsat kaçıyor" diye. yarın tekrar hdp ile kanka olmayacaklarının garantisi var mı?
kimler kandıracak daha bu akpyi? oturup onu mu izleyelim?
bakın fetö gemi azıya alıp şu kadar milletvekilliği, şu kadar bakanlık isterim demese, bugün hala ortaktı bu adamlar. bu adamlar için fetoş un terörist olma kriteri kendilerine yaramamasıdır sadece. aynı çözüm zırvasında pkklıların hainden sayılmaması gibi.
bunları düşünüyor mhp'ye oy verenler.
sen de düşünsen biraz.
"40 yapmadığını anladıklarında çok geç olmuştu".
O anki şartlar onu gerektirdiği için yine olsa yine verirdim. Tamamen hdp nin altında kalacak endişesiyle mhp ye verdim. Çünkü bence böyle bir şey olması ülke adına utanç olurdu.
görsel
görsel
bahçeli ömür boyu mhp koltuğunda oturmayı garantiledi. ama meclis koltuğunu rüyasında görür artık.
adam sandık eşeği alnımıza değdi daşşağı.
Hep mhp'ye oy veren kardesim bile amk ben baskanligi istesem zaten akpye oy verirdim diyo artik günahimi bile vermem bundan sonra dedi ya la.