bugün

düşünemedi..
Ne düşünücem ki en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Sonuna kadar da devlet beyin izindeyiz. Üç beş etek meraklısına vatanı satacak da değiliz. Ya istiklal ya ölüm. Ölürsek şehadetimiz, kalırsak gazamız mübarek olsun.
Referandumdan evet çıkması halinde yapılacak ilk seçimde Bahçeli Cumhurbaşkanlığına aday olmazsa bir daha MHP'ye oy vermeyeceğim.
Seçim pusulasında MHP'den başka partiye oy vermeyeceğiz! Hayır olacak.
(bkz: kandırıldık)
MHP aracılığıyla AKP'ye oy vermiş olmalarının derin sarhoşluğuyla akıllarında deli düşünceler. Hani öyle irili ufaklı, derinlikli, yürek burkmalı falan. Bazıları vicdanen rahat; Oh bi oy verdim 2 oy derinliğinde mübarek misali...

Denizde taş sektirmeye benziyor biraz. Oy pusulasında MHP'ye bi atıyor AKP'ye sekiyor, halka hizmet hakka hizmet. Ekseninden fena savruldun MHP. Senin kitlen bilmiyor muydu AKP'ye oy vermeyi?
Yazık la kimin partisiyse.
Ay düşünebiliyorlar mıydı?

2010 referandumundan beri bu yetilerini kaybettiklerini sanmıştım.
bir daha asla. hahahah artik mehepe filan olmayacak ki...
(bkz: ihanet) neyseki oy verdiğim bölgedeki milletvekili istifa etti ve diktaya hayır dedi.
mhp ile akp israille abd gibidir ve özleri aynıdır. ikisi de ümmetçi. mhp sadece türkçülük arkasına saklanıp arapçılığını türklüğe bulaştırıyor. zaten gidip insanının kafasına bakarsanız temelde akp ve mhp seçmeni arasında fark olmadığını görürsünüz. o yüzden pişman olduklarını sanmıyorum.
pişman değilim. reyiz ne derse o olur. milliyetçilikten vazgeçtim. rabia işareti yapmaya başladım. keşki arap olaydım. şerefli müslüman.. off.
hayır chp seçmeni iken oy atmaktan vaz geçmiştim mhp ye kaymıştım şimdi olay iyice kaydırağa döndü kime oy atarım bilmiyorum artık.
Gök tengri.
Hep mhp'ye oy veren kardesim bile amk ben baskanligi istesem zaten akpye oy verirdim diyo artik günahimi bile vermem bundan sonra dedi ya la.
adam sandık eşeği alnımıza değdi daşşağı.
bahçeli ömür boyu mhp koltuğunda oturmayı garantiledi. ama meclis koltuğunu rüyasında görür artık.
görsel
görsel
O anki şartlar onu gerektirdiği için yine olsa yine verirdim. Tamamen hdp nin altında kalacak endişesiyle mhp ye verdim. Çünkü bence böyle bir şey olması ülke adına utanç olurdu.
"40 yapmadığını anladıklarında çok geç olmuştu".
3 yıl önce akpnin kankası hdp idi. şimdi MHP olmuş.
genel başkan bunları düşünemiyorsa benim problemim değil.
daha haziran seçimlerinden sonra akpli yazarlar kıçını yırtıyordu, "hdp niye koalisyona hayır diyor, tarihi fırsat kaçıyor" diye. yarın tekrar hdp ile kanka olmayacaklarının garantisi var mı?
kimler kandıracak daha bu akpyi? oturup onu mu izleyelim?
bakın fetö gemi azıya alıp şu kadar milletvekilliği, şu kadar bakanlık isterim demese, bugün hala ortaktı bu adamlar. bu adamlar için fetoş un terörist olma kriteri kendilerine yaramamasıdır sadece. aynı çözüm zırvasında pkklıların hainden sayılmaması gibi.
bunları düşünüyor mhp'ye oy verenler.
sen de düşünsen biraz.
Köpek gibi pişmanız.
hdp'ye ve akp'ye oy verenlerden değerlidirler. tek sıkıntıları yamuk genel başkanları.

not: chp.
mhp'ye oy vermek illa onun şu an düşündüğü görüşü savunmak demek değildir. akıl var mantık var bir tane oy hakkı var gider verilir. evet.
bahçeliyle tayyip anlaştıysa bundan bahçelinin elbet çıkarı vardır fakat ben milliyetçi tabanın bundan ne tür bir çıkarı olduğu konusunda şüpheliyim. mhp git gide oy kaybediyor ve akp ye yakınlaştıkça akülkücü tayfa halkta da yer edip ülkücüleri ele geçiriyor. hal böyle olunca git gide ak çomara bağlayan ülkücü kitlesi oluşuyor. yani akp li olmak ülkücü için bir kazanç mıdır? ya da akp nin başkanlık sevdasında bir yer edinmek de mhp için bir kazanç mıdır?

bunları sorgulamak lazım diye düşünüyorum.