bugün

şems-i tebrizi ile yaşadığı aşktan mütevellit gay olma durumudur.
tanrıya beslediği ilahi aşkın yanı sıra tebrizi ye içten içe aşk beslemiştir.
nedense günümüzde bunu ''o aşk başka aşk lan'' diye nitelendiren insanlar var.
nedir yani amk adam gay işte.töbe töbe.
koca dergahta yıllarca sap sap takılmaktan ilgi kayması yaşamasıdır.

öyle ruhu terbiye falan hikaye, kalkmışın dini imanı olmaz demiş atalar. *
yazdığı mektuplar nereye çekersen oraya geleceği için öyle sanılır.
ama aralarında luti ilişki olduğunu sanmıyorum.
tabi ki samimiyetleri çok ileri düzeyde o kadar samimiyet maraz doğurur la şems. *
belki de sırf bu yüzden mevlana'nın oğlu tarafından öldürülmüş de olabilir.
öbür tarafta göte öyle böyle değil babalar gibi girecek bir başlıktır.
bir goca gonyalı olarak karşı çıktığım önermedir.

bu aşkı o şekilde anlayanlar, eski bir filmde "biz sevişiyorduk" cümlesini duyunca kıs kıs gülen "aha zikişiyolarmış" diye tepki veren, devrin değiştiğini veya her kelimenin manasının farklı olabileceğini bilmeyen kişi zihniyetiyle aynıdırlar. inşallah siz de birgün düşünmek denen şeyden haberdar olursunuz da böyle kendinizi rezil etmezsiniz.
tebriziye yazdığı şiirlerle iddia tezini güçlendiren hede.
sultan veled nasıl doğdu o da ayrı bir sorunsaldır. fars kırması peh.
inkar etmenin bağnazlık olduğu gerçeklik. Arkadaşlar mevlana bir oğlancıdır. Adnan Oktar ın kediciği (Tülay dı galiba ismi) kadın mesneviden bazı satırların fotoğrafını paylaştı. Bende ordan gördüm. Açın bakın mesneviyi adam oğlancı beyler. Sesi kesin.
Hayatını tamamen mesneviye, ilahi aşka adayan bir kişinin götten vurdurduğunu düşünmekte çok abes. Adamlar o kadar ilahi bir aşk beslemişler ki ne siz ne ben anlayabilirim.
Bin yılda hala level 1'de tartışıyoruz dini ve din adamlarını. Yazık.
(bkz: erkek adamın erkek sevgilisi olur diyen konyalı)
ilahi aşk ile sapkınlığı karıştırmayalım, bence böyle bir konu açılması bile bir sapkınlıktır, cahilliktir, edebsizliktir..
Oğlu vardır
(bkz: sultan veled)
Eşekçilik sübyancılık oğlancılık her ayak var celaleddin ruminin mesnevisinde. Lütfen mevlana demeyin onun adı celaleddindir.
mektup yazısını geçtim, o nasıl bir resim lan?
Mesnevi'den ders alamayan yazar beyanı.
- tarihimizdeki eşcinseller sayfasını karıştırmayan bir resmi muhafazakar tarih anlayışımız var.

- osmanlı döneminde 1900 lerin başlarına kadar oğlan bulundurmayan hamam yoktu.

- tüm kapalı toplumlarda görünen bir olgu olan eşcinsel ilişkiler, ablacılık, oğlancılık ile toplumda yaygın bir şekilde bulunmaktadır.

- günümüz gençlerinin bu muhafazakar yapıyı ,
... zikişerek kıracaklarına inanıyorum ......
(bkz: man o to)
Mesneviden ders aldıım.
Döndüm mevlana gibi.
Okumadan etmeden yapılan amaçsız, boş ve saçma bir yorum. insanın bilmediği bir şey hakkında konuşması kolay olsa gerek.
ne bilek ? yanında değildik.

neyse ben zaten ateistim, dincileri de hiç sevmem.

ya darwin ya marks ile.
o aşk dolu sözcükleri Allah'a yazıldığını bilmeyen yazar tipi.
Dinsiz keferelerin " mevlana da bizden" demeye getirdikleri meseledir. Çünkü onlara göre eşcinsellik bir tercihtir, zina ihtiyaçtır.
islam ise bu pislik yolları direkt yasaklar.

Evet, mevlana öleli bin sene olmuş. Elimizde ki kaynakların doğruluğunu da bilemeyiz. Zira "sahih hadis" diye kabul gören rivayetler yüzünden islam dünyasının hali meydandayken, bu kaynaklardan da emin olmak zordur.

Sonuç olarak; Mevlana gay ise sizden; hak yolda ise bizdendir.
Osmanlı da ne kadar gotünü veren varsa sizden; Allah ın emrettiği gibi iffetli olanlar bizdendir.

Dünya görüşümüzün farklılığı bunu getiriyor.
ne olursan ol gel, dön gel.
döndüm mevlana gibi.
Birileri Boşu boşuna döndüm demiyormuş .