bugün

hepimizin çevresinde vardır bu tipler iki gün önce pop müzik dinler.
ondan sıkılır metale başlar ve kendinde birşeylerin yenilendiğini hissetmeye başlar yurdum genci asi sanar kendini metal dinleyerek halbuki pop,rap,türkü dinleyipte asi olunabileceğini bilemez kendi kendini etiketler ve metal dinledikten sonra ve önce diye ikiye ayrır yaşamını
artık aydınlanmıştır her boku bilir pogo headbang yapar çük kafasıyla ama hala eksik bişiler vardır politika metalci gencimiz kendini gomünüst zanneder azınlıktır asidir gomünüstler öyle görmüştür çünkü çevreden onuda kavradı mı aydınlanma bitmiştir. özentiliğin son aşaması için ;
(bkz: pop dinlerken punk sıçmak)
(bkz: hell yeah)
(bkz: çorumlu headbangciler rahatsız)
(bkz: anne ben gothic oldum)

gerekli edit:allah cezanızı verecek ulan bizde metal dinliyoruz...tespit yapan yandı evladım yandıııı.
rap dinleyerek adam olduğunu sanan yurdum gencinden daha makbuldür. yarın ermenilerden özür dileyecektir.
aydınlanmak gibi bir derdi olmayıp sadece takılan gençtir.
(bkz: herkesi aydınlanmak istiyor sanmak)
(bkz: demode entellektüellerden aydınlanma dersleri)
(bkz: abi biz metal dinliyoruz yaa)
aydınlanmak amacı olmayan, sadece bu müziği kendine daha yakın gördüğü için dinleyen gençtir. bu kafayla hareket ederek çok farklı müzik tarzlarını dinleyenlere her türlü bok atılabilir.

(bkz: bok atmak)
(bkz: gerek yok)
(bkz: zevkler ve renkler tartisilmaz)
metal dinleyerek aydınlandığını sanan yurdum genci bu topraklarda yaşamamaktadır. çünkü yoktur böyle gençler. kimse bir müzik türünü dinlemeye başlayıp aydınlandığını düşünmez, iddia etmez.

böyle gençlerin var olduğunu söyleyen gençlerdedir asıl sorun. onlar metal müzik dinlemez, sevmezler (sorun değil). ama sevenleri aşağılamaktanda geri kalmazlar. bu da onların hala aydınlanamadığını gösterir. sadece metal müzik dinlemeye başlamaları tavsiye edilebilir. belki o zaman bu yobazlıktan, denyoluktan normal insanlığa terfi edebilirler.
metal aydınlatıcı bir müzik tarzıdır. yeni şeyler keşfetmek her zaman kişiyi aydınlatır. heavy metal,blues, klasik müzik, türk sanat musikisi, flamenko, rock'n roll, türkü gibi üzerine uğraş, emek ve sanat gerektiren müzik tarzları kişileri aydınlatır. ha pek tabi böyle gerzekler piyasada vardır. zaten onlar hemen göze batarlar. genelde emo zımbırtısına kayarlar ya da gotik olurlar. simsiyah giyinmeyi fark zannederler, brutal vokal tarzı müziklerden haz alırlar. bunlar aksine aydınlanmaktan öte eksikliklerini kapatma derdindedirler. bir bok değilim bari böyle bir şekil yapayım ulan diye düşünürler. bu tipler genelde rapi veya herhangi ilginç birşeyi kendilerine meşgale ederek kendilerine yapay bir imaj yarattıkları için metal ile sınırlandırmak yanlıştır. bu yaklaşım zaten kişinin içinde vardır. keza görüyöruz ki ateist olup aydınlandığını zanneden yurdum genci ve dehist olup aydınlandığını zanneden yurdum gencide heryerde vardır. dini bile alet edebilirler kendine.
bilgi ve aydınlanmanın ukalalığa değilde çevrede ki insanlara aktarılması gerçekliği düşünüldüğünde zaten bu tarz bir yaklaşımda bulunmanın hiç gereği yoktur. köşe mahalle delikanlıları ile bu tiplerin arasında aslında zaten hiçbir temel fark yoktur.
(bkz: ben 6 yasindan beri metal dinliyorum)
bunların bir de aşmış tribi yapanları vardır. Kanlı kinli metalden elektronik müziğe, psytrancee geçiş yapmışlardır ki; unu eleyip eleği asmışlardır kendilerince.