bugün

bu parçasını çok aramıştım.severek dinliyoruz efendim

http://www.youtube.com/wa...h_cqa&feature=related
ilk duyulduğunda yaşını başını almış ak sakallı dede gibi düşünülen fakat kendisi bununla zıt kutupları oluşturan neyzenimsi.
en başarılı albümü seyahatname olan, ayrıca 800 adlı albümünde ki yol geçen hanı parçası ile beni benden alan, neyzen ve aynı zamanda dj kişilik.

ayrıca, (bkz: arkın allen)
Bu aralar ekibine kattığı bir perküsyon virtüözü vardir ki tadından yenmez.

(bkz: Onur il)
arkın allen ismiyle çıkardığı ilk albümü fusion monster dır.
finaller bitmiş gitmek için son saatler. otobüsün kalkma saatine 2 saat vardır. zamanın geçmesi için internet cafeye gidilir.

gece dinlemek için mp4 çalara müzikler atılmaya başlanılır.

sonra tesadüfen mercen dede albümlerine girilir. dinlemeye başlarsınız o anda başka bişey dinlemek isteseniz bile dinleyemezsiniz.

sabaha kadar mercan dedeyi dinlersin ve doyamazsınız. işte böylece mercan dede yi tanışmış olursunuz.

eğer ben o gün yanlışlıkla o albümleri bulmamış olsaydım şimdi bu güzelliğin farkında bile olamazdım.
2009 yılında uludağ üniversitesi bahar şenliklerine gelen sanatçımızdır.
severek dinliyoruz.
eşine az rastlanır, değerli sanatçılarımızdandır.

(ölmeden önce kıymetinin bilinmesi dileği ile.)
müziğiyle başka alemlerin kapılarını açan bir yolcu.

http://www.youtube.com/watch?v=gxiHwxI8OVA
canlı performansında ilk önce ne çalıyor bu derken birden ortama teknoyu çalmaya başlayıp insanların şaşırmasını sağlayan. bir sonraki parçasında yine ney ile harikalar yaran kişi.
asıl adı arkın ılıcalı olan efsanevi djdir. Sufi müziğinin kalitesini ve zirvelerini ulaştırdığı 800 albümüyle kanıtlamıştır. Herkes sakin kafayla oturup o albümü dinlemeli.
farklı kulvarlardan birçok isimle birlikte çalıştınız, ancak bu tasavvufu yozlaştırdığınıza dair eleştirlere yol açtı bu eleştirileri nasıl karşılıyorsunuz sorusuna tasavvufu yozlaşacak bir kavram olarak görmenin tasavvufa hakaret olduğunu düşünüyorum demiş son projesi istanbul quartet ile sahneye dönmüş sevgi, kalp ve muhabbet yolcusu.
etnik müziğin geleceğin müziği olduğu yorumlarına ne diyorsunuz? etnik müzik türkiye'de ve dünyada şu anda nasıl bir noktada sizce? suallerine; '' müziği, sanatı, hayatı bölümlere, kategorilere ayırıp bunlara verilen ne olduğu çokta belli olmayan isim ve tanımlamalar üzerine düşünen biri değilim. etnik kelimesinin ''ethnikos'' kökünden geldiğini varsayarak, ''dinsiz kişi'' anlamına geldiğini, daha sonra da çok matah olmayan negatif anlamlarda kullanıldığını düşünürsek bu tür sınıflamalarla garip yerlere vardığımıza inanıyorum. aynen ''dünya müziği'' kavramında olduğu gibi. dünya dışından gelen müzikleri henüz dinleme imkanı olmadığından yola çıkarak dünya müziği kavramının müziğin zaten başlı başına bir sanat dalı olduğunu düşünerek de içinde sanat olmayan müzik kavramının garipliğini görmek mümkün.'' demiştir. doğru da söylemiştir hani.
birbirinden farklı kültürleri bir araya toplayan, tasavvuf edebiyatını benimsemiş dj / neyzen / ebru sanatçısı. benim nazarım da " gönül dostu. "

su albümünden " ab-ı ru " ile başka alemlere göç etmemi sağlamıştır.

http://youtu.be/tX-IiYNcFsU
asıl adı arkın allen'dir. müziğine kültürlerin karmasını ve de tasavvufu yansıtır. albümleri dinlenilesidir.
mecanistan ı tek geçerim..bu zaatın bu okulun okulunu okumadan bu kadar iyi olabilmesi takdire şayan..
tek kelimeyle mükemmel diye tanımlanabilecek sanatçıdır.
yemliha parçası ile sizi sizden alan ve ''hey 15'li'' türküsünü çok güzel ve farklı bir uslüp ile seslendiren gerçek bir sanatçıdır...

http://www.youtube.com/watch?v=qF9GK2lvRbU
ruhunuza dokunan dünya tatlısı kibar ve hoş insan.
ilahi müziğini çağdaş ritimleriyle karıştırarak. değişik bir müzik türünü ortaya çıkarıp bize dinlettiriyor.
nerdesin ve istanbul şarkıları insanı başka diyarlara götüyüror gerçekten. huzur kaplıyor bir nevi insan ruhunu.
ceza ile de iyi işler çıkarmaktadırlar.

(bkz: 800)
(bkz: tutsak)
mevlana için yurtdışından türkiyeye taşınan DJ
cezaya çok değer veren, belkide cezayı ciddi manada anlayan nadir kişilerdendir. ceza, mercan dede ve yıldız tilbenin ortak olarak yaptığı tutsak adlı parçada gerek kendisi gerek ceza döktürmüştür.
nefesi harika olan adam.
herkesin ilk başta ak sakallı nur yüzlü bir dede sandığı aslında yaşlı olmayan bir arkadaşımızdır.
kalbe işleyen namelerin sahibi müziğin kulağı .