bugün

40 yıldır, 50 yıldır durduk yerde çıkıp "vatan, millet, sakarya" yapanlardır. binlerce kişiyi öldürüp, ülkeyi kargaşaya sürükleyenlerdir. demokrasiyi hiçe sayıp, hükümete el koyanlar ve üstelik ilerde yargılanmasınlar diye anayasaya özel madde koyduranlardır. yüzlerce genci önce birbirine kırdırıp, sonrada işkence yapanlar, kore'ye, afganistan'a, bosna'ya, lübnan'a asker yollayanlardır. milyonlarca doları hortumlayıp, o parayı isviçre bankalarına yatırıp "önce vatan" diyenlerdir. bunlara karşı çıkanlara vatan haini diyenler.aklıma bir şiir geliyor, hani şu memleketin anasını ağlatan şair(!)den. (bkz: vatan haini)*
(bkz: ben)
(bkz: sen)
(bkz: o)
(bkz: biz)
(bkz: siz)
(bkz: onlar)

(bkz: masum değiliz hiç birimiz)
(bkz: kenan evren)
"her ile bir havaalanı" sloganıyla yola çıkarak endüstri bölgelerine otoyol yapmak yerine bu parayı doğru-düzgün sanayisi bile olmayan illere havaalanı inşa ettirip ciğerimizi yiyen yetkililer.
aslında hepimiz. memleketin anasını ağlatanlar kendi kendilerine iktidar olmuyor. onları millet çıkarıyor. bu yüzden hepimiz el ele verip memleketin anasını ağlatıyoruz. desteklemesek bile seyirci kalıyoruz.
son 40-50 yıldır memleketin anasını iktidar olmadan ağlatan, bunu da üstün her halta karşı, herşeye muhalif kimlikleriyle becermeye çalışan, oy oranları aşırı militarist kimlikleriyle, aslan sosyal demokrat oluşlarıyla aradaki yelpazede %1 ile % 15 arasında dolanıp duran, memleketin anasını ağlatıyorlar dedikleri her fraksiyonun iktidarına bir türlü muhalefet yapamayan, bir de şebek şebek memleketin anasını ağlatanlar hakkında yorum yapan, zeytinyağı misali üste çıkan yüzsüz çakallardır efendim.
(bkz: kimsenin yogurdu kara degildir)
(bkz: entrylerinde hakaretler yağdıran yazar)*
çalıp çırpan, sömürüp yok eden varlıKlardır bunlar.
(bkz: memleketin anasını ağlatanlara izin verenler)
(bkz: kısaca biz)
yaparlar üstüne bir de ağlattıkları ananında alınıp götürülmesini isterler.

(bkz: ananı da al git burdan)
(bkz: kukrerken ananı al git diyen başbakan)
tekkeceiler,tarikatlar,şeyh sait,kenan evren,adnan menderes,celal bayar,bülend ulusu,abdullah öcalan,alparslan türkeş,tansu çiller,süleyman demirel,necmettin erbakan,demokrat parti ve ikinci cumhuriyetçiler takımı,ilıcaklar(ailece)leyla zana,yalancı aydınlar
-"benim memurum işini bilir" diyenler
-mescidleri kışla, kubbeleri miğfer zannedenler
-kadayıfın altını yakmayalım derken kadayıfı milletin bitarafına kaçıranlar
-anayasayı bir kere delmekle bişey olmaz deyip anayasayı süzgeçe çevirenler..
ve bunlar gibi nice "ler"...
(bkz: ideolojik çatışma)
turgut özal
tansu çiller
insanları ölüme terk edenlerdir.
ilk olarak memleketin anasını tanımlayalım , memleketin anası bizim üreten , kocasını , oğlunu bu ülke için sehit veren turk anasıdır.bu anayı ağlatmak vatana olan borcunu layıkıyle yerine getiren turk kadınını ağlatmakdır.

peki bu analar neden ağlar , halinden mutsuz olan ve çekilen çilelerden sonra ana ağlar. verdikleri kararlarla anaları ağlatan insanlardır bunlar.

kimdir bu kotu kararları alarak halkın analarını meyus eden zibidiler.halkın olanı , kan ve gozyası ile sahip olunan değerleri satanlar. değil midir onlar.

"ananı al da git lan" diyen bir başbakan ya da "benim memurum işini bilir" diyen pişkin bir siyasetçidir bunu yapan.ülke malını ona buna peşkeş çekerek anaları ağlatanlardır onlar.binlerce sehidi olan ülkenin evlatlarına karsın "askeriye yatma yeri değildir" diyen geniş duyarsız adamdır ana ağlatan.

gerçeklerden kaçarak halkı yanlış bilgilendiren yılışık medyadır ana ağlatan. iki kuruş fazla kar etmek için çalışanlarını köle gibi kullanandır ana ağlatan.iki seçenekten birini önlerine koyanlardır ana ağlatanlar.

ana ağlatmak inanın çok kolay bu ülke de , önemli olan sen bu anaları güldürebiliyormusun yüzlerinde az da olsa bir gülümseme alabiliyormusun işte o zaman hayırların en büyüğünü yapmışsın demektir.
bu memleketin anasını el ele verip hepimiz ağlatmadık mı? Öğrenci ev tutarken ev sahibi vergi kaçırmak için sözleşme yapmadı sustuk yan komşu kaçak elektrik kullandı sustuk herşeyi devletten bekledik nerde pijamam nerde terliğim dedik kaçak konutlaşmalar göz yumduk hatta bitanede biz yaptık ki seçimlerde oy karşılığı evimiz olsun aslında oyumuzu alıp ev veren olmadı oyumuzu satıp yasa dışı işimizi meşrulaştıran biz olduk yada en ufak mevki sahibi tanıdığımızı araya sokup iş yaptırdık hastanede hademe bile olsa sadece ilaç yazdırmak için önümüzdeki kişinin hakkını yedik sonrada demokrasi hak martavalları attık. Oy kullanmadık iktidarlara laf söyledik iktidar olmasınıı engelleyecek çabayı göstermedik.

Ve bu gibi aklıma an itibari ile gelmeyen binlerce şeye göz yumduk ortak olduk.

iktidarlarında suçu yokmudur vardır tabi ki ama 76 milyon insanın içinden çıkan 600 kişiyi seçerken sen seçmedin mi arkadaş demezler mi?

(bkz: oy kullanalım)

(bkz: görmezlikten gelmeyelim)
(bkz: Utanmayalım otobüs sırasında öne kaynamaya çalışan adama hakkını yedirmemek çirkeflik değildir.)
(bkz: chp zihniyeti)
süleyman hep başbakan zihniyeti.çalıyo ama halka hizmet veriyor anlayışı.ben yaptım oldu diyiciler,hortumcular,ab milliyetçileri vb
siyasal kuluturu zayif neyi sectigini ve niye sectigini bilmeyen bir toplum.
analarını halka adamış insan yavruları.
zamanında epey bir ağlatmış olanlardan...
(bkz: sevki yilmaz)
anası ağlamayanlardır.
anası ağladığı halde tepkisiz ve ruhsuz kalan kesime, "öyle başa böyle tarak" mantalitesini uygulayan kişiler.

ağlamayan bir çocuk bulsam ben de sabaha kadar tokatlar stres atarım..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar