bugün

Melih Kibar, bestekâr. Söz yazarı Çiğdem Talu ile Erol Evgin için yazdığı şarkılarla bilinir. Ayrıca başta Hababam Sınıfı olmak üzere birçok filmin müziğini yapmıştır.

görsel
Tüm zamanların en büyük kompozitör, bestecilerindendir.

Türk olduğu ve bu topraklarda yetiştiği için hepimiz adına gurur vesilesidir.
12 yıl önce aramızdan ayrılmış ünlü besteci.
çiğdem talu - melih kibar: rahmeti rahmana kavuşmuş müthiş ikili.
türk müzik tarihinin gördüğü en büyük bestekar kimilerine göre.

hayat öyküsü oldukça ilgi çekici detaylarla doludur. öyküsünün başlığı ise elbette çiğdem talu ile yaşadığı aşk ve talu'nun veda edişi..
öyle ki talu'nun ardından yıllarca üretkenlik adına hiçbir şey yapmamıştır melih kibar. suskunluk ve sessizlik içerisinde geçirdiği yıllardan sonra ölmeden önceki son albümünde çiğdem talu için ''sessiz veda''yı bestelemiştir.
Osman kibaR'ın oğludur.
(bkz: asfalt osman)
(bkz: türk müziğinin mihenk taşı)

sucu çocuk, çoban yıldızı ve yazmakla bitiremeyeceğimiz bir çok yeşilçam film müziklerinin bestecisi, müzisyen.
namuslu , keriz , neşeli günler , çıplak vatandaş , karılar koğuşu ,gülen gözler , aile şerefi, hababam sınıfı, duruşma gibi filmlerin müziklerini yapmıştır . (bkz: cahit berkay) kadar olmasa da efsane bir müzisyendir .
Besteleri hâlâ zihinlerde olan efsanedir. Hayat hikâyesine bakılırsa hoş tesadüfler göze çarpar. En büyüğü de çiğdem talu'dur. Maalesef birlikteliği yaş farkı nedeni başta olmak üzere kısa sürmüştür.i talu'yu kanser bırakmadı ve bu aşk efsane olarak kaldı.
14 aralık 2013'te ntv'de yayınlanan söz müzik belgelesini seyrettikten sonra söz yazarı çiğdem talu ile birlikte kendisini bir kez daha rahmetle andığımız besteci.
tanrının dünyaya müzik yapsın, aşık olsun diye gönderdiği adam. mükemmel besteci, büyük aşık.
hastalığının son dönemlerinde babamla birlikte bir mektup yazıp aps ile yattığı hastaneye yollamıştık. mektubun altına numaramızı da yazmıştık. eline geçer geçmez aradı. o ne tatlılıktı...
ölüm haberini gördüğümde neler hissettiğimi anlatamam bile. hayatımda kaç kere o kadar şiddetli ağlamışımdır bilmiyorum. çiğdem' inin yanına gönderdik. nur içinde yatsın.
bugün ölüm yıldönümü olan ünlü müsizyen.
müziğin naif adamı. insanın içine işler besteleri, çiğdem talu' nun sözleriyle inanılmaz bir ahenk içindedir. erken gidendir.
hastanede yatıp, son günlerini yaşarken bile mektubunuza telefonla teşekkür eden inanılmaz insandır.
çiğdem' ine kavuştu, gitti.
gerçek türk müziği nasıl olur? un cevabı: üstad.
kendisi müzisyen denince aklıma ilk gelendir. benim gibi bir kazmaya bile sözsüz, salt müzikle anlatmak istediği istediği duyguyu anlatabilmektedir.
Büyük aşkların adamıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=kidxxzwbooa&nr=1
belki de en bilinen bestesi "hababam sınıfı müziği" olan büyük sanatçı.
saygıdeger kisilik. kendisini su sekilde hatırlarım hep; bir gün arkadaslarla oturulmus ve tabu oynanmaktadır.
(bi arkadas yeminle ben degilim)-oha kim lan bu, sıçtık
+alttakilerden anlat
-hani böyle en ünlü türk filmi serisi
+hababam sınıfı, melih kibar!
topluluk, ben de dahil: çüssss.
dinlediğim en güzel enstrümental parçayı yapan santçıdır. (bkz: sessiz veda)
(bkz: sucu çocuk)
sessiz veda bestesi vardır ki insanı kendinden geçirir.
başta erol evgin, nükhet duru, zerrin özer ve ilhan irem olmak üzere birçok şarkıcıyla çalışmış ve akabinde melki prodüksiyon yapımcılık şirketini kurmuş müzisyen. mensup olduğu izmir'li kibar ailesi sabetayistlerin kapani koluna mensuptur ve eşi ethel kibar yahudidir. yine de hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. az önce önemli bestelerinden her şey seninle güzel'i dinledim.
aldım başımı gidiyorum çiğdem talu'yla yaptıgı parcalardan.sanki bilir gibi gideceğini yazılmıs. fena.
az önce kanal 1' de anısına yapılan gece gösterildi. erol evgin, nükhet duru, candan erçetin bizleri gözyaşı gırtlakta ha çıktı ha çıkacak havasında hem eglendirdi hem depreştirdi derken son şarkıda göz yaşı gırtlak kısmını dar buldu, su yolunu buldu.