bugün

kendi tasarrufudur.
melih gökçek'in hayal dünyasının genişliğini gösteren hadisedir.

(bkz: yavaş yık)
son iki gündür ortaya cıkan ankara'daki ruhsatsız bakanlıkları flan görünce gökçek'in bir taraflarının yemeyeceği eylem.

zaten yıkamaz ama o bu lafları attıktan sonra ankara'daki ruhsatsız binaların araştırmasını yapan bazı gazetelerde içinde çalışma bakanlığı ve diyanet işleri başkanlığının bulunduğu devlete ait binaların çoğunun ruhsatsız olduğu iddiası ortaya atıldı. babayiğit gökçek onları da yıksın yiyorsa!
giderayak eli kaşınması durumudur belki. niye zorluyosunuz adamcağızı? sonra orası ankara nın en güzel yerlerinden. şöyle ormanın içinde birkaç villa dikilse fena mı olur? küpünü biraz daha doldurur filan.

ha bi de şu ruhsat konusunda; ulan gecekondulara torba torba kömürü, topu bilmem neyi dağıtan ben miyim? ayrıca bilmem kaç yılda yeni mi farkettin sormak lazım sana.
melih gökçek'in dün yaptığı bir açıklamayla ben de dahil bu başlığa entry giren herkesi terse yatırıp golü doksana taktığı kabak gibi bellidir. zira kendisi "ben odtü'yü yıkmak istemiyorum ki nereden çıkarıyorsunuz?" minvalinde bir açıklama getirerek konuya nokta koymasına karşın odtü rektörü hala "ihbar ediyorum bekçi kulübelerimiz de kaçak" diyerek konuyu cıvıtmıştır.
odtu'yü yıkmak;

güven
özveri
tecrübe,

ister.
melih gokcek in size bir hareket gosterecem tadındaki diger hareketidir. oncesinde sehre 21 gundur kızılırmak suyu veriyoruz bir sey olmadı diyerek gulsek mi aglasak mı durumuna dusurmustur. simdi de boyle bir olayla koparmıstir. ankara daki bilboard lar gorulmeye deger dogrusu.
"eşek öldü ortaklık bitti" sözünün en canlı örneklerinden birisidir... arsenikli su olayının ortaya çıkmasından sonra melik gökçek'in karşı atak ile üniversitenin kaçak görünen yerlerinin yıkılacağını bildirmesiyle karşılık bulup ülke gündemine oturmalarını sağlamıştır...

yıkılır mı bilinmez ama öyle maç pankartları tadında da savunmak saçma... zira bir üniversiteyi yıkmak zor iştir hele ki bu odtü olunca oldukça zordur... ama ortada büyük bir gerçek var oradaki yerler gerçekten kaçak ise ve belediye bunu dillendirmişse ne yapabilirsin ki? kaçak bir yerleşkeyi yıkmak belediyelerin en sevdiği iştir sonuçta..

son olarak; orası yıkılmaz özel bir izin ile kaçak konumdan çıkartılır ve iş halledilir... bu yüzden tepki gösterirken bile daha oturaklı ve vurucu olmalı... zira ödtü'den bahsediyoruz bu kadar sıg olmamalı hiçbirisi...
Devletin devlet arazisini daha vahimi dünyanın ve Türkiyenin saydığı bir üniversiteyi yıkmaya çalışması, koltukta oturmanın rahatının batması, devletin kendi kalesine gol atması olayıdır.
(bkz: ölüyü diriyi sikti gözü bize dikti)
odtü kurulduğunda i.melih kısa şortla geziyordu, bugün i.melih' i yıkılsın diyerek destekleyenlerin ilk tercihiydi odtü üniversite sınavlarında. kaçaksa yıkılsın diyenlerin kuyruk acısıdır geçer.
odtülü salı günü odtüde, perşembe günü güvenparkta belediye binasının önünde cevabını vermiştir.
odtü burada gökçek nerede demiştir.
ve nedense gökçek penceresinin perdesini bile aralayamamıştr.

bir belediyenin üniversiteye ceza kestiği nerde görülmüştür, nasıl iştir anlamadım zaten onu da. odtünün birkaç belgesinde eksiklik var diye benim eğitim aldığım kurum mu yıkılacak? ödenen ceza benim eğitim masrafımdır, niye kimse bunu düşünmüyor?
melih gökçek ilk önce her işi yapmak için yediği rüşvetlerin hesabını versin,ondan sonra kalkıp burda kaçak yapı filan var desin.
ulan dünya'nın neresinde böyle bir saçmalık var devlet halkına öğrenim imkanları suncağı yerde,okul yıkıyor nasıl bir ülke de yaşıyoruz.
bazı dallamalar da buna destek veriyor.
melih gökçek'in cami duvarına işemesi.
(bkz: red)
göt yemiyeceği için sadece "istemek" olarak kalacaktır.
ODTÜlü gençler fizik binasının ve kampüsteki PTTnin önünde toplanarak Melih Gökçek için besteledikleri şarkıyı söylediler. Drama Köprüsü türküsünü Gökçek için uyarlayan öğrencilerin bestesi ise şuydu:

ODTÜ kapısı Gökçek

Dardır geçilmez bre Gökçek, dardır geçilmez

Çetindir gençleri Gökçek, sana yol vermez

Uraldan geçilir Gökçek

Bizden geçilmez, bre Gökçek, bizden geçilmez

Suyun arsenikli Gökçek, bir tas içilmez

ODTÜ öğrencisini Gökçek

Koyun mu sandın bre Gökçek, koyun mu sandın

ODTÜyü yıkmayı Gökçek oyun mu sandın

ODTÜ ormanını Gökçek

Bahçen mi sandın bre Gökçek, bahçen mi sandın

Çalıp çırpmayı bre Gökçek, kolay mı sandın

ODTÜ bizimdir bizim kalacak

ODTÜlülerin eylemleri sırasında attıkları sloganlardan bir kaçı şöyleydi:

ODTÜ burada Gökçek nerede?

Tüccarsın sen Gökçek

Melih Gökçek istenmiyorsun

ODTÜlü öğrenciler koyun değildir

Eymir bir Gökçek gölü değildir

Eymir Gölü manzaralı lüks villalar- Gökçek Emlak

Eymir Gölü canavarı

Gökçek belasını ODTÜden bulacak

alıntı:http://www.peyzajmimoda.o...212&tipi=6&sube=0
arseniğin beyinde yaptığı tahribatlara örnek durumdur.
melih gökçek kişisinin odtü lüler tarafından linç edilmesiyle son bulabilecek olan eylem.
(bkz: odtü yü yıkmak kolay değil cicim)

(bkz: red dergisi)
"gecekondu mu yikiyorsun vicdansiz?" diye tavir konacak olaydir.
Güven Özveri Tecrübe gerektiren mevzu.
melih gökçeğin yıllardır ankara'nın büyük şehir belediye başkanlığı yaptığı düşünülürse, halkın ona güveni büyüktür. otuz günde, yirmi günde yapmayı başardığı alt geçitler, üst geçitler, köprüler ve bilimum hizmetlerinin ne kadar özverili olduğunuda iyi bilmektedir ankara halkı *. tecrübe kısmına gelmeye dahi gerek duymuyorum fakat, yıllardır başkanımız olan bu şahsın tecrübesinin eksikliğine inananın ben bazı şeylerinin eksikliğine kanaat getiririm. yani demek istediğim güven, özveri ve tecrübe melih gökçek'te ziyadesi ile mevcuttur.

odtü'yü yıkma olayına gelirsek; kendisi bu olaylar gündeme geldiği ilk günlerden söyledi, yıkma diye bir şey söz konusu değil fakat para cezası gibi yaptırımlar uygulayabiliriz. siz hala görmemezlikten gelin.
i nokta melih denen aklı evvel'in sırf manşet olabilmek için yaptığı açıklama. kendisi de bilmekte bunu yapamayacağını, sonraları da çark etmiştir zaten.

işin aslına gelince;
i nokta melih yıllardır imar planına açacağı bölgelerde önceden arazi satın alır * * burda da buna benzer bir işe el attı ama imar için öncelikle odtü ormanından arazi alması gerekiyor yoksa bilkent çevresinde aldığı orman kenarlarındaki araziler iş yapmayacak!

ayrıca ankara'nın dört tarafına işletmelerini oğlunun şirketlerine verdiği parklar yapan i melih eymür gölünü de istemektedir ki bunu gerçekleştirirse son yıllarda yapılmış en büyük çevre katliamına da ismini yazdıracak.

hal böyleyken yalakalarının açıkladığı gibi 38 günde yapılan ve depreme ne kadar dayanacağı muamma olan köprülerle sadece trafiğe geçici çözümler bularak halkın gözünü boyar anca. ulus ve kızılaydaki trafiğin nedenini bir şehir planlamacısından öğrensin bu arkadaşlar. yoksa etraflarında ben doçent bir şehir planlamacısı gönderebilirim.
odtu ile ankara büyük şehir belediyesi arasında yaşanan arsenikli su kavgasının. son boyutu kaçak olmasıyla her hangi bir ilgisi olmayan tamamiyle odtünün ankara büyükşehir belediyesine karşı çıkması sonucu gerçekleşmek üzeredir.
google'da yaptığım ilk aramada bulduğum ilk linki vereyim: http://aydinonat.blogspot.../kaak-devlet-binalar.html

bir çok bakanlığın çeşitli ruhsatlardan eksik oluşu, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz tarafından dile getirilmiş. içimdeki nefreti kusmama gerek yok, zaten her şey söylenmiş. insan hakları=türban serbestisi formülüne benzer şekilde, kanun=ipimle kuşağım s.kimle ta.ağım eşitliği türetilmiş. eh, zaten i. melih gökçek'in, örneğin diyanet işleri bakanlığı'nı yıkma girişimi, en baba fantezi filminde bile kendine yer bulamaz.