bugün

lig radyo genel yayın yönetmeni. sivri dillidir. en azından lig radyo' dan dinlediğim kadarıyla yayına katılan vatandaşın: - nasılsınız? sorusuna:- sağolun- buyrun... diyerek zarif soruya- tamam geç sadede gel dercesine kaba bir izlenim bırakmıştır bu öküz bünyeye. ama allah için, iyi maç anlatır.
edit: son zamanlarda kibarlaştı. özür dilerim kendisinden. artık hal hatır soruyor.
kendisine hatır soranlara genellikle daha iyi olduğumuz olmuştu cevabını veren, keşke lig tv'de de görünse de onu doya doya izleyebilsek dedirten radyocu.
milliyet gazetesi yazarı melih aşık'ın 13 aralık 2007 tarihli köşe yazısında meraksız dekan başlığı altında eleştirdiği selçuk üniversitesi hukuk fakültesi dekanı, medeni hukuk ana bilim dalı başkanı.

--spoiler--
Hâkimler Savcılar Yasası'nı eleştiren 20 dekanın imzaladığı "Dekanlar Bildirisi"nde 11 dekanın imzası yoktu. Arkadaşımız Şükran Pakkan'ın dünkü haberinde o dekanlardan Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Mehmet Ayan, bildiriyi neden imzalamadığını şöyle anlatıyordu:
"Bir neden göstermek mümkün değil. Beni de aradılar, ancak yasayı incelemiş değilim. Lehinde ya da aleyhinde bir düşüncem yoktu."
Hâkim ve Savcılar Yasası değişiyor.. Tepkiler arşı alayı tutuyor. Bir hukuk fakültesi dekanı zahmet edip bu yasayı incelemiyor... Pes...
--spoiler--

http://www.milliyet.com.t...007/12/13/yazar/asik.html
programında hakem hakkında konuşmayı yasaklayan lig radyo genel yayın yönetmeni. 27 şubat fortis türkiye kupası çeyrek final 2. maçı için bir ayrıcalık yapmış ve katılımcılara 90 saniye hakemi aşağılamadan eleştirmelerine izin vermiştir.
bu sabahki programına katılan dinleyicilere, "hakemler hakkında konuşacaksanız süreniz 90 saniye, konuşmayacaksanız sınırsız" seçeneklerini sunmuş radyocu.
"bla bla... ironi yapmayın" şeklinde gelen mesaja "o ne ya" tepkisini vermiştir. aynı bünyeden zaman zaman "oha" sesleri de gelmiştir. en komiği de "ben hakemler hakkında konuşmucam, zaten hakem kafadan çatlaktı..." diye giriş yapan dinleyiciyi fırçalaması ve rejiden bi' daha bu adamı yayına almayın şeklindeki ricasıydı.
biraz önceki programında şaka ile ancak patavatsızca beraber sunduğu arkadaşlarına ki bunlardan birisi fırat işbecer dir, şöyle bir ayar vermek istemiştir kendisi genel yayın yönetmeni ya ! iki üç sefer arka arkaya:

- hepinizin ipi elimde. hepinizin.

Bunun üzerine fırat işbecer:

- şu an tv de olsak bir hareket yapacaktım ancak burası radyo ve ne yazık ki ratingleri tv kadar değil. diyerek ayarın kralını vermiştir.

yani kendisi geldiği konumu ısrarla hazmedememektedir. ısrarla.
Lig Radyo'nun çok bilmiş ve ukala Genel Yayın Yönetmeni.
bu sabah yaptığı saçmasapan ve aşağılayıcı yorumları eleştirmek için telefon eden dinleyicinin suratına laaap diye telefon kapatan ve gözümden iyice düşmüş kişilik. düşmeye de devam ediyor. acilen kendini toparlaması lazım. komplekslerini aştığı taktirde yükselişi hızlanacaktır bu arada. çalışkanlığı dudak uçuklatacak derecededir o ayrı. hem sevdiğim hem yerdiğim adamdır kendisi.
geçenlerde atıştğı bir diğer programcıya hitaben "...o belgeyi şimdi boru şeklinde kıvırıp senin oturduğun sandalyenin üzerine bırakacağım ordan bakarsın vs." şeklinde bir konuşma yapmış olan radyocu kişi.
bu sabah lig radyo daki programında futbol için:
- alt tarafı bir oyun, tamam büyük bir endüstri ama...
şeklindeki lafıyla çelişkinin dibine vurmuş bir genel yayın yönetmenidir. garip bir şekilde sevmeye devam ediyoruz o ayrı...
pek belli etmese de iyi bir beşiktaş taraftarı olan, lig radyo genel yayin yonetmeni.
10 numara ukala lig radyo genel yayın yönetmenidir . yayına dinleyici almaktan nefret ettiği her halinden bellidir . ayrıca şahsi kanaatim galatasaraylı olduğu yönündedir . memleketi de ısparta senirkent sanırsam .
Ankara hukuk fakültesi mezunu, şuanda Selçuk üniversitesi hukuk fakültesi dekanıdır.Aynı zamanda medeni hukuk derslerine de girmektedir.
fanatik fenerbahçelidir efenim kendisi. selçuk üniversitesi hukuk fakültesi dekanından bahsediyorum tabiki de.
nihat sırdar'ın ekürisi.
ankara hukuk fakültesi'nden birincilik ile mezun olmuştur kendileri, halen selçuk üniversitesi hukuk fakültesi dekanlığını yürütmekte ve eşya hukuku derslerine girmektedir. öğrencilerin gönlünde taht kuran hukukçudur, fenerbahçelidir.
evvvet,kaldığımız yerden sürdürüyoruz. kategorizasyona takıntılır ayrıca. ona göre futbolcular faal sporculukları döneminde küçük isimleriyle anılabilirler. bak,yine isim takıntısı,iç içe geçmiş obsesif kompulsif semptomlar. ne zamanki futbolu bırakırlar hele çalıştıcılığa başlarlar,işte o zaman mehmet ayan için onları hem adları hem soyadlarıyla zikretmek,tercihan falanca hoca diye bahsetmek neredeyse anayasal bir zorunluluk haline gelir. yahu alışmışsın yıllarca ertuğrul,rıza demeye,ağzından yanlışlıkla bir kere hocasız çıkarsa anında fırçayı kayar mehmet ayan. kem küm edersen,kapatır telefonu yüzüne. hayır, sesinin kesildiğine mi yanarsın, onun senin arkandan canlı yayında bik bik salladığına mı? dijitürk'e laf söyletmez, lig tv'ye toz kondurmaz. hakemler hakkında konuşturmaz. hakem maçı katledip,sahanın orta yerine kakasını yapsa afedersiniz, mehmet ayan'ın ilkeleri vardır, hakem hakkında söz ettirmez. bu da pozun en büyüğüdür,yerseniz.
her sabah güzel türkçe mizin sınırlarını zorlayan ; konuşmayı bilmeyen ; yaklaşık 10-15 saniye eeeeee ya da ııııııııı çekerek bu alanda tüm rekorları elinde bulunduran ; çok kötü bir radyocu.
radyoda her sabah kahvehane ağzıyla program yapan ve kendini birşey sanıp çok kasılan programcıdır. iki spor haberi dinlemek için açtığım ligradyo frekansını bana zehir eden acayip yaratık.
hayatın kendi çevresinde döndüğünü zanneden sabah şekeridir.

niye kendi çevresinde dönüyor hemen açıklayalım;

bir insan futbolcuykende hocaykende adı ve soyadı ile anılmalıdır. hoca olunca ona yüce bir ünvan inmez. altı üstü federasyonun açtığı kursa gitmiş ve antrenörlük diploması almışsınızdır. nereden geliyordur hocalığınız?
aykut hoca. rijkard hoca?

he birde kıvırma payımız vardır. yabancılara futbolcuyken ve antrenörken aynı şekilde hitap edebilirsiniz.

hagi hep hagidir mesela. maradona keza öyledir. cruyyf her haltı yapsa bile cruyyf hoca olamamıştır mesela.

mantalite nedir anlayabilmiş değilim. kimse mühendisim diye gelip bana sayın ... mühendis diye seslenmiyor.

aslında fatih altaylı tarafından yetiştirilen mehmet ayanın spor programı yapmaması gerektir. nihatın siyasi duruşunu sergilemediği için futbola yönelmiştir. ama doğrusunu söylemek gerekirse futboldan çakmıyordur. futboldan çakmadığı gibi garip yorumlarda yapmaktadır.

ertuğrul sağlam lı ve felkamp lı sezonu hatırlayalım fenerbahçenin şampiyonluğunu daha sezon başından ilan etmişti kendileri.
ayrıca sevilla maçında nihatla girdiği bikini iddiasıdar vardır. ama söyleyemez.

efenim işin kısası beni lig radyodan soğutmuştur. kendi etrafında dönen dünyasında ona mutluluklar.

ve her zaman ki zırvamızla programımızı kapatıyoruz.

lig radyo dinleyicisi kaliteli dinleyicidir. ben yaptım ama hazır yapılmışı vardı onlardan getirdim ve aynı ben programcıya haber vermeden dinlemeyi bıraktım.

kahvem nerde benim özgür. kap getir bakayım.
üniversitedeyken medeni hukuk derslerine giren muhterem hocam. en son bir tv de söyleşiye çıkmıştıda orda görmüştüm. esprilerini ve öğretme konusundaki yeteneğini asla unutmam.
Özel hukukun muhterem hocası.Ders anlatması tatlı espirileri tatlı.Soruları ise bir okadar acı..
sabahları lig radyoda durmaksızın birilerine övgüler düzen orta yolcu. abdullah avcı ve mustafa denizli fetişisti. Bazen sinirlenir gibi yapar sadece. Pragram aralarında çaldığı fantazi arabesk pop karışımı şarkılarla insanı çileden çıkarır ve radyospor'a geçişi hızlandırır. Hiç değilse Barış Ertül'ün seçtiği şarkılar dinlenesidir.

ali ece ve fırat işbecer'in müdürü olduğunu düşündükçe onu değil onu oraya getireni anarım ara sıra.
futboldan falan çakmamasına rağmen her sabah lig radyo da rezillikler yapan lig radyo genel yayın müdürü. nasıl genel yayın müdürü olmuş belli değil. dakika 15-20 kere eeeeeeeee der. mehmet ali birand tan bile beter.
29 eylül de galatasaray'ın 3000. golünü kimin atacağını sorduğunda bir takipçiden beklenmedik bir mail almıştı.

--spoiler--
randoch kendi kalesine * bilirsem senle tanismaya radyoya gelirim haberin olsun..
--spoiler--

ve kendisi şu saatlerde hala şoklar geçirmekte olan ligtv mensubu iddaa yorumcusu.
bakmak isteyen için; http://twitter.com/#!/mehmetayan75