bugün

böyle bakmamak lazım. hiç hazzetmesemde resmen şov yapmışlardır bu seçimde. kendi adıma tebrik ediyorum. onlar girmeseydi 36 akp li daha girecekti meclise ki bu çok daha fena olurdu.
Atatürk'ün olmadıgı bir ülkede yaşamanın utandırdıgı olay..
sözde demokrasinin biz masumlara attığı en büyük kazığın yaşanan öreneği.
ideoloji ve kendilerine ezberletilenleri konuşmaktan başka hiç bir meziyeti olmayan insanların ayda iyi bir maaş alması ve kıyak emekliliğe adımını atmalarıdır. Başka da bir şey değildir. Üzülünecek bir şeydir bu. *
Gerçek olan bir şey varki; bu insaların her konuşmasında illaki demokrasiye dem vurmak vardır. Dünyanın hangi yerinde terör örgütünü destekleyen insanlar meclise seçilmektedir? Al sana demokrasi işte, al sana özgürlük işte, daha neyin özgürlüğünü istiyorsunuz ulan?

Burada onlara pkklı demenin terbiyesizlik bağnazlık olduğunu söyleyenlerin samimiyetine güvenmemek lazım. Basbayağı destekliyorlar lan işte, daha neyin açıklamasını yapıyor bu yazarlar Allah aşkına? Biz sanki bu insanları götümüzden izliyoruz. Bunlar değilmiydi dağdan inenleri zafer eşliğinde karşılayanlar? inanamıyorum tek kelime ile.

Lanet olsun be, ah Atam ah...

Ülkemin sivil anayasasının yapılışında da bunlar önemli bir rol oynayacaklar, ne diyelim. Kader utansın.
en büyük payı chp'ye aittir. sayın kılıçdaroğlu'nun sarf ettiği sözler, daha uçup gitmedi. birde akp milletvekili girmesindense, bunları girmesi daha iyi diyen tipler var. bu bir şaka mı?
kesinlikle şaka değil. tekrar söylüyorum "bu ideolojiden hiç haz etmesemde" akp'nin meclise sokacağı 35 milletvekilinden daha uzlaşmacı ve daha insancıl olduklarını düşünüyorum.
akp'ye zarar vermek için yapılan propagandalarda akp'yi pkk ile işbirliği yapan hain olarak tanımlayanların kendilerini sorgulaması gereken durumdur. akp'nin daha milliyetçi davranmasına zorlayan sizlerdiniz. hatta chp ve mhp bdp ile daha iyi ilişkiler içindeyken akp'yi öyle tanımlamaya devam ettiniz. akp milliyetçi söylemlere pas vermek zorunda kalınca doğuda oy kaybetti. belki akp % 50'den fazla oy alacaktı. ama batıyı daha fazla ürkütmemek için, mecburen milliyetçi söylemlere kaydığı için doğuda oyunu kaybettiği için akp'den daha aşırı milliyetçiler olanlar gelmişsiniz meclise 35 pkk'lı girdi diye veryansın ediyorsunuz. sayenizde efendim. vatan üzerine siyaset yaparsanız sonuçlar siyasi olarak kazanç olsa da ülke kaybediyor. niye sizlere oy vermediğimi ve vermeyeceğimi anlamışsınızdır. vatan, millet üzerine siyaset yapıp insanları hain ilan edenler benden oy alamaz.
akp bir yandan vatanı satar, bunlar da böler ve birbirlerini çok bir biçimde tamamlarlar.

anayasayı geçirmek için rte hazretleri teröristlerin g*tlerini yalar.
(bkz: bir faşistin gözyaşları)
ak parti'nin yüzde 50 gibi rekor bir oranla yeniden iktidar olmasından çok daha alakadar etmiştir beni. bu seçimlerde oyumu ak partiden yana kullandım. haliyle buna sevinmem gerekiyor. ancak ben sevinemiyorum. gerçekten sevinemiyorum. çünkü bu bdp denen partinin ne barıştan ne de demokrasiden anlar bir yanını bulmak mümkün değil.

bdp = pkk
bdp = pkk
bdp = pkk
bdp = pkk
bdp = pkk
bdp = pkk

altını çizerek, üstünü vurgulayarak defaatle söylemeliyiz ve kabullenmeliyiz ki, bdp = pkk'dır. beni ciddi anlamda üzmüştür bu durum. pkk denen terör örgütü, türkiye büyük millet meclisine ikinci kez giriyor. kabul edilir bir durum mudur bu? asla değil. asla olmayacak.

bunun sebebi ne peki?

anayasal açıklar.. bağımsız aday göstermeler, içeride grup kurmalar... bunların önüne geçmek mümkün olmalı artık. yeni anayasa hazırlanırken bu detayların atlanılmaması lazım. eğer 2014'te bdp denen illetin, bdp denen bokun türkiye büyük millet meclisine girme durumu söz konusu dahi olursa yazıklar olsun sizin o aşık atışmalarınıza derim. bunun önünü almalılar artık.

adalet ve kalkınma partisi
cumhuriyet halk partisi
milliyetçi hareket partisi

bu üç parti, sevabıyla günahıyla "türkiye cumhuriyeti vatandaşlarını" temsil eden partilerdir. güçlü partilerdir. bu üç parti artık birbiriyle sidik yarıştırmak yerine, şu pkk -ah işte bdp yani ikisi de aynı bok- denen pezevenklerden bu ülkenin, milletin iradesinin, millet meclisinin koltuklarını kurtarmalıdır. kurtarmak zorundadır.

yeni anayasa bu ülkenin kaderidir. buna kalbimle inanıyorum, yapılacak tek bir yanlış bu ülkeyi 50 yıl geriye götürebileceği gibi, atılan her adımda birliktelik ve mantık ilkesi uyumu sağlandığı takdirde ülkenin refahının sağlanması işten bile değildir.

bu üç partiye, türkiye cumhuriyeti ilkeleri dahilinde hareket eden bu üç partiye belki de halkın büyük bir çoğunluğu gibi sesleniyorum:

seçim öncesi yaşanan çirkinlikleri, karşılıklı yapılan hakaretleri, hoş olmayan hareketleri geride bırakın ve bu ülkenin beklentilerine cevap verin.

sizi oraya çıkaran halk, sizi oradan indirmesini de bilecektir.

son olarak, bu orospu çocuklarını meclisimize sokmayın, gereken hukuksal çalışmayı yapabileceğinize inanıyor bu halk..
AKPnin becerisidir. Kürt açılımı, siyasallaşma zart zurt derken adamlara öyle bir umut vermiştir ki adamlar çatır çatır çalışmaya itmiştir. Bununla beraber GErek AKP'nin gerekse BDPnin içerisindeki PKKlıları, kürtçüleri düşününce mecliste nerden baksan 150 tane pkklı vardır. Ayrıca Meclis'in çoğunluğu AKP'den olan "meclise gireyim de ihalelerde işim rahatlar, paramı kırarım" mantıklı işadamlarının da pkklılardan bir farkı yoktur. yani nerden baksan mecliste 300-400 hatta 500 tane PKKlı vardır. Rant ekonomisi sağolsun.
üzmüştür.
ertuğrul kürkçü hariç an itibariyle seçilmiş tüm sözde bağımsız milletin sözde bağımsız vekilleridir.
gercek rakam 36 dir. urfadan ibrahim birinci de cıktı..
ne kadar istemesem de olmuş olaydır efendim. yapılacak bir şey yok demokrasi ise demokrasi olmuştur. sonuçta bir şekilde seçilmişlerdir. inşallah bir gün hepsi yerin dibini boylar diye temenni ederim. ayrıca ülkesini seven tüm vatandaşlara selam ederim.
(bkz: demokrasi)
bırakın girsinler, evcilleşsinler, mevki makamın tadına varınca, dağı falan düşünmezler.
gayet renkli bir meclisiniz olduğunun göstergesidir, ergenekon sanıkları, kaset mağdurları, teröristler, imamın ordusu, hepsinin bir araya gelişiyle oluşacak voltran memleketi havaya uçaracaktır. * bu tarz başlıklar açarken unutmayalim ki halk'ın iradesidir efendim nitekim demokratik bir ülke'de yaşıyoruz.
(bkz: asıl sorun dururken akp chp konuşulması)
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
35 bağımsız akp ile birlikte anayasanın göze gelmesi demek.
akpnin içindekileri saymadınız mı?
chp sayesinde bu kadar oy arttırmışlardır. cezaevinde yer alan teröristleri de chp vekil yapıp çıkardı oradan...
eşkiya meclise indi(!!!). meclis yerin dibine girince yapılacak tek yorum.
Bağımsız olarak gayet rahat yaptıkları olaydır. akp ve akp liler için tek olayın "seçildik koyduk oh bitirdik he yoooo" olduğu ve 35 tane kendi vatanlarını(!) kurmaya çalışan şahsın (Türkiye)meclisine girdiğinin hala algılanamadığı içler acısı durumumuz. "Chp ye koyduk" salaklığı bittikten sonra "olummm bize koyacaklar" ın anlaşılması umarım gecikmez.
türkiye'nin erdemini kaybettiğinin göstergesidir. Halk inkılapları, refahı, vatanı "para" olarak bellediği ve kapitalizmle doğan aşırı bireyselliği ön planda tuttuğu sürece de bir ülkenin erdeminden söz etmek oldukça güçtür. bu bağlamda ülke yerine insanı koyun. zira her ülkenin her ne kadar çok uluslu da olsa insanların kişilik özellikleriyle karşılaştırılabilecek bir toplumsal karakteri vardır. kısaca, bir ülkenin vatandaşları erdemini yitirdiğinde, o ülke de erdemini işte böyle yitirir.
ben çocuk yapılmamasını öneriyorum. o çocuk, o torun bizden tüm bunların hesabını soracaktır. her şeye hazırlıklı olmak lazım artık. ılık suya atılan kurbağanın yavaş yavaş sıcaklığı arttırılan suyun içinde fark etmeden kızarması gibi, biz de kızaracağız elbet. suyumuz ısındı türkiyeliler...