bugün

teknik direktörün verdiği talimatlara "merak etme hocam hemen bir koşu yapıp geliyorum" şeklinde cevap verircesine, oyuncu değişikliği sonrası sahaya giren futbolcuda göze batan olay.

oyuncunun en hızlı koştuğunun görüldüğü an olup, heves uğruna yapılan harekettir.
bir de oyuna giren futbolcunun ibrahim üzülmez olduğu düşünülürse sadece deparla kalmayıp sahanın etrafını 5-6 defa turlayacağı anlamına gelir..

(bkz: tutmayın beni kosmak istiyorum)

- ibrahim hazırlan sen gireceksin!!
- peki hocam!
- ibrahim dur!!!!nabıyorsun!
- 10 tur atayım ısınayım hocam!!
gaza gelip takımı kurtarmak isteyen futbolcudur..ne yazık ki o deparda enerjisinin çoğunu kaybeder..topa koşmaz hale gelir..
(bkz: okan buruk)
görev yerine en kısa zamanda ulaşmaya çalışan futbolcudur. zaten yedek oyuncudur genelde, verilen fırsatı en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan futbolcudur ayrıca. ve tam tersi için ;

(bkz: oyundan çıkartılan futbolcunun yürüyerek çıkması)
(bkz: hem çıkarım hem esnerim)*
gazdır, coşkudur, valla çalışıyorum ama olmuyor mesajı da taşır inceden, istekliyim der oyuncu, oynat beni hoca. eğer giren oyuncu kaliteli bir isimse taraftarın coşmasını da sağlar bu depar ama öyle oyuncular ve oyuna girdikleri öyle dakikalar vardır ki yedek kulübesinden koşmaya başlar sahanın ortasına geldiğinde maç biter, koşarak sahayı terkeder, artık soyunma odasında ağlar mı bilemeyiz.
(bkz: o kadar da değil)
maça girdiği gibi maçtan da aynı deparla çıkanları için;

(bkz: son dakika oyuna giren futbolcu)
pes 4-5-6 ya bile eklenmiş olan bir detaydır. takım mağlupken çıkan oyuncu koşar. hemen elleri tokalaşırlar. giren oyuncu direk hızlanarak koşmaya başlar. o anda siz de gaz olursunuz. "bu çocukta iş var baksana nasıl depar atıyo" dersiniz.
futbolculuk döneminden önce kıraathanede çaycılık yaptığı ihtimal dahilinde olan ordan bir çay kapta gel alışkanlığı ile oynayana asılan futbolcu.
o sırada kameranın kendini çektiğinin farkında olan artistir...
maçtan sonra soyunma odasına gittiğinde, arkadaşlarının her tarafından ter döküldüğünü görünce, "neden ben takımıma faydalı olamadım, allah kahretsin" gibisinden bir aşşağılık kompleksine kapılıp, kendi kendini yiyip bitirmek istemeyen oyuncunun, yapmış olduğu harekettir...
kişinin kendi kendini kandırmasından başka da birşey değildir...
havaya giren bazı futbolcuların yaptığı eylem.teknik direktörün verdiği taktikleri de sanki kendisi veriyormuş gibi bağırır çağırır da.
''tamam beyler hadi başlıyoruz artık'' motivasyonuyla sahaya giren topçodur.
-tamam hadi başlıyotuz! top nerde? hah tamam. verin onu bana...
nedeni bir an önce oyuna dahil olmaktır birde koşarkende bir yandan arkadaşlarına talimatlar verir sen şuraya geç falan diye.
oyuncunun as takıma yakıştığını göstermenin yoludur. hocaya o mal koşmuyordu al bak ne süper oyuncuyum demeye çalışıyordur burada, vücut dili başarılı.
siz söndünüz ama bak ben nasıl enerjiğim hareketidir. seri hareketlerle şimdi girdim oyuna, ahanda sıçtınız mesajı verilir. bir de hocadan aldığı talimatları oyuna girer girmez takımdakilere aktarma tribi vardır ki, işte oyuncu o anda sorumluğun ve bilincin doruk noktasındasındadır *.
(bkz: sabri sarıoğlu)
(bkz: oyuna sonradan giren ilhan mansız)
(bkz: beyler sakin)
(bkz: oyuna giren futbolcunun direk depara kalkmasi)
oyuna girdiği andaki heyecan ve hırsla gaza gelip rakip takım oyuncularına şimdi ananınızı s.ktm o.çocukları demeye çalışan futbolcunun hareketidir.
seyirciye gaz verir, motive eder. sonrasında kendi kalesine gol attığı da görülmüştür.
takımın geri kalanında, "iyi lan, yeni girdi bu, koşsun biraz buralarda biz dinlenelim" hissi yaratması açısından risklerle doludur.