bugün

1969 doğumlu amerikalı aktör. friends dizisinin chandler bingi. alkol sorunu varmış vakti zamanında.
anneden babadan saygın bir aktor.friends dizisinde cemaati gulme krizine sokan gafları vardır.
three to tango filmiyle bizi kırıp geçiren komedyen oyuncu.
kendine has tarzıyla komedi filmlerinin/dizilerinin aranan oyuncusu.

the whole nine yards ve the whole ten yards filmlerinde bruce willis ile, serving sara filminde liz hurley ile çalışmıştır.

friends dizisini ilk iki sezon boyunca tek başına taşımıştır bana göre, daha henüz diğer karakterler tam oturmamışken. özellikle ilk sezonun dokuzuncu bölümünde atm'in içinde kaldığı bölümdeki performansı mükemmeldir.
kendi karakterini dizi karakterine uyarlayarak büyük bir başarı elde etmiş oyuncu. friends in kamera arkası görüntülerini en az friends kadar komik olmasının nedenidir bu adam. bruce willis ile yaptıkları film berbattı, o ayrı...

(bkz: i do not sound like that)
eğer komedinin bir yüzü olacaksa o yüz bu adamın yüzüdür.
şu sıralar go on dizisinde oynamakta olan yetenekli komedi oyuncusu. friends'te canlandırdığı chandler bing karakteriyle efsaneleşmiştir.
Zeki bir insan oldugunu ve Gercek hayatinda da chandler karakterine benzer özellikler barındırdığını düşündüğüm aktör.
Onlar nasil mimiklerdir öyle ki ben saatlerce onu seyredebilirim.
Friends'i bi daha bi daha izleme sebebimdir.
(d. 19 Ağustos 1969; Massachusetts), Friends dizisindeki Chandler Bing karakteriyle tanınan, Emmy Ödülü adayı, Kanadalı-Amerikalı oyuncudur.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Matthew_Perry_(oyuncu)
benzetilmekten hoşnut olmadığım aktör.
the ron clark story isimli, öğretmen rolünde olduğu bir filmi de vardır kendisinin. Tabii friends'teki hâline alışık olunca o rolü biraz garip geliyor başta. Ona da alışıyoruz. Zorlu bir sınıfı dize getirdiğini görünce yine daha bir seviliyor.
vay be, ne kadar yaşlanmış.
görsel
son hali
görsel
The New York Times'a demecinde, "Ayık kalabilmek için muhtemelen 9 milyon ABD Doları (167 milyon 351 bin 400 Türk Lirası) harcadım" demiş.
Dün 54 yaşında vefat etmiştir.

--spoiler--
Amerikan basını 54 yaşındaki yıldızın evindeki jakuzide ölü bulunduğunu aktardı. Matthew Perry'nin ölüm nedeninin boğulma olduğu düşünülüyor.
--spoiler--
Vay be chandler…allah rahmet eylesin.
En sevdiğim friends karakteri chandler bing di sanırım. Üzüldüm.
Öleceği belli idi çok hızlı tükenişi resimlere bile yansıyor idi.
Bir çok film ve dizi izledim ama hiç bir karakter chandler gibi bende yeri olmadı. özellikle yabancı sevdiğim ve hayranı olduğum ünlüler vefat etti ama bende bu kadar üzüntü yaratmadı.

umarım gittiğin yerde mutlu ve huzurlu olursun...

ı'm chandler, i make jokes when ı'm uncomfortable

:(
friends'teki favori karakterim chandler'dı.
özel hayatında ciddi bağımlılık problemleri olduğunu hatta geçen senelerde aylarca hastanede yattığını okumuştum.
mekanı cennet olsun.
Sanki bir yakınımı kaybettim. O kadar üzüldüm.. Rip..
iyi adamlardan birini daha kaybettik. Artık friends izlemek hüzün verecek. Yazık…
görsel
120 milyon dolar serveti varmış.
chandler bing... hepimizin aklında o karakter.

friends dizisini final yaptığı 2004 senesinden birkaç yıl sonra izlemiş biri olarak, bu kadar komik ve yetenekli oyuncuların neden başka projelerde yer almadıklarını, silindiklerini düşünmüştüm.

"katil komşum geri döndü" adlı komedi hariç, akılda kalıcı bir işi yoktu, odd couple isimli dizisi de tutmamıştı.

madde bağımlılığının mahvettiği bir kariyer, genç sayılacak yaşta sonlanmış trafik bir hayat. hoşçakal chandler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar