bugün

entry'ler (27)

duyması zevk veren ingilizce cümleler

"how you doın?"

yerim.

hipnozla mutlu olan adam

hipnozla nasıl mutlu olduğunu merak ettiğim yazar. ilginç.

gecenin şarkısı

söyle bir kırık hava döneyim, turnalar uçsun içimde..

https://www.youtube.com/watch?v=KPOhDzhGwtE

wendy rene

after laughter şarkısı müthiş en sevilen evet ama kadının ses harika bu yüzden tüm şarkıları içime işliyor. sanki uzun zamandır dinlemek istediğim sesmiş de bu gece denk gelmişim. ya çok mutluyum.

mersin

Evet su anda mersinde bir ogrenci evinden bildiriyorum. Allahımm bu nasil bir soğuk? Elektrikler yok battaniye yorgan koza yapmış ddurumdayim, çıkamıyorum.

An itibariyle kar soğuğu yaşayan ama kar göremeyen şehir.

matthew perry

Zeki bir insan oldugunu ve Gercek hayatinda da chandler karakterine benzer özellikler barındırdığını düşündüğüm aktör.
Onlar nasil mimiklerdir öyle ki ben saatlerce onu seyredebilirim.
Friends'i bi daha bi daha izleme sebebimdir.

platonik aşk

Bana çok garip gelen aşk çeşidi. Anlamlandiramiyorum. Yani bence seni sevmedigini bildiğin bir insani sevmek kısır bir döngüdür. Ya da habersizce sevmek. Ya söylenir birlikte devam edilir ya da herkes kendi yoluna devam eder.

Nicin bu kadar kasıyor insanlar anlamiyorum.

arda nın mutfağı

Bir erkegin mutfağa ne kadar yakıştığını gösteren temsili programdir efenim.
Severek izliyoruz.

çavdar tarlasında çocuklar

bir salinger kitabıdır.

holden caulfield karakteri aslında her insanın yaşamının belli dönemlerinde içinde bulunduğu ruh hallerini yaşayan bir karakter.
okurken hiç sıkılmadığım ve bir nefeste biten kitap. baş karakterin insanları iyi bir şekilde gözlemlemesi ve analiz etmesi okunabilirliğini kolaylaştırmış. tavsiye edilir. sonrasında kendimizi bi yoklayabileceğimiz kitaplardan.

kürdüm demeye utanıyorum

çok zorlama bi şekilde empati yapınca anlayabilirim bu cümleyi sarfeden kişiyi.

doğuştan getirdiğimiz renk, ırk, fiziksel özellikler gibi değiştiremeyecğimiz şeyler için ne gurur duyulmalıdır ne de utanılmalıdır.

içinde doğduğum kültürden hiç bir zaman utanmadım, yersizce gurur da duymadım.

temelsizce ve saygısızca laf atılırsa, etnik kimliğime, inancıma, dilime, rengime sessiz kalmamayı da kendi topraklarımda öğrendim.

bir kadın ne ister

saygı, sevgi.

bence bu ikisi temelde yeterdir bir kadını mutlu etmeye. zaten bir kadını severken bunlara dikkat ediyorsanız diğer ayrıntılar çok önem arz etmiyor.

meczupunbiri

teşekkür ederim. hoşbuldum.

sözlük yazarlarının itirafları

finallere çalışmam lazımken burdayım. sohbet edebileceğim kimseler var mı diye göz gezdiriyorum. ha?

2016 dan beklentiler

kpssden atanabilecek kadar bi puan alabilmek. ki bu nerdeyse imkansız çünkü çalışmadım. ha bi de, neyse ya bana kalsın.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

çok yalnızım be. sorun şu ki; yalnızlık hep birinci tercihimdi ama benim bugun, bu gece hissettiklerim çok başka. bir ıssızlıktır ki hissettiğim sormayın.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

neşet ertaş-neredesin sen.

2015 yılının tek cümlelik özeti

elle tutulur bir gelişme olmasa da hayatımda, 2015 yılı her konuda farkındalığımın arttığı bir yıl oldu benim için.

adına şiir yazılan kadın

Güzel yürekli, güzel seven -ugruna siirler, şarkılar yazdıracak kadar-kadinlardir. Sevdikleri gibi de sevirlirler.

yeşil çay

Bergamotli olani tavisye ederim. Yeşil çayların, sakinleştirici ozellikleri var. Bunu biliyodum ama uzerimdeki etkisini hissedince kullanmaya olan motivemi arttirdi. Kahve yerine tercih edilesidir efenim. Hem daha saglikli. Içiniz.

yalnızlık

Yalnizlik sevilir. Güzeldir. Arınma halidir. Konuşursun kendinle, anlatırsın dertlerini bir bir. Bazı şeylerin daha bi farkinda olursun. Mutlu olursun. Ama sonra bi bakmissin ıssızlasmissin. Bundan sonra Yalniz oldugun her gün kendini kabul etmeyislerin artmış. Sorgulamalarin seni yaralar olmuş. Hah iste bunu farkettigin anda bırak biri girsin hayatina ve seni kendi cehenneminden kurtarsin.