bugün

(bkz: altın kayısı hotel)
(bkz: inönü stadı)
(bkz: kapalı çarşı)
(bkz: malatya park)
(bkz: çilesiz)
(bkz: kayısı)

(bkz: ahmet kaya)

(bkz: kemal sunal)

(bkz: doğunun parisi)
(bkz: vali konağı)
(bkz: kanalboyu(yalama caddesi))
(bkz: edo mado kado ado sado bodo)
(bkz: beton ismet)
arapgir. eski eşim. eşimsi. evlenmemiştik. evlenir gibi olmuştuk, sayılmaz mı?

(bkz: zirve yayınevi)
(bkz: berfin baytemur)
(bkz: yumurta)

evet yumurta! bu kadar absürt bir şey nasıl olabilir arkadaş. kayısı gelse eyvallah ama yumurta geliyor benim aklıma neden? yumurta ile ne alakası var malatya nın?
lisedeki ingilizce öğretmenim. hiç sevmezdim o pezevengi.
kayısı ve ikinci ordu.
kayısı.
Kaysı tabik. Sonrasinda pestil.
soğuğun sert adamın mert olduğu yer. yiğidin harman olduğu yerde denir. (bkz: memleket)
44 plakalı olan genelde kapalı kesimlerin yaşadığı ilimizdir. apacisi abazası çoktur efendim. yerlileri çok misafirperver çok tatlı insanlardır.
kayısı, 44, inönü, bi arkadaş.
2002 dünya kupası için yapılmış bir reklam filmi vardı. Futbolcular sırayla asker gibi tekmil veriyordu. Hatırlayanlar olacaktır. ilk olarak bülent korkmaz çıkıyordu. Şöyle diyordu:

- bülent korkmaz , malatya!
elbistan.
edit: bir elbistanlı olarak elbistan dan maraş merkeze gitmek malatya ya gitmekten daha zordur. o yüzden elbistanlılar malatya yı tercih ederler. malatya deyince de benim aklıma elbistan geliyor *
(bkz: arguvan)
iyi şeyler gelmiyor aklıma.
Turgut Özal geliyor, sinirim bozuluyor.
kayısı,malatyalı arkadaslar ve soyadı malatyalı olan bir tanıdık evet bu.
bizim sınıfa sonradan gelen çocuktur Malatya. Türküsünden, kayısısına, sporundan tarihine kadar her haltını bılen şahıs. Malatya denince tüylerim diken diken olur hala bu ne saçmalıktı.
aile, ev, kayısı.
turgut ozal, zerrin ozer, inönü, ahmet kaya, kemal sunal, ilyas salman, recai kutan...malatyalı ünlü şahsiyetler geliyor...ha bir de tarkan. malum o da malatya'da askerdi.
ismet inönü

hamido

darende

kayısı

rahmetli özal .