misal, 19 yaşından gün almamış olmak. tabii, uygar ülkelerde.
resmi seks için evlenecek kızlar istememek.

malesef kız kafası böyle 22 yaş üstü olurlarsa evlenilebilir..
ibne olmak.
Bakire olmayabilir. (bkz: birlikte yasamak mantikli geliyordur belki)
erkekler icin ise durum biraz daha farkli olmakla mutevellit; yaşı gelmemistir yada her cicekten bal almak istiyor olabilirler.
Sorumsuz bir baba ve kardeşlerini sizden daha çok seven bir anne ile aynı evde büyümek yeterli bir gerekçe olabilir.
Evlenmeyi Saçma bulmak.
Sevgili sahibi olmamak.

Bence gayet makul.
çok seçici davranmak.
kişinin evlenmemesi için öne sürdüğü kabul edilebilir gerekçelerdir.

1. evlenip bir ömür geçirilecek kişinin henüz bulunamamış olması.
2. evlenmek için gereken maddi imkan olmaması.
3. doktora, yüksek lisans gibi eğitim öğretim hayatının kişiyi evlilikten alıkoyması.
4. kişinin aile kuracak sorumluluğu kendinde bulamaması.

evlenmeyen kişilerin öne sürdüğü gerekçeler genelde bu beş maddeden birisidir. hayat onların, bize sadece saygı duymak düşer ama iki gönül bir olunca bu maddelerin hepsinin üstesinden gelinebilinir.
her kadın benim hak etmeyeceğim, edemeyeceğim kadar mükemmel efendim.
Dır dır .exe
cazip gelmiyor.
Aklı başında bi kız bulamamak.
Bulduğun sevdiğin kızdan karşılık bulamamak.
Parasızlık.
Bir de tek başına kafa rahat abi. Şu dırdırcı karıları(bayan veya kadın değil direkt karı) gördükçe karşı cinse karşı Bi tiksinti oluşuyor içimde. Ya beni de böyle bi mal bulursa diye korkmuyorum desem yalan olur.

Şunu da belirtmek isterim ki, eşşeğin sevmediği ot gelir burnunun dibinde bitermiş.
zor diye bir sey yoktur imkansiz zaman alir.
daha öğrenciyim ama şahsi görüşüm eğer para durumu çok iyi değilse 30u görmeli insan. para çoksa da 27-28. insan belli bi olgunluğa ulaşmalı, belli bir maddi güce sahip olmalı.

17 yaşında evlenen bir arkadaş eksiledi galiba.
ateist olmak .
koca bulamamak.
dırdır kısmını sevmeyen biri olduğumdan dolayıdır. dırdır sevmeyen kızlar eqlesin.
hala gidilmedik 188 ülke olmasıdır.
hali hazırda evli olmak
gelen mesajlar üzerine edit: evli değilim arkadaşlar. bana sormayın yani evlilik nasıl diye.
Geçmişten gelen dertler..
kıvanç tatlıtuğ'un bile evlenince götlenip göbeklenmesi. Evlenmek insana yaramıyor.
31 den kurtuluş yoludur ama dikkat edilmesi gereken eşiniz çocuk gibidir bazen kanser ediyorlar insanı herakşam yatarken kaç defa ayrılsam diye dününür dururum.
Nefes almak ve özgür irade sahibi olmak.
başlıcaları;

- uygun eş adayı bulamamak
- uzun vade de iş garantisi olmaması
- yetersiz bakiye
- sadakatsizliğe uğramak
- aldatmaya meyilli olmak
- sorumluluklar.