bugün

bildiğin mekanik mühendisi'dir.

(bkz: mechanical engineer)
deli gibi ders çalışmayı gerektirir.
boku yemiş insan, tanımlamak gerekirse.
ölmüştür abi.bitmiştir yani.
genellikle erkeklerin okuduğu mühendislik bölümü. (bkz: karıyı kızı geçtim makinayı seçtim)
olması zor olan.
öncelikle bu soruyu sorduğunuz için teşekkür ederim.
üniversitelerin okunması en zor bölümünden mezun olanlara verilen ünvandır. tek gerçek mühendis onlardır. zamanında en zor hocalar kendi derslerine girmiştir. en zor dersleri geçmişlerdir. onlar diyor bunları. bu yüzden de bir çoğu iticidir. havalarından geçilmez.
daha birşey bilenini görmedim.bir usta 10 adet mühendise bedeldir.ilk iş tecrübesinde kritik bir görev asla verilmemelidir.verilirse kendi dahil kimse için hayırlı olmaz.kanımca bu tip görevler en az 7-8 yıl sonra kendilerine verilmelidir.konuşma ve çizim kabiliyetleri vardır başkada pek birşey yoktur.
tdk'nın makine mühendisi, mmo'nun ise kendisine makina mühendisi dediği okuması oldukça zor temel mühendislik dalı.
makina mühendisliğinde iz sürmek hem ölümüne abazalık hemde ölümüne kasıştır.
okuması çok zor olan, ancak mezun olduktan sonra kendini geliştirebilenlerin iş olanaklarının fazla olduğu meslektir.
Çamaşır makinesine bakarak gülen bir makineci görürseniz dışlamayın yazıktır. "ulan bu şimdi 1000 dev/dk da çalışıyor. Buna bi dizel motor bağlasak 7000devirde döner. Çamaşırlar ebesininkini görür hahah" diye düşünmüş olabilir.

Direğe bağlanmış hortumun bir sağa bir sola yalpalayarak bahçe suladığını hepiniz bilirsiniz. Hayranlıkla boruyu izler. Direk falan sallanıyorsa " aha bu alet hem bahçe suluyor hemde hidrostatik enerji kinetik enerjiye dönüştürüyor vay anasını" der. Öyle mayışık mayışık bakar.

Sözün özüne gelirsek;
Biraz gariptir. Fakat bu gariplik psikolojik değil bakış açısı ile alakalıdır. Kimsenin dikkat etmediği detayları incelemeyi sever. Ne kadar garip görünse dahi içinize alın. Zarar gelmez usta. Zaten felek vurmuş bir de siz vurmayın.
kendisine söylenen, "kızları tavlamak için bin takla atıyorsun" lafına, "ben takla atmam. benim için takla atan makine yaparım." şeklinde cevap veren arkadaşımın okuduğu bölümdür.
makine mühendislerini görüp özenen ya da ideal sahibi gençlerin girmek içini götünü yırttığı*, giren gençlerin ise bitirmek için kendini yırttığı, okuması, bitirmesi zor, ortamı 43 erkeğe bir kız düşen bölüm. gençler yapmayın etmeyin kendinizi bitirmeyin değmez vallahi değmez.
liseden beri kaderim olmuş meslek sahipleri. *

edit: *
ajdar ın asıl mesleği.
bölüm mezunlarının çoğu sorunlu tipler oluyorlar fazlaca, uzak durulmalı, düşünmeyi öğrenicem derken telef oluyorlar sanırım kapasitelerini zorlayınca..**
makinelerden hiç anlamazlar, çünkü makina mühendisidirler.
(bkz: ajdar)
üniversitede makina mühendisleri öğrencileri kız peşinde koşarken, mezun olduktan sonra kızların makina mühendislerinin peşinde koşmasını sağlayan meslek dalıdır.
sosyal yönü zayıf kişilerdir. bir çoğuna göre hayatlarını heba ettiği söylenir. aslında bitirdikten sonra sizden beklenenlere bakılınca sosyalliğe zamanı kalmayan insanlardır. o programları bil, mmo'dan sertifikaları topla, bir çok tasarım programını bil, ingilizce yetmez üzerine almanca, rusça hatta japonca öğren. boş bir an bulunca hemen adamlar neler yapmış deyip bir çok mekanizmayı incele ki ileride tasarlayabileceğin bir mekanizmada kullanabilesin. zor meslektir. yaptığım için zor bulmuyorum. zordur çünkü bu kadar şeyi başardıktan sonra üzerine ilkokuldan bile mezun olamamış bir patron sizden daha iyi tasarım bilebileceğini sanıp konuşabiliyor. işte o dakikada hay amına koyayım böyle işin diyorsunuz. meslek bu sevmeyen yapamaz. yalnız cahillerle uğraşmak zorunda kaldığınızda devlete girmekten başka yol bulamazsınız. tabi iş kurabilecek sermayeniz yoksa...
okunması ve iş bulması zor olan kaliteli mühendislik dalını bitirmiş kişi.
seçmeli flüt çalma dersi olanların, ahaha abazalar, işsizler diye bok attığı saygın mesleği icra eden kişi.
bu sene kazandığım bölüm. tuhaf esprilere maruz kaldım ama du bakalım.
güncel Önemli Başlıklar