bugün

''abanma lan o topa öyle!'' lafının anlamını öğrenen ilk kişidir mahalle maçında kaleci olan o küçük çocuk. hayatın silsilelerini tek tek çıplak elle karşılamaya çalışırken yorulur hep... len alt tarafı eli acır bu yani edebiyat yapmaya gerek yok.
sonum denerek bu sorun çözülebilirdi, yetişilemediğinde ise finim demek hiç yoktan iyiydi..

ey gidi günler.

not: atan alır.
yüzüne top gelince sokarım oyununuza kendiniz oynayın or.spu çocukları diyerek oyunu terk etmektir.
göz ucuyla rakip futbolcuları süzüp kaleyi küçültmektir. çoğu kapkaçcı, barmen, banka hortumcusu ve garsonlar muhakkak küçükken kalecilik yapmıştır. çakallık işte. rap müzik sevmezler.
bazen yorulduğunda kendi isteğinle geçmektir kaleci olmak.
eziklik.
defans ortasaha vede forvette etkileyici olmayacağı düşünmeleri birazda kaleye geçecek olan kişinin pasifligi.
bir düzine gol yemektir, maçın ardından hep senin yüzünden yenildik kova herif diye suçlanmaktır.
küçük kişinin mecburiyetidir ama o küçük kişi büyüyüp kalede aranan adam olabilir. saha dışından eziklik olabilir ama mahalle maçlarına dahi alınmayan çocuklar golü kurtarmanında atmak kadar önemli olduğunu bilmezler.
Bazen takim zor durumdayken en iyi oyuncunun (ayni zamanda en iyi kalecinin) kova olmus kalesini ve takimini kurtarmak icin kaleye gectigi de gorulmustur mahalle maclarinda.Ona hep mahallenin kizlari asiktir , diger oyuncularin gozunde hem kahraman (bir idoldur) hem de kiskanilan ilk insandir.
Not:Tabii sadece o kahraman kardesimizin izlenimlerinden yaziyorum , ne gunlerdi len hehe
top sahibi olanlarının olmadığı mevki.
topun sahibi olmamak demektir.
çocukluk anım canlandı gözümde ' geç oğlum kaleye bak kimse geçmiyor iki gol ye çıkarsan o günden sonra bi daha kaleden çıkamadım...'
çocukken top oynamaktan ne bir gram keyif alırdım ne de bir bok anlardım. arkadaşlar da ısrar ederlerdi oynamam için, iyi tamam kalede dururum diye geçerdim. benim için işte bu kadardır.
geneldeki pozisyonumdur. pek iyi futbol oynayamam, ama zaman zaman kalede devleşirim.
Severek korurdum kaleyi keyifte alırdım ama boy uzamayinca ve dizimden sakatlanınca kalecilik heves olarak hatıralarımda kaldı.
hem kaleci hem oyuncu kavramını dünya futboluna kazandıran durumdur...