bugün

dıxıe cashın yazdıgı romandır. kıtabın ustundekı yazı dıkkat cekıcıdır "kalbim kırık olabılır ama saçlarım hala güzel".*
(bkz: şimdi sen gidiyorsun ya çöp de sana benzeyecek)
klasik anne repliklerinden biri.
Nickless Cage isimli yazarin onemli repliklerinden birisidir. Ama son derece de haklidir. Beraber yer beraber iceriz, copu de beraber atariz. Kendini ozletmistir bu replik.
annemin yazdığı romandır. hatta her daim yeniler bu romanı.

- anne ben dışarı çıkıyorum.
+ madem gidiyorsun çöpüde götürde çöpe at. al şu bayat ekmeğide çöpün yanına as.
- off ya. hep angarya iş veriyosun.

+ alloo. oğlum ne zaman geliceksin eve.
- birazdan gelirim anne. ne oldu, bişey mi oldu?
+ ya madem geliosun iki tane kara fırın ekmeği alsana.
- tamam alırım.
+ ama bakkaldan alma. fırından al.
- ya fırın ta nerede ya! kim gidicek oraya şimdi.
+ git al işte eşşeoğlueşşek. arkadaşların çağırsa cehenneme kadar yürürsün, annen şurda iki ekmek istedi gitmiyomusun..
- tamam ya tamam.
+ ama kızarmışından al. öle hamur gibi ekmekleri alıp gelme eve.
- tamam anne tamam.
+ tamam anne tamam anne. başka bişi yok. bi sürü kontörüm gitti senin yüzünden. ekmek parasından çok telefona gitti. iki ekmek alıcaksın diye bir sürü naz. ah elin kızı size her istediğini yaptırır, bana gelince car car konuşursuzunuz.
- ya anne kapatsana şu telefonu.
+ ahhh size harcadığım emekler...
- dıt dıt dıt dıt..
+ yüzüme mi kapattın telefonu eşşek sıpası. ben sana gelince bunun hesabını sormam mı. (telefon çoktan kapandı ama hala devam.)
"vallaha bir torba var" diye devam etmesi söz konusu olabilir.
bırakıp gitmeye niyetli sevgiliye, ona ilişkin hatıraların, resşmlerin, hediyelerin falan olduğu bir torba verip, bu lafı ederseniz çok karizmatik durabilir.
kız istemeye gidilir istenir kızın ailesi kızı verir artık kalkma vakti gelmiştir. teyzeler çıkar tam bu sırada kızın babası damat adayını kastederek:
-giderken bu çöpü de atın der. damat 1-0 mağlup başlamıştır bile.*
(bkz: ya çöpü de at ya da gitme)
(bkz: çöpünü de al git)
(bkz: ya sev ya çöpünüde al git) * *.
Dixie Cash'in bir kitabıdır. Buddy bir kasabada şeftir. Buddy'nin eski karısı Debbie ise güzellik salonu işletmektedir. Bir gün kasabanın en zengin adamının karısı Pearl'in cesedi bulunur. Zengin adam karısının katilini yakalayana 50 bin dolar ödül vadeder . Hem bu para , hem de merak , Debbie'yi bu cinayetin peşine düşürür...
pek muhterem annelerin, sokağa top oynamaya çıkan çocuklarına söledikleri pek bir sinir bozucu cümle..
(bkz: yoğurt al gelirken)
bir anne mottosu. tatile çıkmış kapıcının -her sene benden fazla tatil yapıyor sağolsun. gözümüz yok da... neyse- ardından üzerinize düşen asli görevin iş başına cümlesi.
- yeter artık dayanamıyorum bu umursamazlığına!
+.....
-bitti tamam mı? gidiyorum!
+.....
-gidiyorum dedim!!!
+madem gidiyosun çöpü de götür
- .....

(bkz: karizmatik cevaplar)
(bkz: alternatif erdener abi diyalogları)
madem gidiyorsun çöpü de götür dedikten sonra sevgilinin aldığı bütün hediyeleri, yazdığı mektupları, fotoğrafları eline vermektir.
unutulmaz anne işkencelerinden biri. hatta sol framede görünce "başlığı annem mi açtı acaba" diyerek gark ettim bir ara.
ahh ahh çürüttü ömrümü yeminle.. ne bitmez tükenmez çöpmüş be..her evden çıkışımda peşime takılmıştır birtanecik annemin ısrarıyla.. o değil de konu komşu ayrılmaz ikili zannedecek bizi..neyse ki bursa'ya dönerken elimdeki valizi görüp, kendi atmaya gidiyor evimizin nadide çöpünü..*
(bkz: elim batar)
bu soru banada çok soruluyor.ne zaman ayakkabılarımı giysem,annem giderken çöpüde götür dediğinde düşüp bayılasım geliyor.
zorla yaptığım bi iştir her insan hayatında bi kere olsun yapmışlığı vardır...
hatta gider atarsan gelir ekmek aldırır ki o daha beterdir.
genelde annemin tam evden çıkarken bi anda elime tutuşmarya çalıştığı ama benim kaçarak atmadığım cisimciktir.
atmam abi güzel güzel giyinmişken babam atsın denebilir .
anneyi anne yapan cümleler top 10.
güncel Önemli Başlıklar