bugün

Ayvalık'da rumevleri ve dar sokaklarıyla büyüleyici güzelliği olan yer, semt, mevki.
tutturmak zor olsa da evde yapilabilen cok sirin bir tatlidir.
tabii artik herseyin kolayi var: (bkz: http://www.google.fr/imgr...&biw=1345&bih=565)
çok sevimli ve güzeldir yapması çok da zor değildir ama pierre heerme paris'de yenmelidir.
günlerdir tabiri caizse aşerdiğim kremalı tatlı. tarif edilemeyecek kadar lezzetli ve bağımlılık yapıyor.
(bkz: yerim seni)
insanın yemeğe kıyamadığı kadar güzel görüntüsü olan, tadı damağımda kalan püskevittir.
http://www.itusozluk.com/image/macaron_269212.jpg
rusça makarna anlamına gelir.
abartildikca abartilmis, fiyatlari el yakan kurabiye.
gittim yerinde yedim, (paris la duree), daha baska iyi yerlerde de yedim, belki severim diye ama olmuyor. overrated kelimesinin vucut bulmus hali. acibadem kurabiyesi daha guzel.
iki hamur arasında reçel bulunan tatlı. Fiyatıda idealdir. bebekdeki fransız laduree 6lı kutularını 30 liraya satıyor.
rengarenk bir fransız tatlısı.

tat olarak acıbadem kurabiyesine benzer. kahveyle oldukça güzel gider. mutlaka denenmesi gerekir.

bir de bazı kızların bunlara zaafı varmış diye duyumlar aldım. dikkatinize. *
saçma salak fiyatlarla satılan leziz yiyecek. eğer intihar etmeyi filan düşünüyorsanız ölmeden önce mutlaka bir yiyin.
bugün ilk defa yedim. öyle çok güzel bir şey değil, neden bu kadar abartıldı acaba dediğim bisküvimsi bir şey.
kıvamını tutturmanın gerçekten zor olduğu, evde başarılı bir şekilde yapabilene şu ana kadar rastlamadığım, bir kesim tarafından çok ama çok beğenilen* , benimse bir türlü sevemediğim, bu yüzden de uğruna harcadığım paraya acıdığım tatlı.

görüntüsü çok şirin, o ayrı.
dünyanın en güzel tatlısı.
bayat yumurtanın renklendirici ile buluşmuş hali.
yaşadığım yerin adı macaron ayvalıkta .
Fıstıklı olanı hariç abartılan ve para israfı yiyecek.
daha önce hiç yememiştim çok merak ediyordum nasıl bir şey olduğunu, ölmeden yemek istediğim tatlıydı.. ve sonunda aldım ve yedim.. harika bir şey bu.. özellikle kavunlu ve ananaslı olanı müthiş.
fakir eziklerin yiyemediği, yiyeni de her daim kıskandığı muhteşem tatlı.