bugün

-türkçe karşılığı (bkz: luks) olan kelime.
-efsanevi sabun markası
latincede "ışık" manasına gelen kelime.
aydınlık seviyesini ölçmek için kullanılan enerji birimi.
(bkz: lux aeterna)
Lümen/metre kare olarak ışık yoğunluğu. guvenlik kameralarında görüntü algılayıcılarının hassasiyetlerini tanımlamak için kullanılır
el sabunlarının yerini sıvı sabunlar alanda, o harika kokulu, çocukluğumuz kokan sabunları geride bırakanda bir yanımız eksilmiş meğer. ne zaman anladım bunu? eve lux'un mavi aloe veralı sabununu* alıp kokusu beni anneannemin evine götürdüğü zaman.
dışarı çıksam saklambaç için beni bekleyenleri bulacakmışım gibi geldi. içim açıldı, huzur doldum sanki*.
isik ölcü birimidir.

örn: bir mumum isik akimi 10 lm´dir. mumum cevresindeki 1,8 m mesafedeki cisimler ne kadar aydinlatilir?

10 lm/(4π · (1,8 m · 1,8 m)) = 0,25 lm/m² = 0,25 lx

1,8 m mesafedeki bir mum, etrafindaki beyaz cisimleri bir dolunayin aydinlattigi kadar aydinlatiyor.
duş jeli markası.
yale universitesi arastirmacilari tarafindan yapilan bir cift kademeli xenon dedektorudur. Gelen radyasyon xenon ile etkilesime girer ve elektron serbest birakir. soygaz oldugu icin elektron, xenon'la etkilesime girmez. Elektronlar bir elektrik alani icjnde enrjileri yukseltilir ve ivmelendirilir. 2. asamada xenon gaz formundadir ve elektron birden bire ivmelenir, bu kadar enerjiyle bodoslama bir xenon molekulune girer ve xenon isik ortaya cikarir... ortalama 90 tane her bir yuzunde pmt bulunan dedektor, isigi yakalar ve nereden geldigini tespit eder.

birden fazla isik kaynagi varsa, buyuk ihtimalle gorulen notron oldugundan bu datalar silinir. 10 tonluk bir su cemberinin icinde radyasyon arka plani dusurulmeye calisilmistir. amac karanlik madde bulmaktir...

http://mckinseygroup.physics.yale.edu/lux/
sıvı sabunları da çıkmış olan marka.
hayat dergisinde binbir ecnebi artizlerin bunla poz vermişliği vardır.
ama en güzeli yeşil kaplı rexona bence. mis.
league of legends'in deli manyak vuran magelerinden birisidir. henüz çok iyi oynayamıyorum fakat kendimi geliştireceğimi düşünüyorum. iyi oynanırsa gerçekten adamı fena zorlar. sevimli bir şey de, 2. skini de çok iyi.

söylemeden olmaz, oyunun en müthiş ultilerinden birisine sahiptir.
oyunun en etkili ultisine sahip hero 2 skill ile pentakill almanız an meselesi.
garenın kız kardeşidir kendileri. Çok güzel mid herosudur support oluyor ama ben sevmiyorum çünkü kasamayınca zaten hp ve def yönünden zayıf olan bi hero vuramayınca direk ölüyor. mide çok işler yapar q e r combosu ile çoğu herou egale edebiliyor. uthane's unholy ilk yapılar cd ve mana yönünden sıkıntılar azaltılabilir. tabi junglernızın maviyi size verceğini düşünürsek cd için mükemmel bi item. tabi rabadon ve voit stuff da yapmışsanız her tfde tam biraz baş belası olursunuz.18 lvlde 24 sn iniyor çünkü ulti cdsi. ben hp itemi çıkmıyorum zaten def hpsi çok düşük ne yaparsanız yapın sizi late keserler kaçamazsanız ondan zhonya yapılabilir ve çok da iş görür. bir de w sayesinde tfde arkada durarak takıma supportlukda yapmış oluyorsunuz komple bir team herosudur kendisi kısacası.oynaması da çok zevklidir ama bilmeyenler ızdırap çektirir.
not: Sesi çok kötüdür kulağı tırmalar.
bugün steel legion skinine sahip olduğum champion. en sağlam mid herolarından birisidir, tüm yetenekleri skillshot olduğundan oyun sadece ve sadece pratiğinize bakar. açıkçası oyunun bir çok championuna karsı iyi kullanıldığında en sağlam counter olabilir diyebilirim.

support olarak da oynanır, ama sadece cc'si ve az biraz defans yetenegi için heba etmeye degmez. tabi bot lane'de ap kasan (!) yetenekli kardeşlerimizden değilseniz.
amerikalı model, aktris, dansçı. 26 mayıs 2013 tarihinde adnan oktar'ın sohbet programına katılmıştır. odatv'nin olayla ilgili haberi ve videosu için http://www.odatv.com/n.ph...yle-hazirlandi-2705131200
ayrıca videoda geçen ilginç bir diyalog şöyledir:

adnan oktar : şimdi nasılsın?
lux : daha iyiyim. bana çok iyi bakıyorsunuz.
adnan oktar : sen daha dur daha dur.
Karşısında fizz varsa biraz da oynamayı biliyorsa luxun hiç şansı yoktur. Stun yemeyeceği için fizz gelir keser ve gider. End of The story.
Mid lanede 20 dakika boyunca büyü işlemez halde sopasının üzerinde kalabilecek bir fizz olmadığına göre iyi oynayan birisinin fizz'ide alt edebileceği bir hero.
destek
mid
solo

gibi koridorlarda oynanan her ihtiyaca karşılık veren muazzam bir karakter.
kasıldıktan sonra warwicke kafa tutabilecek karakterdir. supu da tadından yenmez. oynamasını bilene 10 numara karakterdir ki öğrenmesi de zor değildir. her lol oyuncusunun hesabında bulunması gerekir.
ezreal ile botta iyi ikili olurlar.
oyunun en taş herosu. o ne güzellik lan öyle masmavi gözler sapsarı saçlar... yirim.
orjinal skini en iyisidir.
1 ve 3. skiller ilk fullenmesi gerekenlerdir...
yani şahsen öyle yapıyorum ve o stun baya bir can yakıyor. ultiyi de iyi ayarlarsanız oyar adamı.
çok iyi bir herodur fakat defans olarak aşırı zayıftır.sup olarak kullandığınızda karşınızda thresh , blitz, leona , braum tarzı bir hero geldiğinde işiniz baya zordur çünkü yakalandığınız an ölürsünüz.
bekleme süresi azaltan eşya setiyle birlikte, aynı takım savaşı içinde iki kere ulti kullanabilen nadir karakterlerden biri
garen'in kız kardeşi, demacia'nın ve jarvan ivün koruyucu gardiyanı; güzel abla.
lux skillerinin işlevselliğinden ötürü bilen birinin elinden tüm karakterlerin ctsidir iddaa ediyorum. bi item cd kasın faillerinizi azaltın ezemeyeceğiniz karakter yok.
görsel