bugün

entry'ler (432)

babanın söylediği unutulmayan sözler

lise yıllarında sabah kahvaltısına geç kalan ben, masada oturan babamın hemen yanında ayakta bir şeyler atıştırmaya çalışırken babanın verdiği ayarı yıllardır unutamam.
sabah siki gibi dikilmesene tepemde...

teğet

(bkz: hamdolsun teğet geçti)

murfatlar

romanyada uretilen sarap markasidir.dunyanin neresine giderseniz gidin bu kalitede ki saraplari en az 50 euro icecekken bu markali saraplari 5-10 euroya icer, doyamazsiniz.

mexico city

30 milyon kayitli nufusuyla dunyanin en kalabalik ve kozmopolitik sehridir. ayrica 2000 rakimiyla her daim sisin ve bulutlarin eksik olmadigi, her zaman bir karmasanin oldugu sehirdir. ve tabi ki ilgili olarak,
(bkz: tequila)

big tasty

mc donalds in son urunu, big mac e gore epey buyuk ayrica eti biraz daha kuru yapilmis, yinede uzak diyarlarda doyurucu bir hamburger. domuz etinden uzak durmak icin insani zorla obez yapar.

mülkiye

her yil inek bayrami adi altinda guzel konser ve organizasyonlar duzenleyen, ulkemizin en iyi siyasal bilgiler fakultesidir.

andre hutson

28 yasinda, 2.06 boyundaki amerikali power forvet olan oyuncu gecen yil Panionios formasiyla iyi istatiklere ulasmis, bu yilda efes pilsene transfer olmustur. efes pilsen mental eksikligi olan amerikalilarla belki turkiyede basarili olacaktir ancak euroleaguete ne yapacagini sezon icinde gorecegiz.

kevin durant

seattle supersonics tarafindan 2007 draftinda greg odenin arkasindan 2. siradan secilmis yetenikli forvet kardesimizdir.

kerosen

petrolden damitilarak elde edilen petrol turevi, jet yakitinin hammaddesi.
(bkz: gaz yagi)

yaran çocuk yuvası isimleri

birde lemanyak dergisinde ki bulunmaktadir.
(bkz: cabbar baba kresi)

rashad wright

efes pilsenin belcikanin Oostende takimindan transfer ettigi 25 yasinda 1.88 boyundaki yeni guardidir. efes pilsenin mulaomerevicin gidisinden sonraki point guard problemini cozmek icin oynadigi bir baska kumar olup, bu takima amerikali guardlarin yaramadigini anlamasi icin son sans olup, hayirli olmasini dilemekteyiz. yaptigi istatistikler fena olmamakla birlikte iyi sayilir ancak ne amerikali guardlar iyi istatistiklerle gelip efesin sistemine uymadigi icin gonderilmistir. umarim bu sezon rasic ile birlikte iyi bir guard rotasyonu saglarlar.

yedi yıl aynı telefonu kullanmak

2000 yili sonunda aldigim panasonic gd92 modelini hic araliksiz 8 yil kullanmisligim vardir. 2007 haziraninda sonunda dayanamayip bataryasi iflas eden emektarimi evimin en guzel kosesine sarj aletiyle birlikte sergilemekteyim. eger ki yeni ve ojinal bir batarya bulma sansina sahip olursam tekrar kullanmayi dusundugum harika otesi telefondur.

gheorghe hagi

romanyada yasayan biri olarak burda turkiyeyi cok iyi bir sekilde tanitmis, futbol deyince akla gelen ilk isimdir kendisi. ayrica yeni kulubunde basarilar dilemekteyiz.
(bkz: forza steaua)

sözlükte zeki hatun bulamamak

(bkz: aramaya inanmak)

penceresi yola karsi

selim seslerin solosuyla, brenna mac crimmon un inanilmaz sesiyle insani huzunlendiren ayni zamanda eglendiren rumeli turkusu bir bolumunu dinlemek icin;

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=QpLN3KRjsW0
--spoiler--

sozlerini de yazarsam *

penceresi yola karsi
gelen gecen atar tasi
benim yarim kalem kasli

var ara esini esini vay vay
saysana liralarin besini vay vay

arabasi dosemeli
yar cevresi islemeli
annesinden istemeli

var ara esini esini vay vay
saysana liralarin besini vay vay

arabasi mavi boya
basindaki zarif oya
saramadim doya doya

cay basinda gordum seni
kaslarindan bildim seni
inkar etme sevdim seni

karı dırdırı

3 turu vardir bunlarin;
oldurenler
surundurenler...
oldurmeyip surundurenler.
(bkz: allah korusun)

rafael nadal

(bkz: toprak agasi)

komitator anahtar

iki ayri lambayi yada ayni armaturdeki birden fazla lambayi bagimsiz olarak kontrol etmeye yarayan anahtar cesidi.

vavien

iki ayri yerden bir elektrik devresini acip kapamaya yarayan bir anahtar cesidi. ornek olarak, odaniza girerken yaktiginiz lambayi yattiginiz yerden kapayabileceginiz bir diger vaviyen anahtarla gerceklestirebilirsiniz.

efes pilsen

30. yil nedeniyle cnn turk tarafindan bir belgeselle gecen yillari ve basarilari olumsuz hale getirlmistir.