bugün

hakkındaki teorilerin kendisinden daha da keyif verdiğinin farkına vardığım dizi.
--spoiler--
sayid'in bilinçli bir müslüman olarak artık tebliğ görevine başlaması gerektiğine inanıyorum..

afiyetle yediğin domuzları geçtik.

--spoiler--
flaş flaş!

sayid adada afiyetle domuz eti yediği için ben'in ajanı olmuştur.

flaş flaş!
bitene kadar izlemeyeceğim dizi.

izlemekte olanların nasıl bünyelerinden taşıp, eroin noksanı bağımlıya dönüştüğünü gördükçe hele aman aman diyorum.

lakin lost izleyen bünyelerin gelişmesi şöyle :

- valla millet anlatıyo ama izlemem.
- ulan bi günde 2 sezonu birden izledim süpermiş.
- ulan yeni bölümleri indirdim internetten süper lan.
- pazartesi saat gece 2'de yayımlanacak dizi abc'de peşinden hemen indiricem!
- abi şu bölümde şu olucak!
- lan şu bölümde bu oluooo!
- ulaaaan flaaaaaaaş!
- yaaaaaaaa laaaaaaaaan bu oooooo!
- helebele bubelebe!
- loooooooost, laaaaaaaaast, hooooooooost, heeeeeeeeeyt!
- yeni bölüüüüüüüüüm ebelebubele...
tum yayinlanmi$ 4. sezon bolumleri gibi yine muhte$em bir bolum yayinlami$ olan dizi.
--spoiler--
locke uzun zamandir bi$ey patlatmadigi icin kendini adanin serdar ortac(miles)inin yaninda alip bombayi agzina tikami$tir.e adamda ali$kanlik oldu bi$eyleri patlatmak.

flashforwardlarda gorduk ki kate zengin olmu$,los angelesda bir evi var,halk tarafindan taniniyor.kisacasi celebrity denilen gruptan bir insan olmu$ adadan cikinca.

kate'in cocugu aaron claire'in cocugu olan aaronsa claire nerede?hani desmond onu helikopterle adadan cikarkan gormu$tu anlik gelen goruntulerinde.$imdi boku bokuna mi oldu bizim hobbit charlie?

--spoiler--

yine kafamizi altust eden bir bolum yayinlami$lardir.2010'a kadar umarim akil sagligimizi kaybetmeyiz.
Hayatımın orta yerine düşmüş bir Amerikan dizisidir.Aslında oceanic 815 adaya değil benim hayatıma düşmüştür.Zira bu diziyi izlemeye başladıktan sonra hayatımda hiç bişey eskisi gibi olmamıştır.Duyduğum her ses,gördüğüm her şey bana bu diziyi hatırlatır olmuştur.Ve hayata bir acayip bakmamı sağlamıştır,her şeyden işkillenir olmuşumdur,her olayın ardında bir komplo arayasım gelmiştir.Eee tabii ki favori karakterim de Sawyer'dır.
04*05 vaktidir şimdi.

ilginç olan taze gurubumuz 0tv'nin sunumundan hemen sonra 2hd bir normal sunum, bir de 0tv'ninkine out of sync hatası itham eden proper sunum çıkartması.

izleyelim bakalım. properinden.

edit: şimdi hah dedik. 0tv tv'lerden çok daha erken yayınlamış diziyi. son iki dakikasında ses gidiyormuş ama.

2hd, dizi televizyonlarda yayınlandıktan sonra sunmuş. ancak lost s04e005 şeklinde isim vermiş sunumuna. onun ardından çıkan proper.dirfix da bu isimlendirmeye dair. dosyalar aynı, isimlendirme hatası için farklı iki sunum var.

bu durumda 0tv'yi kutlamamak olmaz.

desmond.
4. sezonun 5. bölümüyle kafamızdaki soruların bir kısmını yanıtlamış dizidir kendisi.

--spoiler--
mendil falan hazır edin.
--spoiler--
hangi adaya atarsanız atın,
zamanı ne kadar bozarsanız bozun,
aşk aşk aşk.

değişmez.

4x5 pek güzel.
sezon 4 bölüm 5'i indirmek için: http://www.osmantuysuz.co...t-s04e05-the-constant/152
--spoiler--
5. bölümde benjamin linus'ın gemideki ajanının minkowski olmadığı ,minkowski ve diğerleri odada iken bir başka kişinin kilitli kapıyı açık bırakmasından, anlaşılmıştır. şimdiki soru ajanın kim olduğudur. şahsi kanaatim ajanın helikopter pilotu olduğudur.
--spoiler--
ucak yolculugu esnasinda hava boslugunun neden oldugu sarsilmayla animsanan ve absurt diyolaga sebebiyet verek dizi...

-n’oluyo lan dusecek mi ne?
+hsktr..desene lost olucaz..
-ulan dusmeyi birak simdi bu ucaktan bi kate bile cikmaz lost oldugumuzla kaliriz.
+!#$!!@#
aşağıdaki adresten türkçe alt yazı ile birlikte indirilebilecek dizi. son bölüm diğerlerine göre daha hareketli bence çok süpriz var.

http://www.cokilan.com/detail.php?id=688
flashes before your eyesdan sonra en iyi desmond odakli bolumdur.ayrica 4. sezonun en iyi bolumudur.*
--spoiler--
bolumun sonundan anla$ilan o ki zamanda geriye yolculuk etmek mumkun.back to the future serisinde oldugu gibi eger gecmi$teki bir olayi degi$tirirsen geleceginde degi$iyor.
--spoiler--
s04e05 olarak yayınlanan dizi. yapımcılar lost ve ada kavramının 4. sezonda anlatılmaya başlanacağı sinyallerini aylar önce vermişlerdi. 5. bölümle bu olay başlamış oldu.

--spoiler--
lost kavramını bu bölümle öğrenmiş oluyoruz. desmond'ın yaşamış olduğu anomalileri, paralel evrenler ve zamanlar teorimi ile ilgili olduğunu artık öğrendik. gemiden adaya atılan füzenin gelmesi gerekenden yarım saat daha geç sürede gelmesinin nedenini ve adadan ayrılımların yan etkisininde zaman / boyut dünyasında bir kaos'a yol açtığınıda gördük.
--spoiler--

kesinlikle sakin ve yavaş yavaş özümleyerek izleyin. çünkü bu bölüm lost kavramının artık yavaş yavaş açıklanmaya başlandığı bölümdür.
4.sezon 6. bölüm promosunun yayınlandığı dizi.

Lost.S04E06 The Other Woman Promo

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=xQTFZZF9Jgc
--spoiler--
belki de gelmiş geçmiş en iyi bölüm diyebilecek kadar sağlam bir bölüm izletti bize lost bu hafta. üstelik çok az karakter göstererek.

--spoiler--

constant olayı çok iyi düşünülmüş. penny ve desmond'un 8 yıl sonra konuşması hakikaten ağlatma amacı güdülerek hazırlanmış ve başarılı da oluyor. daniel o yazıyı yeni gördüğüne göre geçmiş geleceği değiştirdi. desmond daha sonra karşılaşacaklarını söylemişti bu yüzden gelecekte onu tanıyacağından emin. desmond'un hikayesi gene mükemmeldi. zaten ne zaman bir desmond-centric episode izlesek hayran kalıyoruz. minkowski'ye yazık oldu. benjamin'in bahsettiği ajan bizimkilere yardım etti. 3 bölüm sonrasının açıklamasına bakılırsa bunun michael olduğu fikri güçleniyor. daniel karakteri diğer tüm yeni karakterlere göre çok daha hızlı bir uyum sağladı diziye.
desmond'un durumundan henüz gemide bir araştırmaya giremedi sayid. bekleyip göreceğiz neler olacak.
--spoiler--
lan arkadaş, nereyi açsam gelmiş geçmiş en iyi lost bölümlerinden biri tanımının peşine yapıştırılan spoilerlar görüyorum.. allah'ınız yok mu lan, sabahtan beri şirkette kendimle savaşıyorum spoiler okumamak için..

--spoiler--
yine de sayid, topsun olm.
--spoiler--
--spoiler--
düşündüm de faraday'ın olayı sandığımdan daha karışık; benim düşüncem şu;
adaya giriş çıkışlar; radyasyona maruz kalmış kişilerde hafıza problemleri yaratırken, manyetik etkide kalmış insanlara zihinsel zıplamaları yaşatıyor.
minkowski belki de iletişim bölümündeyken manyetik etkide kalmış olabilir, adaya girmeye çalışınca zihni zamanda gezmeye başladı.
desmond hem radyasyona hem de kuvvetli manyetik alana maruz kalmıştı hatch patlarken sanırım. o yüzden ikisini birden yaşadı.
ve daniel faraday..hafıza problemi yaşadığını biliyoruz. belki de bu adaya geldiğinden beri oluyor. daniel'in oxford'da deneyler yaparken radyasyona maruz kaldığını biliyoruz.
ayrıca desmond'a birşeyler oluyor dendiğinde jack ve juliet'e sorduğu ilk şey, radyasyon veya manyetik alana mı maruz kaldı olmuştu.
bence daniel, bu bağlamda hafıza problemleri çekiyordu ve çözmek için bir constant'a ihtiyacı vardı. aynı durum desmond'da da olunca onun geçmişe olan yolculuğunda kendisi ile tanışmasını sağladı.
böylece hem desmond'a yardım edebilmiş, hem de kendine bir constant bulmuş oldu.
bir nevi desmond, geçmişte, geleceği için bir randevu ayarlarken, daniel, gelecekten, geçmişe bir randevu ayarladı.
hem desmond hem daniel şu anda iyi sanırım.
bunlar benim kişisel düşüncelerim.
--spoiler--
sayid'in Ay em fırom ırahhk sözü beni benden alır .
--spoiler--
fazlasıyla geleceğe dönüş havası verdi son bölümünde. yazılar falan değişiyor. fotoğraftan birileri kaybolsun, tam olacak.
--spoiler--
4. sezon tam gaz giderken sadece 13 bölümden oluşacağı açıklanarak bizi üzmüştür. normalde 22 veya 24 bölüm olması gereken sezonun kalan bölümleri, 5. sezona dahil edilecek. yani 5. sezon 30 bölümü geçebilir veya 6. sezon ile pay edilebilir.
bunun nedeni senarist grevi nedeni ile sadece 8 bölümün hazır olması. bu durumda mart sonunda kısa bir ara verilecek ve 5 bölüm daha izledikten sonra sezonu kapatacağız. bölümler yaza gelirse reyting düşer kaygısı ile yapılan bir hareket.
ekleme: birader ben mi dedim 13 bölümde kesin diye niye eksiliyosun. *
david hume abimizin aşkı bin tane holivud romantik filminden daha hüzünlendiriyor insanı, yürü be hocam! yemişim manyetizmasını da bilimini de adasını da ulan, bi penny yeter bize.
gelecek bolumde martin mcfly ve dr.emmet brownnin gelecekten adaya dmc ile gelecekleri dizidir.*
--spoiler--
4x5 de butterfly effect ile ufak benzerlikler vardir.desmondin burnunun kanamasi,gunlukte yazinin olu$masi gibi..
--spoiler--
(bkz: salya sümük ağlamak)