bugün

Etek kıvırmak. Gitip kestirsen de etek yamuk yumuk olup seni ele vermese daha güzel olmaz mıydı sanki.
spor salonunda, tuvaletlerde, okul bahçesindeki ağaçların, çalıların arkasında sigara içmek..
(bkz: ders çalışmamak)
yoklama kağıdını aşırmak. hem de direkt müdür yardımcısının odasından. buna rağmen devamsızlıktan kalmamak için rapor uydurmak.

tam bi pezevenkmişim ha.
lisede yapılanların hiç bir davranış saçmalık değildir. mantıklı davranışların bütünü lisede yapılır.

bir kere babamın tayini çıkmasaydı ve ben okulu orada bitirebilseydim o kızla evlenirdim. çok yakındık onunla, en az 10 kere ağzından öpmüşümdür.

ikincisi, ağzı burnu dağınık bir halde gelen arkadaşımın intikamını almayacaktık da ne yapacaktık. 20-25 kişi ticaret meslek lisesine gitmemizin nedeni budur. o benim;

bugünün panpası
dünün qanqası
ondan önce ki günün kankası
dünya kurulduğu zamanlar da ise kankardeşiydi. * *
bir sigarayı, tuvallette 5 kişi çevirmemizin de bir nedeni vardı elbette. o zamanlar açık alanlarda sigara içmek yasaktı. görünmediğin yerlerde içebiliyordun. niye 5 kişi? ders araları anca o kadarına izin veriyordu.

dersi kaynatmayı da saçmalık olarak görenlere sesleniyorum, iş yaşamınız da işinizden arasıra kaytarmıyor musunuz?
antalyanın en işlek caddesinde yürüyen merdivenlerin ineninden çıkıp çıkanından inmek; tabi kış günü mont altında pijamalar onun üzerinde renkli çoraplar ayakta da terlikler olunca tadından yenmeyecek derecede saçma bir anınız kalır sizde.
kütüphane son derece müsaitken ibneliğine müdür odasında sigara içmeye çalışmak ve tabi sonucunda yakalanıp kınama cezası almak.
yangın kovaları ve kancaları ile sınıfı basıp arkadaşlara kovalamak ve ıslatıp bilinçli olarak panik yaratmak. sonrasında ise eski bir boksör olan çam yarması gibi olan müdür yardımcısı tarafından dövüle dövüle çelik dolabın içine sokulmak...
ergen görünücem endişesi.
sigarayla okulun bahçesine dalmış bulunmak.
bekçiyi göre göre kapıdan kaçmaya yeltenmek sonrasında bekçinin ikna etmesiyle vazgeçmek bunlardan sadece biridir.
alınan tek kutu içeceğin sınıftaki 20 kişi tarafından izin alınmadan hunharca elden ele dolaştırılarak bitirilmesi.
öndeki sıra arkadaşımın ders esnasında saçını örmek, sonra bozup tekrar tekrar örmek.. ne kızdı ama varya bir bilsen. iş atıyordum da anlamadı işte.
baharda boş derste budanan ağaçlar arasında bulduğumuz kesik bi ağaç gövdesi vardı. 8 erkek anca taşıdıydık. o odunla öğretmenler odasının kapısına koçbaşı yapmayacaktık.. biz yapsak bile müdür ve 3 müdür yardımcısı orada olmamalıydı.
okulun en üst katından merdiven boşluğuna tükürük yarışı.
dayak yerken kız kesmek.
genç erkek hocalara aşık olmak-olduğunu sanmak.
kantindeki fiyatlar düşsün diye boykot yapıp disipline gitmek.
sigara icmek icin bi kabine 3 kisi girip hoca geldiginde cinsel tercihimiz diyip tuvaletten cikmakti.
görsel
50 metre uzaktan atılan silginin saçma bir şekilde sıranın ayağında dik bir şekilde durması.

by seyid cem tüzün.
Tahta silgisiyle ayakkabı silmek. Lan baya işe yarardı. Evet.
Okula erken gitmek.
11. sınıfta okul başkanı olmak için 12. sınıftaki adaylara sallamalı bir balkon konuşması yapmak ve okul genelinde yapılan oylamada seçimi kazanmak.
(bkz: akape taktikleri)
Yangın söndürme tüpünü içeride ders varken kapı altı boşluğundan boşaltıp kaçmıştım.