bugün

gelecek bölümlerde saglam hidayet mecnun kapismasi olucaktir. hidayet çok emin kendinden, bu kapisma baya eglenceli olucak.
Leyla ile mecnun hep guzeldi guzelde kalacak ama ne hidayet arda olur ne de leyla leyla olur.
Diziye 2. Sezondan baslamış biri olarak şu ana kadar Bütün diziler arasından izlediğim en harika dizi bölümüydü!
efsane bir bölüm olmuştur. ismail abi' nin beethoven sahneleri net bir şekilde yarmıştır. son sahneden anlaşılacağı gibi bundan sonra olaylar olaylar!

http://www.youtube.com/watch?v=MEJqrQXy5pM
bu bölüm ismail abi' nin döktürdüğü dizimdir efendim.

--spoiler--

onur ünlü'nün yönettiği hemen farkedildi zaten. gangnam geyiği şahaneydi. ve beethoven kahkaha değil çığlık attırdı resmen.

ismail abi, "seni milyoner yapıcam" diyen adama "sigorta da yapıcan mı?" dedin ya, ben senin o bakışına öleyim ya, valla...

ama samet olayını daha farklı işlemelerini beklerdim. üstünden zaman geçti bi kere yapan yaptı esprisini. adam da samet'e o kadar benziyodu ki yavuz ona dönüp sadece "sorucam sandın di mi?" dese bile yeterdi.

mecnun'dan da at dışında küfür duymak bi garip oldu. orası da fena sahneydi ama sadece bi kere öyleseydi keşke "kancık" lafını, üç kere söyleyince sırıttı biraz.

--spoiler--

ama son söylediklerim küçük kusurlar. ben kimim de böyle akıl veriyorum orası da ayrı bir şey de mazur görün siz. sonuç olarak yine şahaneydi, bozdu diyenlere inat...
(bkz: nick cave)
(bkz: leonard cohen)
(bkz: tom waits)
sait faik, hiş hişt;
http://www.hikayeler.net/yazilar/6675/hist-hist/
cezmi ersöz'e selam çakmış dizidir, ''içime gir ama sakızını patlatma'' diyerek.

(bkz: içime gir ama sigaranı söndürme)
Gangnam style parodisiyle sosyal medyada olay olmuş dizi http://www.zapkolik.com/4...mecnun-gangnam-style.html
gangam style olayına nokta koymuş.
cezmi ersöz'e ince bir gönderme de bulunmuş
youtube'deki istanbul'daki garip ses olaylarına da karışmış.
ve olayları ilk sezona tekrar bağlamış.
mazlum bir arda ile giriş yapmış bir dizidir.
ama serkan keskin performansı ap ayrıdır.
ağlamak istiyorum dizimiz küllerinden doğdu.
allah diye bağrıp uçasım var.
bence bu bölüm, diziden ümidini kesenlere ve eski sezonlarla karşılaştırma yapanlara cevap niteliğinde bir bölüm oldu. hala ezgi asaroğlu ve ushan çakır'lı 1.sezonla karıştırma yanlışını yapanlar var ne yazık ki. evet eğer o dayak olayı olmasaydı belki daha iyi olurdu ancak oldu ve bitti. eğer başka bir dizi bu tüm yaşananları yaşasaydı, şimdi halen yayınlanıyor olmazdı. 2.sezonda, "1.sezon ne iyiydi, leyla ve arda'yı istiyoruz, eski tadı yok" dediniz; şimdi 3.sezonda bu sefer "2.sezonda sedef, şirin ve anneanne vardı ne güzeldi, bu sezon sıkıcı" diyorsunuz. böyle diye diye şu anki bölümlerin tadını yakalayamıyorsunuz. dünkü bölümden itibaren yeni bir sayfa açıldı bana göre leyla ile mecnun'da. gidenler geri dönmeyecek, belli. kalanlar ve yeni gelenlerle yeni bir yola girildi. bu dizi için "değişmeyen tek şey değişimin kendisidir" sözü çok uygun. artık kabullenmek lazım, o naif, mahalle çocuğu, sevgisini kalbine gömen, arda'nın karşısında efelenmeyen, en ağır küfürü "pis sarı tuvalet terliği" olan mecnun yok. artık başka bir mecnun var. çünkü başka bir leyla var. bizim de karşımızda farklı bir "leyla ile mecnun" var. ama hala gemisini bekleyen ve dün geminin sesini duyan ismail abi'miz; rant peşinde koşan, bıyıklarının ağzının içerisine girmesini istediğimiz bir erdal "baggal"ımız; evi otel gibi olan ve kafasındaki tülbentle hamur açan bir iskender'imiz ve dedelerimiz var. bence yok olanlarla ilgilenmeyi bırakıp, hala elimizde var olanlarla ilgilenelim; böylesi daha iyi.
yetmişinden sonra yola gelen, küllerinden doğan dizi.
eğer bu diziyse diğerleri ne?
ha eğer diğerleri diziyse bu ne?
bölüm yetmiş iş bitmemiş dedirten dizimiz.
candır canandır
giderek hızla boku çıkmakta olan dizi. sezon sonunu görürse şanslı. yalan yok ama izliyoruz orası ayrı.
71. bölümü tarihinin en çok gönderme yaptığı şahane bölümlerinden biri olmuştur.
hayatımıza fena derecede etki etmiştir. ağladığımızda ya da gözlerimi dolduğunda "ağlıyor musun sen?" sorusuna "gözüme bir şey kaçtı" demiyoruz mesela, "gözüme at kaçtı" diyoruz.
"içimde bir ayağı kırık at var. onu vur. valla vur onu."

oeh!
Bir aralar deli gibi seyrederdim ama nedense bu sezon diziden koptum. Belkide muge boz yuzunden.
leyla'nın güzelliğinin beş para etmez olmasına karşın mucnun'un aşkı için yollara düşüp çile çektiği hededir.
aşkın tanımını en iyi yapan iki büyük yetenek. bir kedinin ela gözlerine bakıp aşkı okumak gibi mecnun'u anlamak, timsah gözyaşlarının ardında saklanan tüm woman cinsiyetine küfretmek sanki, aşkı içinde yaşamak ölürken, bir nebze de olsa sevmek, hissetmek.
şu son 71. bölümden sonra hala; bozdu bu dizi be, artık eski tadını alamıyoruz, şu şöyleydi şöyle olmuş cıks olmamış, bu böyleydi böyle olmuş olmamış gibi tabirler kullanan insanların ne izlediklerini çok merak ettiğim dizidir.
bir de şöyle tipikler var; vay efendim boku çıktı ama izliyoruz napalım. *
ezgi asaroğlu muhabbetine girmiyorum bile.
71. bölümünü izlemek için: http://www.youtube.com/watch?v=m3zR6jqXx9U
dünyalarında yaşanmak istenen dizidir.