bugün

entry'ler (323)

aşka şükredelim

aşka şükür falan etmem. allah tez zamanda belasini versin bu duygunun.

sevgilisi olan bir kıza bile bile yazan erkek

sevgilisi olup yavsayan gavatla es degerdir.

zamanında

Zamanında diye başlayan cümlelerimizi en güzel şekilde tamamlayan şarkı.

Sevinçlerimiz gerçekti, gözyaşının ertesi umuttu.
Güzeldim ben o yazlar kadar zamaninda ailem çoktu.
Güzeldim ben o yazlar kadar zamaninda yazın bu kadar ağlamak yoktu.

yaşın getirdiği olgunluk

olgunluğu getiren yaş değil yaşanmışlıklardır.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

nev - zor.

sevgilisi olduğu halde beni bekle diyen kız

siz onu beklerken, daha kimlere neler der düşünülmesi gereken kızdır.

bir mesajı onlarca kez yazıp silmek

birden bi duygu gelir, alirsin eline telefonu yazarsin yazarsin. yazdiklarini okursun, silersin, birkaç kelime daha eklersin. sonra o gelen duygu, çekilir bir anda.dersin ki, yazsam ne olacak yazmasam ne. yazdiklarim hissettiklerimi anlatmaya ne kadar yetecek. bosverir komple silersin. bu boyle yaz sil şeklinde gider.

alkol aldıktan sonraki alkol alınmayan gün

yarısı uykuda geçer, yarısıda baş ağrısını dindirmeye çalışarak ve su içerek.

kenan evren in ölümü

idam ettirdikleri öbür tarafta karşılar, burada vermediği hesabı orada onlara verir.

sezen aksu

Aç kalbini ben geldim sıkı sıkı tut bırakma,
ister güneş ol yak beni, yağmurum ol ağlat beni, zincirleri yüreğimin artık sende,
Seyirlik değil ömürlük olsun,
Sanki aşkı öğütmeye programlı gibiyiz, aslına bakarsan insan olarak iyiyiz,
Bırak beni, yeter aldattığın yeter bırak beni,
Madem ki istiyorsun öyleyse durma git,
Yetimim sensiz, yurtsuz yersiz, dilerim bensiz anlayacaksın,
Sende kendi payından bir hatıra seç, ve o ben olayım, beni unutma,
Vazgeçtim gözlerinden vazgeçtim sözlerinden,
Sürünüyorum aşkından, kalmadı bende gururdan eser,
Bu yorgun kırık dökük hikayenin de adı bende saklı.
Bu hesap böyle bitsin helal ettim hakkımi.

Sezen'in şarkılarından sadece birer cümle bile bazen, dolu dolu bir aşk hikayesini en güzel şekilde tarif etmeye yetiyor.

gidemem

"Ama fazlada üzülme hayat bitiyor bir gün
Ayrılıktan kaçılmıyor
Hem çok zor hem de çok kısa bir macera ömür
Ömür imtihanla geçiyor" diyerek yaşadığınız şeyin evet acıttığını, ama bu hayattaki herşey gibi bunun da geçici olduğunu söyleyerek yüreğe su serpiyor.

" o zaman hemen git radyoyu aç bi şarkı tut
Ya da bi kitap oku mutlaka iyi geliyor.
Ya da balkona çık bağır bağıra bildiğin kadar,
Zehir dışarı akmadan yürek yıkanmıyor" diyerek yol gösteriyor o acıyı, olası en iyi şekilde atlatabilmek için, Ve bunları yaptığınızda gerçekten ii geliyor.

rte nin 10 kasımda gene yurtdışında olması

Siz mezarınızda uyurken, yaptığınız herseyi yıkmaya çalışan, ardınızdan demediğini bırakmayan, sizi sevenleri bir şeyler olmakla yargılayan biri sizi ziyarete gelse, eğer bunu hissedebilme ihtimaliniz de varsa, bundan ne kadar hoşnut olurdunuz. Bırakın rahat uyusun.

adele türkiye de şarkıcı olsaydı olabilecekler

Ayrıldığı sevgilisine şarkılarında gider yapıyor diye, demet akalın tarzı bir muameleye maruz kalabilirdi.

anneanne

Ufacık tefecik ama boyundan büyük kadındır anneanne. Dedeyle hala butun maçları izleyip, butun futbolcuların isimlerini ezbere bilen, hep doğruyu söyleyen ama doğru yolu gösterme biçimi bile inanilmaz matrak olandır. Uzaklarda bile yaşasa ne bir sınavınızı, ne çok önemsiz küçük bir hastalığınızı unutan, kalbi hep sizinle olandır.

leyla ile mecnun

dünyalarında yaşanmak istenen dizidir.

sen beni bırakana kadar ben seni bırakmayacağım

bi açıdan iyidir. sizi bırakana kadar oyle bir sürünür, azap çekersinizki, sizi biraktiginda bi açıdan bi huzur gelir ve terkedilmenin acısı hafifler.

kına gecesinde çılgınca oynayan dengesiz hatunlar

tam bir dengesizliktir. önce gelin adayını oturtur, ortalarına alır acıklı şarkılar türküler söyleyerek ağlatmaya çalışırlar. arada da yoklarlar kafasindaki örtüyü kaldirio ağlamış mı diye. ağlamıyo mu, bir tur daha dönerler etrafında. gelin adayını sonunda ağlatmayı başardilarmi da, hoop kalkip göbek atmaya başlarlar. amacınız ne, hangisi. ağlatmak mi oynatmak mi. sonrada oyle bir oynamaya baslarlar ki, dersiniz hepsi butun göbek atma istegini tutmus tutmus icinde, o anı beklemiş.

sözlük yazarlarının masasındaki nesneler

Mandalina kabukları
Su
Sigara
Çakmak
Cep telefonu
Meyve suyu
Kitap
Küllük.

aşık olma korkusu

daha önce bu konuda canı çok yanmış bir insan için gayet normal bir duygudur. birine karşı birşey hissetmeye başlasa bile kendini frenler. çünkü tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkar.

çocukken okunan en müthiş kitaplar

küçük prens.