bugün

entry'ler (426)

karım evi terk etti

Ulan ne karılar var bee..

türk erkeklerinin pek romantik olmaması

Kadın olduğumu nasıl belli ederim vol.2

içerde

Diziyi 25. Bölümden itibaren izlemeye başlayacak olan birisi neyi kaçırmış olabilir ilk ile son bölüm arasında sevgili yazar kardeşlerim. Hiç bir ilerleme yok. Var mı?

almanya nın mal olduğu gerçeği

trump'ın alman bankalarından çektiği kredilere bi bak istersen aslanım.

tekrar başlaması istenen diziler

arkadan l&m yazmayan kaldı mı gençler.

ilkokulda statü farkı yaratan nesneler

benim için kesinlikle "sayma fasülyesi".
ilkokul yılları insanın unutamadığı anı çöplüğü gibi birşey olsa gerek. öğretmenimiz okuma yazmaya yeni yeni başladığımız günlerde bu sayma fasulyelerden istemişti.
bense okula normal fasulye götürmüşüm. biraz parasızlık biraz cehalet derken rezil olan ben olmuştum.
o an o kadar da rezil olmamıştım aslında sağolsun mihriban öğretmenimin ellerinden öpüyorum. gülmüştü tatlı tatlı.
ama şimdiler de hatırlar hatırlar içim burkulur.

ülkücüyüz kime biat edelim

sahi bir vicdan vardı ne oldu ona?
ülküsü olan, hayali olan insanlar her zaman doğru taraftadır, doğrunun tarafındadır.
kimin söylediğinden ziyade ne söylediğine bakmak lazım.

mutlu olmanın yolları

bekleme, umma; hiç kimseden, hiç bir şeyden bir beklentin olmasın.
her konuda bu beklentisizlik. güzellik, aşk, para.
doğa-tanrı,Allah artık neye inanıyorsan ya da inanmıyorsan- sana ne veriyorsa onunla yetin.
sigara içiyorsan zevk alıyorsan iç. boş ver içmeyenlerin zevksiz tavsiyelerini.
hayatının her noktasına yansıt bunları.

muslera nın bilerek arsenal maçına çıkmaması

Kaptanın bilerek kart yiyip cezalı duruma düştüğü takımda iyi yapmıştır. Kaptanın fifilemedii takımı kendisi mi kurtaracak.

tarık çamdal

Orta yapabilse,adam kaçırmasa, atağa çıkabilse, yerini koruyabilse bir de geri dönebilirse on numara sağ bek.

wesley sneijder

Bu akşam ki Arsenal maçında takım arkadaşları tarafından göz göre göre pas alamayan adam. Bunu ben bile gördüysem bu adam en geç yaza yolcu. Burak bile topu atmak için önce sağ kanata Tarık camdal a bakıyor. Abdurrahim ve saz arkadaşları bu adamı göndermek için elinden geleni ardına koymuyorlar.

böyle bacaklarımı açaydım gitme diyeydim

Aranızda caps vermeyen marullar var hala.

son yıllarda boşanmanın artmasının nedenleri

Kapitalizm

rıdvan dilmen

Ersun Yanal güzel bir futbol oynatti bu akşam cimbom karşısında. Ve vahid sonrası ilk maçtan kendisine güvenen takımına güvenen bir hoca görüntüsü çiziyor Ersun Yanal.
Ve yorumcu çıkıyor ilk maçtan havalara girmesinler diye kendince akıl veriyor.
Peşin not:kimse Rıdvanin yorumlarına bok atmiyor. Yerinde harika tespit adamıdır kendisi.
Yahu tamam belki trabzonu sevmiyorsun sevme. Ersun Yanal da sana göre itici olabilir.
Ama şu objektif olamama olayın yüzünden fe(N)er(TV) kapanırsa objektif olmak zorunda kalabilir.
Bak o zaman çok üzülürüm.
Rıdvan mi kim diyorsunuz?; kendisi bir adet yorumcu.

kürtler türkiyenin seküler yapısının sigortasıdır

olmamış değerlendirmedir.
(bkz: tc nin kamburu)

sevgilin nereli olmalı

(bkz: Açılın ben adamım)
iş bu bakınız olmasını istediği sevgilinin sadece adam olmasını isteyenlere özeldir *

mültecilerdeki özgüven

Şimdilerde mini mini olan özgüvendir.
Geçen gün kırmızı ışıkta bekliyorum küçük bir çocuk uzaktan arabaları teker teker tıklatarak geliyor. Elimi bozukluklara uzattım, bana gelene kadar yaklaşık 1 dakika izledim kendisini. O kadar rahat hiçbirşey olamamanın hiçbirşeyi olmamanın verdiği rahatlıkla korkuttu beni. O çocuğun eğer ülkelerine dönmelezlerse 5 yıl sonraki halini hayal ettim bir an için ve o zaman o çocuk bir şehir eşkıyası olarak hayalimde canlandı.

aşk insana ne kazandırır

Aşk tadılması gereken bir durum yaşanması gereken bir deneyimdir. Kazanımlar kişiden kişiye değişir. En önemli kazanım kişinin aşkın o saf halini öyle damaklarinda hissediyor gibi birşey olması* hani o çok sevdiğin çikolataya son bozukluğu bayılırsin bitmesini istemezsin minik minik ısırıklar alırsın ya ha işte o çikolata aşk tadını çıkara çıkara ye çünkü bitecek.
Tanım versem iyi olacak gece gece gene dertlendik: şiir kazandırır. Şair olursun Kahramanmaraş suyu ictiysen *

erik

Meyve.
Tanım zoraki oldu ama olsun
Diyeceğimi demeden önce tanım gerekliydi.
Birşeye de saygı duyun arkadaş. Bırak ister ham yesin ister tatlı olunca yesin. Nasıl istiyorsa öyle yesin sana ne bana ne bize ne??? Y

köy enstitüleri

Mezun olduğum lisenin bir zamanlar ki etiketi.
Şimdilerde şehirden ne kadar uzak olduğu göz önünde bulunduruldugunda o zamanlar halktan tamamen kopuk köylü çocukların alınıp eğitim öğretim gördükleri okullardi.
Neresinden tutarsan tut hiç kimse bunu köylü halkı eğitmek olarak yutturamaz mantıklı düşünen bir insana. Ki zaten kapatılması sürecini de "menderes faşisti tuttu eğitimi yok etmek köylüleri cahil bırakmak için kapattı" diye düşünmek safça olur. Seçimlerde açık oy gizli tasnif stratejisiyle tek parti rejimini devam ettirmek isteyen bir inönü'nun halk için isteyeceği en son şey halkın bilinçli nesiller yetiştirmesi için onları eğitmek olurdu. Ki inönü denen mübarek insan halka değer verseydi kararlarına da saygı duyardi demi sevgili sözlük halkı. Köy Enstitülerinin ne olduğunu ne amaca hizmet ettiğini herkes biliyor Afedersiniz ama kimse dile getirmek istemiyor işine de gelmiyor.