bugün

--spoiler--
mende mecnun’dan füzun aşıklık istidadı var
aşık-ı sadık menem, mecnun’un ancak adı var.
--spoiler--

akıllı bıdıklar için çevirisi:
bende mecnundan çok aşıklık yatkınlığı var
sadık aşık benim mecnunun ancak adı var. (bkz: swh)
neresinden başlasam neresinde bitirsem denilir ya bazen, işte bu böyle bir şey. sadece izlemek değil bu dizinin gideri. görmek, bilmek, anlamak... belki de bu kadar anlam yüklememek mi gerek? samimi, içten... hikayesi biz, siz işte ötesi var mı? ayran budalası gibi izlediğiniz onun bunun hayatı değil bu dizi. bizim hayatımız işte. mecnun sananın, aşık olanın, aşkla yaşayanın, bekleyenin, umut edenin, yalan söyleyip pişman olanın, içten olanın dizisi. iyisi kötüsü sen ben biz işte. tebdili kıyafetle, makyajlı, yapılı saçlarıyla evde oturan kokoşların olmadığı dizi, evde terlikle dolaşan insanların olduğu dizi... seviyorum mutluyum izlemekten.
yeni kızlarla olmayan dizi.

yok abiler yok, o sedef in garip garip oynayarak yürüdüğünde de, şirinle atıştıklarında da, mecnun la konuştukları sahnelerde de iç tepkim olmuyor.

önceden sedef i desteklerdim. artık 2 si de batsın arkadaş, gidin ya hu. biz en sonda dersimizi aldık. sizden bi cacık olmaz. leyla nın yancıları daha iyi sizden, daha çok seviyorum onları.
iMDB ' de dünyanın en iyi 4.dizisi olarak görünen dizi.
Dizi gercekten guzel. Ama ben en cok yaptiklari gondermelere bayiliyorum.
sağlam bölüm olmuştur. fuzuli'ye gittikleri sahne ise gayet manidardı. onun haricinde yine bol göndermeli bir bölümdü; eski leyla'nın babasının küçük domates yemesi, return of the king'e * , iskender'in kafasında komando beresi çocuklarla tepinmesi ise the pacifier'a göndermelerle doluydu. erdal bakkal'ın "i have dream" repliği ile yaptığı göndermeyi ise bilemedim.

tashih: erdal bakkalımız'ın göndermesi aşağıdaki video ile alakalıymış.

http://www.youtube.com/watch?v=V57lotnKGF8&feature=related

not: dunyanin en mutevazi adami'na teşekkürler.
arkadaş dizinin öyle bir kredisi var ki; bir hafta bekliyorum, sonra mesela bu gün yada bugün hayal kırıklığı yaşadım. tamam dizi absürt komedi ama illa her bölüm absürd olsun diye kasmamak lazım. biraz daha mahalleyi işleseler, bakkalda evde takılsalar iyi olur. yada burak aksağa bir yamak falan bulsalar. arada yazartıkanması yaşayınca beraber vurdururlar falan. son olarakta sedef ve şirin ikilisi siz ne kadar gıcık, ne kadar pis, ne kadar rol yapmasını bilmeyen iki kızsınız. yemin ediyorum ikisini topla leylanın bir dalgalı saçı etmezler.
beğenmeyenler başka dizi izlesin la tavrında seyircilere sahip olmaması dilenen dizi.

sanane amk, izlerim izlemem. eleştiremeyecek miyim diziyi liseli. hem senin yarın okulun var hadi yatağa.
--spoiler--
-giderim var mı benim?
-ben verirdim.
-neyi?
-yani kızım olsa verirdim.
--spoiler--
--spoiler--
ki beklemek en korkunç halidir yaşamanın
--spoiler--
gani müjde eseri olan kaygısızlardan, attila atalay eseri olan sıdıkadan, yazarını bilemiyeceğim açıp bakmaya üşendim 7 numaradan sonra, türkiye de yapılmış en muhteşem dizidir efendim kendileri. güldürmek için efekt vermeye ihtiyaç duymayan dizilerdendir. sol frame de her gördüğümde entry girme ihtiyacı hissediyorum nedense. nedenini de biliyorum ama sırf entellik olsun diye nedense yazdım. neden? çünkü leyla ile mecnun izleyicisiyim. entel olmam gerek değil mi? çok saçma lan herşey. formatın a.na koydum. yo koymadım. tanım var mı? var.
hakaret var mı? yok.
imla? daha düzgün olamazdı.
valla formata uygun.
bazı şeyleri sadece yaratıcılıkla açıklayamazsınız. leyla ile mecnun öyle bir şey.

bir diziye de fuzuli gelir de görünür mü ya? hani bir replik vardı, peki ya messi, onu nasıl açıklayacaksın diye.

ben de soruyorum, peki ya burak aksak onu nasıl açıklayacaksın.

fekat, burak abime ne kadar hastaysam, eyüp bozun yönetmenliğine de o kadar ayarım.

ömrümde gördüğüm en tırt çölde koşma sahnesiydi son sahne. onur ünlü gel, lütfen artık.

yemin ediyorum pargalı ibrahim'in ikiziyle birlikte çekilen sahneleri daha iyiydi. bu diziyi böyle küçük şeylerle düşürmeyin derim. saygılar.

en bi seveni, çok bi seveni, sadık kulunuz.
''bende mecnun'dan füzun aşıklık istidadı var / aşık-ı sadık benim, mecnun'un ancak adı var.''

fuzuli gecesi.
yok olmuyor artık bir umutla düzelir diye bekliyoruz ama nafile düzeleceği yok bu dizinin.

saat 17:00'de trt de 21. bölümü vardı dizinin gülmekten yemek bile yiyemedim.

akşam 22:00 beklenen yeni bölüm var, bir umut belki biraz daha iyi olmuştur diye izlemeye başlıyoruz sonrası hayal kırıklığı.

zorlama gülümselerle kendimizi kandırıyoruz bunuda gerçek l&m ciler biliyorlar.

kimsenin dizinin daha ne kadar böyle gideceğine dair fikri yok. yeni oyuncular bir türlü o sinerjiyi yakalayamadılar.

zeynep çamcı müge boza göre biraz daha iyi fakat bu onunlada olmuyor.

diziyi kurtaracak tek şey leyla ve ardanın diziye geri dönmesidir. * bu sayede dizi ancak toparlar ve özlenen o günlerine tekrar döner.

edit: şimdi beni eksileyecekler olacaktır. inanın zerre kadar umrumda değil. tek derdimiz var oda başından beri izlediğimiz o diziyi geri kazanmak.
adalardan bir yar gelir bizlere...

http://www.youtube.com/watch?v=Ql9LJPYE2qU
bu düşüşe bi dur demesi gereken dizi.

peşin not; tamam liseliler, sakin, tamam yavuz var ismail abi var, her şey onlar, erdal bakkal ın ağzı çeksin tamam sakin.
son bölümlerdeki yavanlığa inat bomba, gibi bir 44.bölüm olmuştur.

ama yoğun olmasa da süreğen bir hikayeye geçse daha güzel olacak...
(bkz: fuzuli bey)
Evet diziyi çok seviyoruz, evet dizi şuan televizyondaki en kaliteli yapımlardan biri ancak,
1.sezon ile 2.sezon arasında o kadar çok fark var ki!
onur ünlü ve burak aksak'ın bu durum hakkında oturup düşünmeleri gerekiyor.
hemen yapılması gereken ise, yönetmen koltuğuna bir yönetmenin oturmasıdır.
Leyla'nın ölümünün ardından romantik , duygusal sahnelerde doğal olarak bir azalma oldu. Eee bunu geri getirmek de kolay değil tabi. Mecnun'un şap diye aşık olması falan. Zaten sedef mi şirin mi ayrımına düşmüş mecnun da ( çoğu izleyenler gibi ) Ancak her ne kadar sedef çok tatlı olsa da hareketleriyle , bıcırıklığıyla falan leyla'lıktan çok uzak. Keza şirin'de burnu havada olması dolayısıyla aynı şekilde uzak. Şahsi görüşüme göre şirin yeni leyla olmak için daha iyi bir aday. Ama ben ne sedef'in ne de şirin'in leyla moduna girmesini isterim. Mecnun'un leyla'sız kaldığı şu vakitlerde bu iki karakterden farklı gerçek bir leyla girsin diziye isterim.
Mecnunun mecnun olmadığını öğrendiğimiz dizidir. Leylasını bulsun artık şu mecnun.
mecnun'un fuzuli bey amca sözleri gülmekten öldürmüştür.
44.bölüm göndermelerle dolu bir bölümdü, böyle zekice bir dizi yapıldığı için çok müteşekkiriz.
mecnunun bi şirin bi sedef arasında gidip gelmesi çok kapsadı diziyi mecnunun çelişkileri o kadar baydı ki tamam hangisi olursa olsun artık dememe neden oldu. yavuza acilen hemde en acilinden bi kız gelmeli.sadece dayak yiyen bir hırsız oldu monotonlaştı.

--spoiler--

duyduğuma göre gelecekmişte.

--spoiler--

(#)ismail abi ve iskender iyi onlar için bi sözüm yok böyle devam.

(#)çakma sakallı dede uçuşlarda çok iyi ona da bi sözüm yok.

(#)mecnuuuun mecnun ne oldu sana böyle eskisi gibi olsan keşke senin için bir şeyler eksik değil fazla.

(#)benjamin arda'nın yerini alsa o kadar güzel olur ki mesela sedef'e aşık olsa ya da nurten'in yeğenine falan hea? yani bi şekilde kadroya dahil olsun istiyorum.

(#)telatabi iyi hoşta yok bu bölüm hiç güldürmedi sevemedim bu bölüm.

(#)erdal ve nurten'de iyiydi bu bölümde.

(#)sedef ne güzel dans ettin sokaklarda sen öyle http://ulu.so/u8h4k8 ayrıca şurada o kadar güzelsin ki http://ulu.so/uec9j3

(#)şirin* şu kavga sahnesinde ilk kez iyi oynadın çok sahiciydin http://ulu.so/ulobcv

hep söyledim yine söylüyorum ah muhsin ünlü ahhh*.

burak aksak'a haksızlık edilmemeli üç önemli karakterini kaybetmiş bir dizinin senaristi olarak daha iyisi de yapılamazdı yaşa sen burak aksak der ve günlerden bir gün kendisinin atmış olduğu twiti hatırlatarak entrymi bitiriyorum.

senarist olmanın en kötü taraflarından biri de beklentiyi karşılamayan bir bölüm olduğunda sütü kesilmiş inek muamelesi görmektir...
burak aksak

edit: unutmadan bu bölümün en güzel sahnesi şurasıydı tabi ki* http://ulu.so/uo6ajy

edit2:neyini eksilediniz acaba bunun.
bu bölüm idare eder tarzındaydı..

fuzuli li anları sözlükçülercede gayet güzel algılanmış.

22 mayıs 1950 celal bayar cumhurbaşkanı oldu dedi 2012 dede.
mecnun da bak birşey öğrendik fena mı dedi.

güldürürken bilgi de verebiliyor bizim dizimiz..
git gide artık eski tadı vermeyen dizi. (#14514795)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar