bugün

yeni başladığım yaklaşık 10 gündür oynayıp ebeme kadar küfür yediğim oyun.
bir bayan olarak türk serverlarında oyun oynamak çok zor zira.
west sunucusunda diamond 3 liginde oynadığım oyundur.
türkiye sunucusunu aşağılayamayanı üye yapmıyorlarmış bu oyuna. ulan düdük makarnaları, sizin kadar şov meraklısı insanlar tanımadım ben. kassana elmasa, şampiyonlar ligine? madem o kadar kolay, herkes troll, niye kasmıyorsun ulan? yemiyor mu? sen sövüyorsun diye sövüyor o adam sana pick ekranında, ya da ne bileyim o çok övdüğün west sunucusunda ingilizcen ne kadar iyi ki orayla burayı kıyaslıyorsun? tr'de ward almayan supporta, gang gelmeyen jungle a chat ekranında roman yaziyorsun. westte oyle mi? gang pls, only ward here. ping. bitti. sonra westin gozunu seveyim. ayni muameleyi buradaki adama yap o da melek oluyor, gör.
türk serverındaki challenger seviyesinin west'te gold'a eşit olduğu oyun.
türkiye serverında challenger a kasamayanların westte gold liginde süründükleri oyun.
birkaç arkadaşımın yeni başladığı ve beni de dahil ettiği dota benzeri oyundur. animasyonlar grafikler güzel ama "parayı veren düdüğü çalar" misali herolar var onun için kötü olmuş biraz.
Weste oynarken TR sunucusu acilinca oraya almislardi bizi. Cok afedersinizi bir arkadasa sövmüştüm arkadaş küstü basede bekliycem özür dileyeceksin dedi dilemedim sonra adamlari feedlemeye falan basladi küstüm oynamiyorum dedi. Sonra gittm 40 lira verdim weste gectim. Korkunctu.
son 3 gündür iyice sinir olmaya başladığım oyun. ulan seri maçlarına geçtim sabaha karşı gireyim maçlara belki liseli,noob,afk olmaz diyorum. sabaha karşı 3 4 sularında giriyorum. kesintisiz bütün maçlarımda jungle afk kalıyor oyun 20 de sur oluyor. ulan nasıl her seferinde beni buluyorsunuz.
tr serverında mutlaka bulunan şeyler darius nidalee trydanmere afk feeder troll 12-15 yaş aralığında çocuk sikerim tr serverını oynama düşüncesi olan weste açsın abi adam gibi adamlar.
oynayanların oyuncu çekerken aynı dota ama item dizmesi kolay valla bak deyip bu oyun çakma deyince de hayır türü aynı ondan öyle geliyor diye savunduğu çakmalar ligi.
bir invoker olmayacak bisürü herosu vardır. gerçi yakında onu da çalarlar.
riot graves kodu hediye edilmesini beklediğim oyundur. ayrıca tr serverında oynayan varsa empozee nickim beklerim.
kesinlikle bir world of warcraft olmayan oyun.
aç iken oynanmayan oyun. hakikaten beyin duruyor, sinirden başım ağrıdı.
voli karakteri alanların çoğu wolfteam oynamış bebelerin, oyunun türkçe olması ihtibaren akın etmiş ergen bebelerin istilasını uğramış oyundur. karaktersiz ergenlerin kendine bir yol seçip bu oyunu baslamışlardır.
Sırf türk ergenleriyle karşılaşmamak için west'te başlayıp hala devam ettiğim oyundur.
geçen gün yazıcının kartuşunun bozulmasından mütevellit bir internet kafeye gittim; baktım çocuk dolu, halen eskisi gibi counter striker- half life gibi oyunlar oynuyorlar diye düşündüm. dedim bir bakayım..

her masada league of legends açık çocuklar bağrışlar içerisinde kimi zaman ve bir çocukla şöyle bir diyalog geçti aramda:

+ne oynuyorsun ?
-lol abi.
+çok mu seviyorsun lol oynamayı ?
-evet abi.
+peki, arkadaşlarınla da oynuyor musun?
-hıhı.(başıyla onaylar)
+en çok hangi şampiyonu seviyorsun söyle bakalım ? ...
günümüzün en popüler moba tarzı oyunudur.
Türkiye serverına geçtim geçeli pişman eden, oyunun güzel ama türk playerların zeka seviyesinin düşük olduğu dota 2 benzeri oyun. Oyuna 2. Yılıma giriyorum, düzenli olarak oynardım. Ama son 2 aydır oyunculardan dolayı giremiyorum. 1200 elo vardı S2de, S3e bir girdik rankedda 2 maç yenildim bronz 5e attı beni riot... Götümü yırta yırta gümüş 3teyim ama artık gına geldi, dayanamıyor insan. Ya yaş düşük olsa bile oynamayı, insanlığı bilen olsalar tamam derim, yani ibneleri mi çekiyorum anlamadım.
Bazı oyuncular vardır başımın üstünde yeri var, yenilsek de maçı zevkli geçer zevk verir.
Yok arkadaş yok, oyun oyunculardan dolayı adam olmaz.
nidalenin karşısında bir türlü duramadığım ashe caitlyn ve miss fortune ile harikalar yarattığım oyun.
final maçının başlamasına saniyeler kalan casual oyuncuların hayranı olduğu moba oyun.
tanıştığım güne lanet ettiğim oyun, allah kahretsin ki 2 yıldır oynuyorum sinir stresten başka hiçbir bok değil.
muhtemelen bugün bıraktığım oyun.

yeni başlamıştım zaten ama kendimce fena değildim. arkadaşlarla oynuyoduk arada. tek başıma korkup oynayamadığım için arkadaşla gittiğim internet kafenin sahibi ''oo hanım kızım iyice lolcü oldun. ehehe'' tarzı geyiklere başlamıştı. ta ki bugün evde tek başıma oynamaya çalışana kadar. meğersem benim arkamı arkadaşlar topluyomuş.

genelde nidalee oynayan ben haftanın herosu olması sebebiyle diana oynamaya başlamıştım. skilleri hoş team fight ta nidalee gibi eriyip gitmiyor vs. vs. yanımda 4 tane tanımadığım adamla oynuyorum. üst koridordayım, elemanın birisi diana mide dedi mide indim. hadi sonra tekrar diana üste diana alta yani anlıycağınız tam bir çaycı olmuştum oyunda. ağzımı açıpta bişey diyemiyorum. öyle küfür kombinasyonları geçiyo ki hık desem evime baskın yapabilirler. sessiz sessiz oynuyorum. 20. dakika da bitanesi diana noob yaa dedi. oğlum, güzel evladım. muhtemelen ablan yaşındayım ve 15+ asistle oynuyorum daha napabilirim? çaycı oldum burda ses çıkarmıycam diye. hanfendiliğime bok sürdürmiycem diye. sinir hastası oldum şu genç yaşımda.

neyse sözlük uzun lafın kısası oyunu biz aldık. hepsini de report ettim hakaretten. ama çok dertliyim. küfür haznemi geliştiren manyakların olduğu bu oyunu daha fazla tek başıma oynayamıycam. sihirdar vadisinde ki sanki şampiyon değil benim, öyle geriliyorum tek oynarken. allah düşmanımın başına vermesin.
oyunun en baba solo top karakteri açık ve net nidalee dir. teemo gibi, girdin mi tam gireceksin buna. oldu ki girdin, geri dönesin geldi. yandın arkadaş. harras harras skill setinin vurduğu damage in yarısını sen geri dönerken kafana kafana geçiriyor adam. bir de üstüne jarvan demesyaaaaaaaaaaaa diye atlarsa orada duvarlara kafa atasın geliyor.

jungle oynarsın, gang ittiğin lanedan kill alamazsın ama flash attırdığın için sevinirsin. geri dönerken mide de uğrayayım dersin, o ara midde ne oluyor diye haritayı oraya çevirirsin. yukarılardan bir ses gelir. renekton ilk kanı akıtmıştır...

solo top oynarsın, lvl 3 de adama ölümüne girersin, elinde riven gibi bir hero vardır. 32 hp ile götü kurtarır adam. ignate vs. ne varsa boşaltmışsınızdır adama. 4 lvlda gelir seni keser gri ekrana bakarken sigara yakarsın.

support oynarsın, adc afk idir. gerisini biliyorsunuz.

adc oynarsın, karşıdaki zed 24. dakikada full build karşına çıkar. sen farm yapayım da şu infinityi bir an önce çıkayım diye düşünürken 5 kişinin bota gelip eşek gibi koruduğun kuleni alması, bununla yetinmeyin 2. kuleyi de pushlamasını seyredersin. yukarıda bir yerlerde muhakkak solo farm yapan bir nasus vardır. bakarsın iç çekersin... karşısındaki adam o kadar rahattır ki bota teleportu olmamasına rahmen bota gelebiliyordur. falan filan.
10 dk önce server'ı çökmüştür. hayırlı olsun.
ranked maçlarında ağırlıkla malphite amumu shen hecarim blitzcrank ve kassadinin yasaklandığı oyun.

ilk akali sayesinde başladım oyuna. bebeğim benim kim nederse desin katarina yı teke tekte alamıyorsa bıraksın oyunu. ha birde kızıl akali kostümü bi açılmadı anasının elini öpeyim.

birde op ler falan belirlenmiş öyle bişey yok kasınca her karakter anasını ağlatıyor.
aynı zamanda youtube'a league of legends top 5 plays week yazarsanız 140 haftanın en güzel hareketlerini en güzel şekilde izleyebilirsiniz. bunu neden söylüyorum her karakter bir nebze op potansiyellidir yani. op demiyorum bakın potansiyell var diyorum herşey oyuncuya bağlı. sen ryze rabadon kasarsan ölür mesela. yap ona 7 k mana millet ebesinin billurlarını görsün.