bugün

Eğer laptopunuzu yeni aldıysanz listenin başına touchpad'i kullanmanın zorluklarını ekleyebiliriz. Bir süre kanser olursunuz. Önünüzdeki pencereyi tutup kenara taşıyayım dersiniz ama ne çare, ya tutamazsınız ya da bırakamazsınız. Bir klasöre girebilmek için onlarca kez parmanığınızla touchpad'e vurursunuz. Ama korkmayın delinmez.
En yakın bir yerden acilen bir usb mouse temin ederseniz (ki artık mahalle bakkallarında bile satılıyor) bu dertten kurtulursunuz.

Listenin ikinci sırasında da batarya problemi vardır. Alırken saatlerce fişe takılı olmadan kullanabileceğinizi düşünürsünüz ama yalandır bu efendim. Bunu, arkadaşlarınızla bir cafeteryaya gittinizde farkedersiniz. Benim de laptopum var edasıyla gıcır gıcır laptopunuzu çantasından çıkartıp, masaya koyarsınız. Etraftaki herkesin sizin laptopunuza baktığını düşünüyorsunuzdur. Artık siz o eski siz değilsinizdir. Hareketleriniz, konuşmalarınız değişmiştir. Taki yarım saat sonra ki bip bip bip sesini duyana kadar. Hani kullanım süresi 4 saatti?
Bunun da çözümü şudur; önce çaktırmadan laptopunuzu çantasına geri koyarsınız, arkadaşlarınıza da "Yok şarjı daha 4 saat gider de, işim bitti o yüzden kaldırdım." dersiniz, olur biter...
yazın ısınmasıdır. kışın yatağın içini sıcak tutar mis gibi oh.
başka da bir şeyi yok. bağımlılık yapıyor sadece laptopla yatıp laptopla kalkıyor insan.
mause yerine kullanılan alan ilk başta çok zorlar insanı.
o daracık birbirine geçmiş aptal klavyesiyle özellikle yoğun metin girişi yapıyorsanız sizi kanser etme riski yüksektir.
laptop almanın mutluluğunu laptop a bok atarak kutlamak.*
zamanla touchpad te ve batarya da meydana gelen sorunlardan başka sorunu yoktur.*
Muhasebeciler içinde klavye yanında numara bölümünün olmaması zorluktur. Fakat onunda çözümü vardır, usb ile bağlanan bir numara cihazı sayesinde hızlı bir şekilde rakam girişi yapılabilmektedir.
tuslar kahretsin ki o tuslar!.. bir de nasil yapiyorsam yazi yazarken bi bakiyorum en son yazdigim satirin en az iki satir ustunde yazmaya devam ediyorum yarisi asagida, geri kalani en tepede diger cumlenin icinde. bide ctrl yerine fn tusu koyuyorlar ya gicik oluyorum. agiz tadiyla bir kes-yapistir yaptirtmadiniz be!
zırt pırt şarjının bitmesi.
dezavantajları:
adam gibi oyun oynanamaması, ekran kartı değiştirilememesi, sınırlı ram slotu, çük kadar ekranı, aman birşey olmasın diye aşırı itina gösterme gerekliliği, tozlu kirli yerlerde kullanınca fanın pislik dolup işlemcinin aşırı ısınması, karaza üzerine çay falan dökülse servise girmesi, harddisklerinin çok hassas olması yüzünden darbede bad sector yapması, alırken kafanıza göre dış dizayn yapamamanız, klavyesini beğenmeyince yeni bir klavyeyi takamamanız, extra klavye vs her şeyi usbden takmanız, usb ye fazla yüklenince anakartın usb ye verdiği elektrik besleme devrelerinin yanması, çöktüğünde harddiskin rahatça sökülüp başka pc de yedeklenmesinin zor olması illaki bir dönüştürücü gerekir olmadı usb kutu içine koyulur vs.

avantajları:
taşınabilir olması ve enerji gereksiminin az olması ve elektrik kesilmelerini pek takmadan rahat rahat iş yapabilmeniz,sıçarken bile msn e girilebilmesi, bir yerde 4mbit wifi bulunca arabanın bagajına atıp bir gecede download rekoru kırılabilmesi, tatile giderken ısınmasın diye tuvaletin zeminine konup nasıl olsa az elektrik harcıyor diye torrentlere dayanılıp tatilden döndüğünüzde 1 senelik film ihtiyacınızı gidermiş olması vs.
pişik yapar.

lan ne biçim iş demeyin. yaz günü, şortunla otururken kucağına al da göreyim ben senin o süt beyaz tenini.
oldukça sıcaklık hissi yaratıyor.
bence tek problemi, en ufak sarsıntılarda bile sabit diskin hasar görmesidir.

onun haricinde, msi markasında numerik tuş standart. fujitsu siemens in pil ömrü uzun.
(bkz: cep telefonu kullanmanın zorlukları)
eğer anakartında sorun varsa açılması için kalp masajı yapmayı gerenktiren alet. *
cok uzun süreler kuçakta tutulmasıyla yaydığı radyasyon nedeniyle kısırlık yaratma riski olması.