bugün

entry'ler (269)

michael jackson ın ahirette karşılaşacağı sorular

Geçenlerde okuduğum ve müslüman olduğunu öğrendiğimde, islamiyet'e inananlar için Michael Jasckson'un son anda paçasını yırtabileceği fikirlerinin oluşabileceği durum.
http://www.haberturk.com/...cat=180&dt=2008/11/21
(bkz: allah bilir)
(bkz: ben bilmem beyim bilir)

her gecen gun omrun bir gun daha azalmasi

Alınan her nefesin, ölüme bir nefes kadar yaklaşılması durumu.

welcome to ulu sozluk

Yönetim tarafında, yeni bir yazara gönderilebilecek ilk mesaj başlığı.
Son için (bkz: astalavista)

ben keyfim ve kahyası

okey'e yada king'e dördüncü arayan üç kişi.

celladına aşık olan insan

- Abi celladım sen mişsin?
+ Evet. Ne oldu?
- Abi be, boynumu uçurmasan da beni kırbaçlayarak öldürsen olmaz mı?
+ Vibratöre ne dersin koçum?

radyo uludağ

Bir girdiğimde arabesk çalarken, bir sonrakinde metal müzik çalındığına şahit olduğumda ve bundan dolayıdır ki nasıl bir şekilde yönetildiği konusunda hayretler içinde kaldığım radyo.

tesettür içine g string giyilmesi

Tesettürlü bir kadının g-string giyip giymediğini tahmin edebilecek kadar engin bir öngörüye nasıl sahip olunuyor konusunda hayretler uyandırması gereken öngörü.

entryden cinsiyet tahlili yapamayan yazar

Daha önceki bir kaç denemesinde çuvalladığını görünce, boyundan büyük işlere kalkışmak istemeyen yazardır.

gofc

Gökhan Özen Fun Club'ın kısaltması. http://gokhanozenclub.net
Pek tarzım değildir, o ayrı.

özelleştir

fotoğraflarınızı boyutlandırmak için; http://www.picresize.com/legacy

başlanıldığında zor bırakılan şeyler

Jaguar kullanmak.
Eğer bir jaguar'a sahipseniz bunun bir iyi bir de kötü yanı vardır.
iyi yanı; dünyanın en muhteşem aletine sahipsiniz, Kötü yanı ise; artık hiç bir arabayı kullanmak sizi mutlu etmeyecektir.

Kullananların yalancısıyım...

günün ilk ışıkları

Öğrencilik yıllarımızda, bizi "Siktir ya bu günü de sabah ettik, hala proje bitmedi. Teslime de 3 saat kaldı. Acaba ne yapsam?" gibi kaygılara iten o ışıklar.

moderatör olmak isteyen uuserların vaatleri

Eksi oy verme butonunu sözlükten kaldıracağım, tüm seri eksi oy veren ibneleri çaylak yapacağım. Artık tüm yazarların entry'leri artı oy alacak. Sözlüğün gayri safi milli hasılası yükselecek.

zenginlerin kotu fakirlerin iyi olmasi

Her iki kesim içinde de iyi ya da kötülerin olabileceği göz önüne alındığında;

(bkz: zugurt tesellisi)

turbana bez parcasi diyen zihniyet

- Mahmut abi o kafandaki bez ne iş?
- Ah be Rıza... Sen onun kaç yüz liralık ipek olduğunu biliyor olsaydın, benimle böyle konuşmazdın.
- Hönk?? Pardon abi ya, kusura bakma...

yüzde 47

%47 veya 0,47 olarak yazılır.

seriat gelecek vahset bitecek

Muhtemel AKP propagandası.

seriati kotu bir sey zannetmek

Aklı başında insanların yaptığı bir eylem.
Edit: Haklılar da...

biz kendi aramızda sözlendik

Yeterli maddi ve manevi imkanları olmadığından dolayı bu tip çiftler genelde de gümüş yüzük takarlar.

ditty

Ölüm haberini aldığımda çok üzüldüm, ben de bir "allah rahmet eylesin" yazayım dedim. Hiç tanımıyordum ki...
Ama gördüm ki olay hiç de düşündüğüm gibi değilmiş. Onu tanıyan tanımayan tüm sözlük ahalisi burda. Bir şeyler yazmış ve hatta yazmaya da devam ediyorlar. Bu kadar duyarlı ve hassas insanlarla aynı ortamda bulunuyor olmak tüylerimi ürpertti.

Allah rahmet eylesin.

Sevgili Ditty,
zamanında böyle bir entry girmiştim diye torunlarına anlatacak bir öykün (#554914) belki artık olmayacak
Belki hiç torunların bile olmayacak
ama üzülme, geride seni düşünen ve seni her hatırladıklarında arkadandan bir fatiha okuyacak insanlar bıraktın...
Toprağın bol, mekanın cennet olsun.