bugün

ruhsuz maldır. soğuk kat kat giyinilen eve kapanılan ayın neyini seviyorsunuz lan. ancak ayılar sever o da uyuyor diye. evet.
(bkz: Kış mevsimi)
Yaz aylarını sevenden daha mal olamaz.
Evinde çatır çatır yanan sobanın yanında dışarının soğunu izlerken çay içerek keyf çıkaran insandır.
yaz ayını sevenlerden daha güçlü genlere sahiptir. tarihi inceleyin bakalım; soğuk iklimlerin insanları yoksa sıcak iklimlerin insanları mı tarihin akışına en çok etki etmiş.
Kış ayını sevmeyen, kışın tamamı yaz hayalleri kurup hayattan zevk alamayan maldan daha akıllıdır.
''kıs ayını seven ayı'' olarak degistirilmesi gereken baslık.
mal sensin dediğim başlık.
(bkz: ben). Yazın yazlığınız varsa ve yaz aylarında orda götünüzü sere sere ekmek elden su gölden tatil yapabiliyorsanız güzel.

istanbul gibi bir yerde çalışan biriyseniz yaz bir işkence...
Yaz ayını seven maldan kat be kat daha akıllıdır.

Yapış yapış terlemekten neden hoşlanılır ki.
Yazın sıçağında bunalmış kişidir.
(bkz: ben)
terlemek yerine üşümeyi tercih ediyordur. yazın güneşte yüzünden terler damlarken dışarı çıkmaktansa kışın paltosunu giyip dışarı çıkmayı seviyordur. bir de evinde klima yoksa yazın sıcaktan uyuyamamak yerine kışın * sıcacık yatağında dışarısı soğukken uyumayı seviyordur.
asıl o yağan karı izlemekten zevk almayan çocukluğunda poşetle kaymamış, okulların tatil olma olasılığını sevmemiş kişi maldır.
Duygusal burçlar toplaşssın bu mevsime sahip çıksın. Kışı seven doğal gaz faturasına katlanır * seviyorsak sahip çıkalım.
Benim gözümde de maldır. Deniz kum güneş varken o gider depresif karı göt dondurucu havayı seçer. Kışın sikko okul dertleriyle uğraşırsın yazinsa yan gel yat. Neyini severler şu kışın hiç anlamam. Yaratılışla da alakalıdır belki. Antalyada temmuzun ve öğlenin ortasında doğmuşum. Soğuk sevmek için çok fazla seçeneğim yokmuş hani.
kış ayı ne amk? denilesidir. ipini koparan başlık açıyor diye devam ettirilesi.

kış mevsimini vivaldi'nin winter eserini dinleyerek geçirirseniz sevmeyi bırak aşık olma eşiğine gelebilirsiniz. yüzünü yalayan soğuk sana yaşadığını hissettirir. e o zaman bahar aylarını sevenler aramal mı amk? yapma bunu yapma bunu.
üşüse de içi sıcacık olandır. üşümeye anlamlar yükleyendir. biraz sıcak gördü mü dışarı çıkmaya erinendir. evet ben

ama kışı sevmek ruh ister kesinlikle. o yüzden mal demek mal olduğunuza işarettir.
olmayan maldır.

biri de çıkıp dememiş ki kış ayı ne amk. kış mevsimdir lan.
terlemek ve amele yanigini sevmiyordur.
yani hadi tamam ter diye bisey avrda bunun kokusu niye var?
mal değil insandır. hisleri ince insandır.
kış ay değildir, mevsimdir oç.
(bkz: tubifex)
yazın sıcağında terden ölen adama su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim. kış ayını seven maldır.
Kisin bir mevsim oldugunu bilmeyen insandir.

Simdi hepimizin aklinda ayni soru;

(bkz: kış ayı nedir)
Benim o mal. Sebebim de basit: Hava soguksa bir kat fazladan kiyafet giyer sorunu cozersin. Ancak sicaga karsi yapabilecegin hic bir sey yoktur. Hele ki terleyen bir insansaniz benim gibi klima buldugunuz yeri yaşam alani olarak belirler tum aktivitelerinizi ona endekslersiniz.