bugün

gurur!.. * *
bulduklarımız beklentilerimize dar geldi ve ruhumuzu sıktı.aynaya bakmayı unuttuk.
her insanın hataları vardır ama özellikle kız milletine münhasır bazı yanlışlar vardır. dürüst olmak gerekirse kızların en büyük yanlışlarından biri, erkeklerin dış görünüşe aldanıp sevgili seçtiklerini düşünüp şikayet etmelerine rağmen, hoşlandığı elde etmek için bu yola baş vurmalıdır. (bkz: eleştirmek ama karşı olmamak) dış görünüş mevzusuna el atacağız derken farkında olmadan görüntülerini basitleştirirler, bu da bir diğer yanlışlarıdır. genel geçer kız imajına uyarak çoğu tek tipleşme yolunda hızlı adımlar atar. yapılan makyaj, saç stilleri, giydikleri ile kızların çoğu birbirinden ayırt edilemez hale gelmiştir. oysa ki her insan farklıdır, özgün tarzlarını oluştursunlar diyemiyorum çünkü kolay bir şey değil. hiç olmazsa sürüden olmasınlar. ve unutmasınlar ki başkası gibi olmak onlara bir şey kazandırmaz, bir kaç abazanın attığı laflardan başka.
erkeklere haddinden fazla değer vermek.
beklentilerinin bir türlü son bulmaması ve cinsiyet ayrımı olmaksızın pek çok insanın yaptığı gibi karşısındakini olduğu gibi, rağmenli sevmek yerine onu değiştirmeye çalışmak.
her fırsatta "erkek değilmisinz hepiniz aynısınız" demek ama yine de her önüne gelen erkekten farklı şeyler beklemek sonunda da üzülmek. madem aynı olduğunu biliyosun neden hala farklı beklentiler içine giriyorsun ki değil mi ama?
yanlışlıkla da olsa birbirlerine pandik atmaları.
kendilerini ben böleyimdir ben şöleyimdir diye övdükleri,veya sadece gözünüze girebilmek için, öne sürdüğünüz konulara verdiğiniz tepkilere göre,ruh ikizi gibiyiz demesi saçmasına bir an için kanmamız...
birsey istemeye sadece kendilerinin hakki oldugunu sanmalari, erkeklerin isteklerini genelde merak etmemeleri.
(bkz: erkeklerin yaptıgı yanlıslar)
kendisine selam veren her erkeğe abazan muamelesi yapmak.
vermek.*
çok konuşmak.
çıkacakları erkekleri kendi arkadaşlarının yorumlarına göre seçmeleri.
her seferinde, bu başka deyip erkeklere inanmak, güvenmek..
mükemmel erkeği aramak.
kompleksli davranmak , ilişkide küçük hesaplar peşine düşmek , kendini dünyadaki tek kız sanmak. bu davranışları neticesinde erkek elinden kaçınca oturup üzülmek.
vermemek.*
her erkeğe potansiyel sapık gözüyle bakmaları(gerçi bu yüzden onları suçlamamak lazım)..
(bkz: herseyi erkekten beklemek)
en büyük hataları ve kayıpları bu yüzden olmaktadır kanımca.
erkeği kendine bağlamak için kendilerini tutsak etmeleri.
karşısındaki kişiye çabucak güvenmek...
en büyük yanlışları bana göre canım cicim bebeeem aşkitom demeleri hatta bunu iki kelimede bir demeleri...ya insanı kendine lanet ettiriyorlar..
kendi güçlerinin farkında olamamak ve korumacı, kıskanç, ağlak olmaları. feministim ben diyen bazı amazonların çıkacağı kesin bu kelamlardan sonra onlarada bir çift söz kadın, bayan, kız muhabbeti yapacaklarına gidip daha yaratıcı eleştirilerle ülkeye birşeyler anlatmaya çalışılsın.
+bana ver banu ver,ver
-olmaz charlie sen bir amelesin
+bak çok yanlış yapıyorsun ha,versen nolur amnagoym..