bugün

biyiklarinin terlemesi.
gözlerinin içine baktığınızda, gözlerini gözlerinizde tutamamaları,
sanki hiç farkınızda değilmiş gibi davranmaları,
sizin bulunduğunuz ortamda canlanıp neşeli olmaları,
oradan ayrıldığınızda gözleri ile çaktırmadan sizi takip etmeleri,
ve evet sizin söylediklerinize gülüp sizi dikkatle dinlemeleri..
yemekte olduğunuz çikolatayı 'ister misin?' diyerek uzattığınızda tam da sizin ısırdığınız yerden ısırması ve büyük bir keyifle gülümseyerek uzun uzun çiğnemesi ve yavaşça yutması.
en mal espirinize bile katılarak gülmeleri, yan yan bakmaları..
hoşlanmıyormuş gibi davranmaları..
-çok arayıp sormak
-hiç arayıp sormamak
-hoşlanılan kişiyi gördüğünde gülümsemek
-hoşlanılan kişiyi gördüğünde kafayı çevirmek
-msn de aşk kokan iletiler yazmak
-msn de hiç ileti yazmamak
-en yakın arkadaşınızla samimi olması
-en yakın arkadaşınızla muhattap bile olmaması
-aynı toplu taşıma aracını kullanmanız
-toplu topsuz tüm taşıtlarda aynı yere gitseniz de denk gelememeniz
-sizinle aynı müziği dinlemesi
-sizinle müzik dahi dinlememesi
-sürekli bakışlarının üzerinizde olması
-konuşurken bile yüzünüze bakmaması

anlaşılmayacak değişik tepkilerle süreeer gider.

(bkz: ben yapamıcam galiba)
"sevgilin var mı" diye sormaları. "hiiç öylesine sordum" deseler de yemeyiniz...
- abi sözlükten okudum bütün hoşlanma belirtilerini. bu yok ama kesin kimsenin aklına gelmemiştir.
+ süleyman hiç zannetmiyorum osurmanın bu belirtilere gireceğini.
- ama abi böyle uzun uzun osurdu. zaart zaaart. mânâlı gibiydi sanki.
maalesef hoşlandığı erkeğe açılamadığı için belli etmeye çalıştığı hareketlerin bütünü.

Kızımız bir erkekten çok hoşlanmaktadır. Öyle böyle değil sırılsıklam. Ama şimdi ben söylersem erkeğin gözünde değerim düşer o söylesin diye düşünür. Sadece bakışlarla ve iki kelime konuşma ile bunu belli etmeye çalıştığını düşünür. Tabii karşısındaki erkek bir şey anlamaz, çünkü kız hiç bir şey anlatamamıştır. Kız da aklınca ben buna hoşlandığımı anlatmaya çalıştım anlamadı ki diye düşünüp erkekten uzaklaşır. dünyada erkek bitmemiştir ya.

Yahu anlayamıyorum kardeşim hepimiz yaşımızı başımızı almışız, hoşlanıyorsan veya seviyorsan söylemen lazım, bunun kızı erkeği mi var? Ne bu şimdi, ilkokul çocuğu gibi, "aaa o bana baktı, o bana gülümsedi beni seviyor benden hoşlanıyor oley oley"

yıllar sonrası editi : imla
burcunuzu sorması, sonra yükselen burcunuzu sorması.. verdiğiniz cevaba göre sevinmesi veya üzülmesi..
yüz kızarması.
çok çekingen bir tür olan kız canlısı hoşlandığında, tüyleri kabarır ver başını aşağı yukarı hareket ettirmeye başlar. etrafa iz bırakmak için bir koku bırakan kız, artık kuyruk sokumundaki küçük pembe kuyruğuyla ağaçlara vurarak çiftleşmek istediğini, karşı cince belirtir. hoşlanma belirtisi olarak garip sesler de çıkaran kız canlısı, kimi zaman karşı cinsten güç gösterisi bekler ve bunu da dizlerini kırıp elleriyle başını tutarak zıplama yoluyla gösterir. yılda ortalama 10-12 kere yumurtlayan kız, ancak bir kere döllenebilir.

a.q ne yapcak kız işte, güler, bakar, fingirder falan... *
a ne güzel olurdu ''keşke senle daha önce tanışsaydık yaaaa'' demeleri.
sizi gorunce birden sacma sapan davranmalari, elindeki cayi, kahveyi vs. dokmeleri...
topluluk içerisinde yaptığınız mal ötesi bir esprinin ardından suskunluğu şayet malum kişi buram buram yapmacıklık kokan kahkahalarıyla bozarsa biliniz ki yüzde 69 ihtimalle sizden hoşlanıyordur, ya da yüzde 31 ihtimalle o da sizin gibi maldır.

yalnız bu sayılar* birbirini 100 e tamamlıyormuş lan şimdi farkettim. vay anasını.