bugün

Bütün kızların istediği , daha sonra da yavaş yavaş uzaklaştığı erkek tipidir...

Bu erkek duygusaldır , empati kurar. Düşünür sevdiğini.. Gösterir sevgisini en içten haliyle.. Arar, sorar.. Sevgilisi incinmesin, sevdiği mutlu olsun diye her şeyi yapar..

Bu erkek romantiktir, akıllara gelmeyecek süprizlerle doludur, şiir yazar , hatta biraz becerikliyse şarkılar yazar.. bazen radyodaki bir şarkı ağlatmaya, sevgisini anlatmaya yeter..

Kalenderdir, cesurdur , çok kıskanır sevgilisini..

Komiktir, etrafında sevilir sayılır.. çok sağlam arkadaşlıkları vardır..

Ama bu erkek kızmaz, boş yere trip atmaz.. beni seviyor musunculuk oynamaz, üzmez sevdiğini.. Neyse odur işte..

Peki bu erkek hayalleri süslerken neden mi hiç istenmez..

Dedim, başta sevilir diye, istenir hatta. Ama kızlar, her zaman ütopyalarını ararlar, ve onu bulmak istemezler.. Bu adam kıskandırmaz, uğraşmaz böyle çocuk şeylerle. Ufak-tefek triplere kapılmaz.. saçmalamaz, net adamdır. seviyorsa söyler, sevmiyorsa belli eder.. Sürekli alttan alır, yapıcıdır..

bu erkek, şöyle şeyler yapmaz mesela.. oraya gitme-buraya çıkma deyip maço taklidi yapmaz. bunlarla zaman kaybedeceğine sevmeyi yeğlemiştir. sevgilisinin bir derdi olduğunda oturur dinler , kapıları kapatıp ne halin varsa gör de demez. çalan telefonlara kesin cevap verir.. sevgilisini habersiz bırakmaz..

Bu adam her şeyini o kadın için ortaya koyar..
bunlardan zevk almasını bilemeyip macera arayan kadınlarda , "sen çok farklısın, çok iyisin, uzaylısın" deyip çekip giderler.

Tabi bu, en iyi ihtimal. Aldatılmayı falan sayıyorum. Ama oluyor böyle şeyler. kadınlar bu dünyanın hem en güzel, hem de en anlaşılmaz varlıkları ne de olsa.. böyle adamlar sevmeye, böyle kadınlarda terketmeye devam edecekler..
(bkz: yüzde yüz haklı tespit)

eğer türkiyede

bir kızı

dövmüyorsanız
hakaret etmiyorsanız
aşağılamıyorsanız
aldatmıyorsanız

sizden çekinirler çıkmazlar.

ha benim dövmek te hakaret etmek te aşağılamak ta aldatmak da haddime değil. bu yüzden yalnız kalsam da değişmeyeceğim.
(bkz: acı çekmesine rağmen ayrılmayan kız)

Başlığında da bahsetmiştim ben bu konudan , başlığı açmamın nedeni de eski bi entryme denk geldim, ve bu konunun daha çok konuşulması gerektiğini düşünüyorum.

Bu erkek tipi , dışarıdan bakıldığında hep "kaybeden" olarak görülen , ama derdi ne kazanmak ne de kaybetmek olan.. Tek istediği eğer aşk bir oyunsa, bu oyundan marjinal fayda almak isteyen , ve azalan verimler yasasını bu ilişkide hiiiiç görmek istemeyen bir karakterde olmasından kaynaklanır..

Biz bu oyunu aşk için oynuyoruz, kazanmak-kaybetmek hırslı insanların, aşk cambazlarının , yalama ilişki mühendislerinin işi..
seven ve sevebilen erkektir. seçtiği kıza dikkat etmesi gereklidir. zira duygunun ve sevginin parayla satıldığı bir devirdeyiz.
kızlar kafaya koyduktan sonra kimseyle beraber olmaktan çekinmezler.
herkes tarafından arzulanan erkeklerdir. zira etrafında onlarca kadın olan erkekler eninde sonunda aldatır, sıkılır, yetinmez.
evli adamlar.
evli adamlar değildir.
sigara, araba anahtarı, iphone, cüzdan, kısa boy, kısa şort, kısa saç, kirli sakal, büyük güneş gözlüğü, kavruk ten gibi özelliklere sahip olanlar hariç tüm erkek tipleridir.

edit: *
efendi ve kendileriyle sadece kukusu için çıkmayan erkeklerdir. Kızların yangınını kim söndürecek yoksa değil mi?
dorock ta takılan tipler evet kesinlikle dorock ta takınan tipler.bir diğeri için (bkz: machine)
30 cm penisi olan erkeklerdir efendim.
mahalle çıkışında şahine yaslanan murattır,kazım abidir.
kızlar denilerek apaçi veya apaçi kafalı kıro kızların kastedildiği tiptir muhtemelen.
kızların çekindiği ve çekildiği yani cezbedildiği erkek tipi aynıdır aslında. onlar en çok çapkın erkeklerden yakınırlar; ama en çok da onlara kapılarını açarlar. bu tip erkekler alttan almaz, süründürürler; fakat kızlar için bu ayrı bir hazdır özellikle de türkiye ve benzeri memleketlerdeki kızlar için. zira böyle kapalı topluma sahip memleketlerde kadın her zaman talep edilendir, dolayısıyla talep edeceği bir erkek ile birlikte olmak onlar için bambaşka bir deneyimdir. serbest toplumlarda da yine bir serseri, çapkın erkek tutkusu olmakla birlikte kadınların erkek portföyü daha geniştir.
çelişkilerle dolu adamlardır. bu tiplerin anlaşılması oldukça güçtür.

(bkz: ben böyle bir erkek tanıyorum)
altında arabası olmayan, kısa saçlı uzun sakallı olmayan ama adam olan, insan olan, aklı başında, desturunu bilen tüm erkekler.
sağlam bir kaynaktan gelen özgüvene sahip erkeklerdir. artık kaynak pipisinden mi gelir, parasından mı yoksa kafası mı sen düşün ey sözlük.
(bkz: romanticcomedy) Ağladım ..
sinirli, asabi, ne dediği belirsiz, art niyetli, dengesiz, ciddi olmayan, şiddet uygulayan erkeklerdir.
1 nolu entryde tarif edilen gibiyse an itibariyle benden çekinmesi gereken erkektir.

(bkz: benim olmazsan taciz ederim)
tribüncü olan tipler. nedenlerini hepiniz biliyorsunuz zaten.
özgüvensiz, kendine fazla güvenen, abazan , bekarete önem veren , geri kafalı, çok geniş, ölçülü olmayan her erkek kızların birlikte olmaya çekindiği erkeklerdendir. velakin istisnalar kaideyi bozmaz.
bunların yanında çok paranız varsa bunun yanında açık gönüllüyseniz cimri değilseniz. bir çok kızın gözünde kızların birlikte olmak istediği erkek tipisinizdir. yaşınız boyunuz tipiniz ve karakterinizin hiç önemi kalmaz. velakin istisnalar kaideyi bozmaz.
fakir, arabası olmayan, gerisi yalan. parası olsun hepsi domalıyor.
bir arkadaştır. *
inanmayan olursa madde madde sayayım.

• kıskanan erkektir çünkü kızlar aşırı kıskanç erkekleri asla çekemezler, hep biraz rahatlık isterler.

• düşünceli erkektir çünkü düşünceli erkek sevdiği üzülmesin diye her ince ayrıntıyı düşünüp onu üzmemeye çalışırken kız bundan rahatsız olur bilirsiniz rahat batar.

• romantik erkektir çünkü romantik erkek ona şiirler yazar, roman yazar, küçük sürprizler yapar, kız teşekkürler canim ( üff yine mi şiir ) der.

• sahiplenen erkektir çünkü kızlar hayırdır ya ben eşya mıyım ki birine ait olayım o bana sahip olsun diye düşünür ( bak bu konuda hak veriyorum kızlara )

• fazla seven, sevince abartan erkektir çünkü kızlar hiçbir zaman sevgi selinde boğulmak istemezler, nerede onları tersleyen bi erkek varsa ona aşık olurlar neden mi? çünkü deveye diken...

• son olarak da aklıma şu geldi.
(bkz: şimdiye kadar iki çıktığı olan adam)

evet durum böyle bir şey.

özet olarak :

böyle biriyseniz ya kızlar sizle birlikte olmaya çekinir ya da siz zaten çekingensinizdir.