entry'ler (210)

yaran yanlış okumalar

yazan: ikinci turda da salt çoğunluk sağlanamazsa en yaşlı hakim başkan seçilir.
okunan: ikinci turda da salt çoğunluk sağlanamazsa en "yakışıklı" hakim başkan seçilir.

okurken ne düşünüyorsam artık..

unutulmaz film replikleri

Şimdi yapmam gereken tek bir şey kaldı:
hiçbir şey. Kendime ait hiçbir şey istemiyorum. Hatıra istemiyorum. Arkadaş, aşk istemiyorum. Bunların hepsi birer tuzak!
(three colors: blue )

halka aptal deyip oy alacağını düşünmek

halka koyun sürüsü gibi davranıp oy alanlardan daha dürüst şekilde ifade edilen düşüncedir. aptala "aptal" demek hakaret değildir.

birini unutmak için gereken süre

başka birine aşık olana kadar geçen süredir.

mercimek çorbası

çok güzel yaptığım çorbadır efendim. içine havuç, patates ve maydanoz koyunca da tadından yenmez.

sözlük yazarlarının itirafları

dün gece içip içip gittiğim yerde ortalığı birbirine kattım. nasıl başarıyorum bunu.

en uzun gece olan 21 aralıkta yapılacaklar

hayal kurmaktır efendim.

evden çıkmadan bir hafta geçirmek

depresyona girdiğimde yaptığım şeydir efendim. dışarı çıkmaya korkarım, insan görmek istemem. bu durum 4 günle 10 gün arasında değişebilir. depresyonun şiddetine göre..

güvenilen kimseler

sadece anne ve baba olmalıdır.

rus kızlarına bakarak iç geçirmek

türk kızlarını bile tavlamayı beceremeyen yeteneksiz erkeklerin yaptıkları eylemdir.

bir kadının en savunmasız olduğu an

iltifat aldıktan sonraki 1 dakika.
ortama daha güzel bir kız girdiği an.
makyaj yaparken.
bir erkeğe sarılırken.
aşık olduğunda.
aldatıldığında.

bedava sms ile başlayan aşklar

smsler boşa gitmesin diye ona buna atılan mesajlar sonrası karşılaşılabilecek durumdur. neyseki bedava smsim yok.

kızların birlikte olmaya çekindiği erkek tipi

herkes tarafından arzulanan erkeklerdir. zira etrafında onlarca kadın olan erkekler eninde sonunda aldatır, sıkılır, yetinmez.

sevgilinin uyuz uyuz karılara yüz vermesi

"uyuz uyuz karılar" şeklinde yazı yazan sevgiliye değil başka kadınlara verilen yüzlerdir. adam haklı ne diyelim.

yazarların özel mesaj kutularındaki mesaj sayısı

54 görmekteyim.

ucuz ama tatmin eden mutluluklar

erik yemek. en büyük zevkim.

ben bu yazıyı sana yazdım

sana ne yazarak başlasam. hayatımın son 2 haftasını bana zindan ettin. arabeske bile sardım, o derece.. sen sevgilinle barışma diye totem yaptım. bugün profil resmine onunla fotoğrafınızı koymuşsun. sevgilini benimle aldattın dolayısıyla beni de onunla aldattın. kimsenin kimseden haberi yoktu. ikimizi de idare etmeye çalıştın. ama onu sevmişsin. bunu anladım. eğer barışırsanız ikinizin de allah belasını versin(!) ki bunu ben söylüyorsam gerçekten zor durumdayım demektir.

keşke ekşide yazıyor olsaydım yanılgısı

orada da yazan biri olarak bir şeyi değiştirmeyen yanılgıdır. artık tüm sözlükler tatsizlaşmıştır.

(bkz: aman ergen canım cicim ergen)

yakışıklı erkeği reddetmek

yakışıklı erkeklerin genelde karı kız kovalamaktan ( baya kaba bir tabirle ) kendilerini yetiştirememeleri sonucu oluşabilecek harekettir. zeki ve yakışıklı bir erkeği kimse reddetmez diye düşünmekteyim. en azından ben etmem.

güzel bir kızı reddetmek

takdir edilmesi gereken olup olmadığına emin olamadığım erkek kişi davranışıdır. bu konuda gerçekten çok şaşkın durumdayım. şahsen bir erkek beni yakın bir zamanda aldatmak suretiyle reddetti. hayatımda ilk kez böyle bir erkekle karşılaştım. ne desem bilemedim.