bugün

kızların güzelliğini artıran unsurlardır.

sık sık sen bilirsin demeleri.
bileziklerini kulaklarına takmaları.
dişlerini göstermeden mütebessim durmaları.
(bkz: makyaj)
sana tutkuyla bakan bir çift göz...
gözlerini kısıp gülümsemeleri.
Kendine güvenip bunu hissettirmeleridir.
kaliteli espriler yapması.
sevgidir dostlar. Sevdiğin kişi dünyanın en güzeli değil bunu bilirsin ama onun için diğerlerinden vazgeçersin. Seviyorsan sana her zaman güzeldir.

Farklı bakıyım dedim.
Makyaj yapmak, saçları açmak ve topuklu ayakkabı bazı kızlara dehşet gider, hatta bazılarını gördüğümde dibim düşer.
anlam veremediğim bir şekilde eğilirken elbisesinin göğüs dekoltesini kapattığı an.
parlak, dalgalı saçlar; gamze.
yok öyle bir şey!

ne yüzündeki makyajın
ne ağzındaki sözcüğün
ne mütebessim gülüşün
yoksa içinde temiz taze bir yürek

kalanın kime ne önemi var?
çırkın kız yoktur az votka vardır...
bacakları.
mutluluk ve aşk.
güzel eller, güzel ayaklar.
gorur gormez begendim bir t-shirtun üstünde yazdığı gibi;
canon nikon avon.
tam memelerine denk gelen bir çift el desenli tişört giymeleri.
bakış açısına göre değişebilen özelliklerdir. şimdi her insanın kendine göre bir bakış açısı vardır pîrim. bu da göze görünen şeyin niceliğinin kişiden kişiye değiştiğini gösterir. burada yazılan onca özellik, şahsi bakış açılarıdır. ve ilginçtir ki zaman zaman değişir. kimi zaman şu olduğunda güzeldir denir, kimi zaman bu olduğunda güzeldir denir. değişkendir kısacası. ama beyaz ten çoğu erkek için zaten güzeldir. neden bilmiyorum. vücudunun her hattı belli olduğu için sanırsam. amaaan neyse ne işte.
edit: anlam bütünlüğü.
gülüşü.
Utanmak... Masumlaştırır. Ve masumiyet çok güzeldir.
makyaj altı baz, kaliteli bir fondoten, kaliteli güzel tonlarda bir ruj, kirpiklerini dolgun gösterecek bir rimel, ten rengine uygun allık, parlamayı önleyecek pudra.
olgun biri olması.
gözlüğü olabilir bazı kızlarda. ayrieten saflıgı, temizligi, masumlugudur.
(bkz: ağda)

temelde bu olmalı. yoksa o kızdan bi bok olmaz.
sadece incelik.