bugün

sosyal bir problemdir. özellikle tutucu ailelerin çocuklarında görülür. karşılarında gördükleri hatunlarla iletişimlerinde genel bir problem yaşarlar. kem, küm ederler. başka bir kimliğe bürünürler, ya da normalde asla yapmayacakları şeyleri yaparlar, ya da söylemeyecekleri türden şeyler söylerler..

kısaca, kendileri olmazlar.

vardır bunlardan çok. mazur görmek lazım tabi. kızlarla konuşabilip yavşaklık sınırlarını zorlayan, bununla övünen, skor hesabı tutan ve pek az düşünebilen, hayat felsefelerini kızlar üzerine kuran embesillerden kat ve kat iyidir. en azından arkadaş olarak.
genel olarak kızların yaşam alanlarında zaman geçirmiyor olmanın neticesi.
sanal alemde yasayan erkegın gercek yasamdakı hazın sonu.
karşıdaki kadından aşırı utanmak kişiyi rahatsız eder. insan içine çıkılmalıdır. daha çok diyalog kurulmalıdır.
http://www.botego.com/merveyitavla/

üzerinde pratik yapılabilir.
Zamanında hiç beceremiyordum, sonradan işler düzeliyor. ordan burdan biraz taktik, biraz kendine güven, mis.
genellikle dışarıyla ilgisi olmayan kişiliktir.
insanın kendine yabancılaşma durumudur. kapitalizmin suçudur. siz hiç çekingen maymun gördünüz mü? depresyona giren gibonları duydunuz mu?
çirkin olmanın getirdiği bir özgüven eksikliği veya yetiştirilme tarzından kaynaklanan bir durum olabilir. bu durumun evlenene kadar geçtiği vaki değildir. evlendikten sonra "aaa kızlar da bizim gibi normal insanmış lan" diyilip diğer hanımlara da normal şekilde davranılmaya başlanılır.
bir erkekte çok itici olan durumdur.
bir erkek için hayati önem taşır bu, tedavisi varsa yapılmalıdır en acilinden.
aşık olunan kız olması durumunda kabul edilebilir bir durum fakat her kızla konuşamamanın tek bir sebebi vardıro da: küçüklükten beri kızların bulunduğu ortamlardan uzak kalmaktır.
Alıştığım durumdur.
Sözlük yazarlarının hayatının gerçeklerinden sadece biri.
durum bir kızda görülüyorsa yani bir kız kızlarla konuşamıyor daima yanında çevresinde iletişim kurmak için bir erkek istiyorsa açık bir kaşarlık söz konusudur.
özgüveni 0 olan ve ağzı hiç laf yapmayan kamillerde görülebilecek durumdur.

istanbul çocuğu olanlarda pek görülmez. (kıytı köşede oğlan gibi takılanlar hariç)
özgüven bozukluğunun sebepleridir. (bkz: yalnızlık)
Evet kızlarla konuşmak ciddi problem, keşke herkes erkek olsa.
özgüvenliğinin düşüklüğünden dolayıdır.
kitlenip kalma durumudur. son zamanlarda çok başıma geliyor. özgüvenim çok düştü nasıl yükseltirim diye gezinecek duruma düştüm efendim.

(bkz: kızlara ders notu soran erkek)
yok abi 25 yaşına geldim daha doğru düzgün bir kızla konusamadim.hani arkadaş olarak bile konuşmayı beceremiyorum. iyi olunca yavsama olarak algılanıyor kötü olunca geçimsiz egoist algılanıyor.kızlarla aram bir türlü duzelmedi gitti.
Aramızda kalsın ama bu lafın sebebi evde tek kaldığında izlediğin belgeseller. az bakarsan biraz özgüven sahibi biri olabilirsin. Belgesellerin özgüveni körelttiği bilimsel olarak da açıklanmıştı.
niye? uzaydan mı geldik..
4 senedir okulda arkadaşı olmaya çalıştığım bir kız var , varın hesabını siz görün.

bırak sevgiliyi falan amk bak normal arkadaş lan , numarası whatsapp'ımda olsun aq arada bi mesaj atayım belki bi yerde oturur kahve içeriz ne bileyim , kızı tanırım hiç değilse ama yok aq okul bitiyor kız gidecek benim iletişimim selamdan öteye geçemedi.

hayatımı siksinler.
memelerini düşünmekten konuya odaklanamıyorum. düşünsene, karşındaki bir insan, ama memesi var! çok ilginç lan değil mi?
psikolojik bir sorun olsa gerek.
sosyalleşmesini öneririm bu şahsa açılabilmesi için.
kızlar selam verene kadardır. çok abartmamak lazım.
güncel Önemli Başlıklar